عادت های انعطاف پذیر اثر استفان گایز

معرفی و دانلود کتاب عادت های انعطاف پذیر اثر استفان گایز رایگان به همراه خلاصه کتاب

بدون شک تاثیرگذارترین بخش زندگی انسان‌ها عادت‌هایشان می‌باشد که بار دیگر استفان گایز در کتاب عادت‌های انعطاف‌پذیر بر آن تاکید ورزیده و راه حل‌های بسیار مفیدی را ارائه می‌نماید که موجب رشد فردی و اجتماعی انسان‌ها می‌شوند. گایز با راهکار‌هایی که می‌دهد موجبات کاهش استرس و نگرانی برای اشخاص در موقعیت‌های متفاوت و همچنین انعطاف‌پذیری بسته به شرایط مختلف را فراهم می‌آورد. زندگی در روز‌های مختلفش به انسان‌ها با فراز و نشیب‌هایش ثابت می‌کند که هر چه هسته مرکزی تصمیماتشان قوی‌تر باشد آن‌ها بیشتر و بهتر می‌توانند در هجوم مسائل و چالش‌ها برنده از میدان نبرد خارج شوند. کتاب عادت‌های انعطاف‌پذیر هم در همین راستا از قدرت عادات روزانه برای موفقیت‌هایی که می‌توانیم رقم بزنیم سخن می‌گوید، عاداتی که نباید شکل یکسان و همیشگی به خود بگیرند بلکه همانند مواد الاستیک متناسب با موقعیتی که یک فرد در آن حضور دارد منعطف باشند.

برای مثال اگر ما همواره عادات سنتی‌مان را با خود به این طرف و آن طرف ببریم و همچنان حتی با تغییر شرایط بخواهیم عملکردی سنتی را از خود نشان دهیم، مدت زیادی نمی‌گذرد که با بروز فشار‌های زندگی مدرن، پوسته سخت عادت‌های به ظاهر قوی از بین رفته و شکست را پدیدار می‌سازند. اما اگر عادات انسانی منعطف باشند مانند یک آفتاب پرست در جایی که لازم باشد شکلی مناسب موقعیت پیش آمده را به خود می‌گیرند به گونه‌ای که شاید در لحظات سخت کمی ضعیف شوند اما با برگشت به روز‌های عادی قدرت و رونقی دوچندان را در خود خواهند داشت که می‌توان از آن به منزله یک کلید طلایی برای اداره امور زندگی استفاده کرد.

استفان گایز وقتی در ادامه صفحات اثر آموزشی و بسیار سودمندش انواع انعطاف‌پذیری را تعریف کرده و سطوح جدیدی از آن‌ها را با مثال‌هایش روشن می‌کند، چنان انگیزشی را با پایه‌های بسیار محکم و اصولی در مخاطبش بیدار می‌کند که به راحتی نه ضعیف شده و نه نابود می‌شود و با گذشت زمان و استمرار بر پیگیری مسائل مختلف با بهره‌گیری از چنین عاداتی انسان به یک موجود کم نظیر و تعیین‌کننده در صحنه‌های مختلف حیاتش مبدل می‌گردد.

دانلود کتاب عادت های انعطاف پذیر

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب عادت های انعطاف پذیر به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب عادت های انعطاف پذیر

درباره استفان گایز

استفان گایز (Stephen Guise) نویسنده و بلاگ‌نویس و کارآفرین آمریکایی است که عمده شهرتش را مدیون آثارش در زمینه استراتژی‌های کاربردی جهت تغییر رفتار انسان‌ها می‌باشد. گایز که نوشته‌هایش تاکنون به 21 زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند هم اکنون در اورلاندوی فلوریدا زندگی می‌کند و از آثار بسیار مشهور و محبوبش می‌توان به این موارد اشاره کرد: چگونه کمال گرا نباشیم و عادت‌های انعطاف‌پذیر.

