جهان همچون اراده و تصور اثر آرتور شوپنهاور

معرفی و دانلود کتاب جهان همچون اراده و تصور اثر آرتور شوپنهاور رایگان به همراه خلاصه کتاب

جهان همچون اراده و تصور یکی دیگر از آثار فیلسوف شهیر آلمانی آرتور شوپنهاور است که به عنوان یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های فلسفی شناخته می‌شود. دیدگاه‌های معرفت شناختی و متافیزیکی شوپنهاور که بخش عمده‌ای از تفکرات او را تشکیل می‌دهند در این نوشته مورد کاوش قرار گرفته‌اند و جهان به عنوان نمودی از اراده‌ای واحد و فراگیر از سوی شوپنهاور، در نظر گرفته شده است که نویسنده دلایش را برای این موضوع اعلام می‌کند. همچنین تلاش شده است تا واقعیت، ماهیت هستی، آگاهی و شرایط انسانی بصورت جامع توضیح داده شود و در کنارش به مفهوم اراده این چنین پرداخته شده که نیروی فراگیر است که از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین موجودات را به حرکت در می‌آورد.

شوپنهاور دید خوبی به اراده ندارد و آن را منشأ تمام رنج‌ها و درد‌های انسان دانسته و تنها راه نجات از ظلمی که اراده روا داشته را عمل به زهد یعنی ر‌ها کردن تمام لذت‌های دنیوی دانسته است. نویسنده ادامه داده و این بار ادراک انسانی را تعریف نموده و آن را حاصل تجربیات هر شخص و مبتنی بر حواسش معرفی کرده و از آنجایی که قدرت ذهن بشر را محدود می‌داند در نتیجه دایره شعور را هم بزرگ در نظر نگرفته است.

دانلود کتاب جهان همچون اراده و تصور

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب جهان همچون اراده و تصور به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


درباره نویسنده جهان همچون اراده و تصور

آرتور شوپنهاور (Arthur Schopenhauer) از پر نفوذترین فلاسفه تاریخ در حوزه اخلاق، هنر، روانشناسی جدید و ادبیات معاصر است که 22 فوریه 1788 در منطقه مشترک المنافع لهستان و لیتوانی دیده به جهان گشود. پدرش را در 17 سالگی از دست داد و از آنجایی که رابطه خوبی با مادرش نداشت، راه تحصیل و گذران زندگی را به تنهایی در پیش گرفت. وی پس از آموختن طلب و علوم طبیعی، مدرک دکترای خود در رشته فلسفه را از دانشگاه نیاء دریافت کرد و از سال 1818 اولین کتابش را منتشر کرد.

او شخصیتی با روحیه متزلزل داشت و تا پایان زندگی مجرد ماند و بیشتر از آنکه به درآمد نویسندگی نیاز داشته باشد، طالب شهرت بود. از دیگر حقایق زندگی‌اش اینگونه نقل شده که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شد پس از حمام بدون آنکه صبحانه بخورد تا ظهر مشغول نوشتن می‌شد. معتقد بود که فلسفه نباید با جملات پیچیده همراه شود زیرا همه مردم باید به فلسفه آگاهی کامل داشته باشند. او در افکارش از کانت، گوته، جوردانو برونو و... تأثیر پذیرفته بود و در 21 سپتامبر 1860 در حالی که مشکل جسمانی نداشت از دنیا رفت. برخی از کتاب‌هایش عبارتند از: در باب بینایی و رنگ‌ها، زندگی این جوری است، متعلقات و ملحقات، جهان و تأملات فیلسوف، دو مسأله بنیادین اخلاق، در باب حکمت زندگی و هنر حفظ آبرو.

کتاب جهان همچون اراده و تصور مناسب چه افرادی است؟

علاقمندان به فلسفه به ویژه افرادی که به جهان بیمنی شوپنهاور علاقه دارند می‌توانند از مطالعه این اثر بهره‌مند شوند.

فهرست کتاب

کتاب مذکور در ایران به همت انتشارات مرکز در 1096 صفحه با ترجمه رضا ولی یاری و انتشارات نگاه معاصر با ترجمه محسن اکبری در 186 صفحه به چاپ رسیده است.

بخش‌هایی از کتاب جهان همچون اراده و تصور

هدف از نگارش این کتاب تنها ابلاغ یک اندیشه واحد است. منتها من، با همۀ تلاش‌ها‌یم، نتوانستم راهی کوتاه‌تر از کل این کتاب برای