کتاب عادت های انعطاف پذیر مناسب چه افرادی است؟

افرادی که همواره در پی مطالعه آثار انگیزشی هستند و با استفاده از آن‌ها قصد دارند سبک زندگی خود را به روشی صحیح تغییر دهند، از مخاطبان اصلی این کتاب بوده و باید خوانش آن را در پیش بگیرند.

فهرست کتاب

مطالب کتاب عادات انعطاف‌پذیر در 5 بخش که در زیرمجموعه آن‌ها 12 فصل قرار گرفته‌اند، جای گرفته که عنوان‌های بخش‌ها بدین صورت می‌باشد:

 • زنده باد آزادی و مرده باد سخت‌گیری

 • تغییر‌پذیری

 • انگیزه آزاد شده

 • راهبرد هوشمندانه‌تر و نتایج برتر

 • عادت‌های کاملاً کاربردی

بخش‌هایی از کتاب عادت های انعطاف پذیر

هدف «مقصود یا نتیجه‌ا‌ی مطلوب» است. عادت «تمایل یا عمل تعیین شده یا منظم» است. هدف می‌تواند هر مقصود یا نتیجه‌ی مطلوبی باشد، از جمله هدف ساختن یک عادت؛ و عادت‌ها هم با محقق کردن هدفی یکسان در هر روز ساخته می‌شوند. می‌توانید هم‌پوشانی‌شان را ببینید، هدف بلندمدتتان ساختن یک عادت است که خودش با هدف‌های کوچک‌تر روزانه ساخته می‌شود. بنابراین وقتی در مورد هدف‌ها حرف می‌زنم، آگاه باشید که در مورد هدف‌های روزانه‌ای که عادت‌ها را می‌سازند صحبت می‌کنم. برای مهارت در ساختن عادت باید در محقق کردن مداوم هدف‌های روزانه مهارت پیدا کنید. اغلب تصور می‌شود که به هدف رسیدن مسأله‌ی قدرتمند شدن از طریق سختی و مشقت است، اما موفقیت همیشه با آسان کردنِ مداومت و پشتکار، شروع می‌شود.

هزاران نفر در دنیا با استفاده از خرده‌عادت‌های روزانه در زندگی‌، رفتار و زندگی‌شان را تغییر داده‌اند. خرده عادت «تا حد احمقانه‌ای کوچک» و آسان می‌شود تا انجام شود و خودبه‌خود، ثبات داشتن را در اولویت قرار می‌دهد. بسیاری ادعا خواهند کرد که ثبات برایشان مهم است اما وقتی می‌گویید «باید لااقل دو ساعت در روز گیتار تمرین کنم» با اولویت دادن به کیفیت، غرور، نتایج سریع و موفقیت، ثبات داشتن را مشکل‌تر می‌کنید.

اولویت دادن به ثباتِ قدم به این معناست که هدف خود را به حدکافی پایین انتخاب کنید تا هیچ‌وقت آن را از دست ندهید. یعنی کاری کنید که حداقل مورد نیازتان «حاضر شود» به‌جای اینکه «خود را به رخ بکشد». اگر در هر نوع دوره‌ی رخوت و رکودی باشید (یا حتی نباشید) برنامه‌ی خرده عادت می‌تواند از نو سرزنده‌تان کند. با هرروز حاضر شدن در برنامه، نیروی حرکتی مثبت و رو به جلو و چشمگیری خلق می‌کنید که خودش را به‌صورت تصاعدی افزایش می‌دهد.

اگر تغییر رفتار همیشه برایتان کاری مشقت‌بار بوده بهتر است دلیلش را از خودتان سؤال کنید. چه‌چیزی لذت‌بخش‌تر از زندگی کردن به همان شیوه‌ای که می‌خواهید است؟ چه‌چیزی از دنبال کردن ارزش‌های شخصی‌تان مهم‌تر است؟ چه چیزی از اینکه تبدیل به فردی شوید که می‌خواهید باشید هیجان‌انگیزتر است؟ بدون شک تغییر رفتار می‌تواند کاری سخت باشد و نیازمند صبر است، اما اگر درست انجام شود، کاری لذت‌بخش، سرگرم‌کننده و رهایی‌بخش است. باید کاری که می‌کنید (و تمام ملزوماتش) را دوست داشته باشید و به آن احترام بگذارید تا بتوانید هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها آن را ادامه دهید. معنایش این است که نمی‌توانید احساس کنید برده هدف‌هایتان هستید؛ باید احساس کنید که ارباب شمایید و واقعاً باشید. برده‌ها همیشه چه‌چیزی را می‌خواهند؟ آزادی از هر چیزی که آن‌ها را به اسارت گرفته است. هر چیزی که شبیه زنجیر باشد را ر‌ها خواهید کرد، باید هم بکنید. انضباط شخصی، آزادی است و اگر درست پرورش یابد، همان حس را خواهد داشت.

هیچ نیروی ماورایی مانعمان نمی‌شود که به بهترین شکل زندگی کنیم. ما معمولاً خودمان را متوقف می‌کنیم. دلیلش هم این است که، آن‌هایی که آزادی‌شان را با نتایجی موقتی معاوضه می‌کنند، ناگزیر آن را بعداً پس می‌گیرند، چون آزادی مهم‌ترین چیز برای ماست. آن‌هایی که از ابتدا با آزادی عمل می‌کنند دلیلی ندارند که خود را متوقف کنند.

اگر نشانه‌ی روزانه را برای عادت‌های انعطاف پذیرتان انتخاب کنید این‌ها چند رویکرد هستند که می‌توانید برای انجام شدن عادت‌هایتان اتخاذ کنید. با احتمال بیشتر، ترکیبی از این‌ها را استفاده خواهید کرد (مثل خود من) اما کمک می‌کند تصوری ذهنی داشته باشید. حمله‌ی غافلگیری به سرعت سطح «خرد» عادت‌های انعطاف پذیرتان را کامل کنید. این کار فشار نگرانی را از بین می‌برد. بعد در نظر بگیرید که در طول روز یکی یا تمامشان را به سطح بعدی برسانید. خطر در اینجا رضایت بی‌مورد از خود است چون ممکن است وسوسه شوید «کار را تمام شده» فرض کنید. من متوجه شدم که بهتر است هر عادت را جداگانه در نظر گرفت اما شاید این راه را ترجیح بدهید. معمولاً زمانی این کار را می‌کنم که می‌دانم روز فوق‌العاده شلوغی در پیش دارم و نمی‌توانم پنجره‌ی زمانی خوبی پیدا کنم تا عادت‌های انعطاف پذیرم را انجام دهم. با این روش می‌توانم آن‌ها را خیلی زود ضربه فنی کنم و بعداً اگر زمان و انرژی‌اش را داشتم نگران انجام دادن بیشتر باشم.

آزادی تنها مسیری است که ارزش فکر کردن را دارد، چون اگر آزادی ذاتاً برای ما مهم‌تر از هر چیز دیگری باشد، نمی‌توانیم بپذیریم که آن را فدای چیز دیگری کنیم، نمی‌توانیم قبول کنیم که آن را فدای هدف‌هایمان کنیم؛ متأسفانه اغلب، آزادی را فدای دستاورد‌های کوتاه مدت می‌کنیم. درحالی‌که می‌توانیم از قدرت آزادی استفاده کنیم تا اهدافمان را دنبال کنیم.

مشخصات کتاب عادت های انعطاف پذیر

مشخصات
نویسنده استفان گایز
مترجم بهاره پژومند
ناشر شمشاد
شابک 9786226673747
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
چاپ شده در ایران
تعداد صفحه 272
وزن 308 گرم

نظرات کتاب عادت های انعطاف پذیر

 • کاربر کاربر

  عالی

 • کاربر کاربر

  در کل خوبه کتابش

 • جابر سالاری جابر سالاری

  خیلی خوب وزیبا

 • امیر نوری وانقی امیر نوری وانقی

  پیشنهاد میشود.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب عادت های انعطاف پذیر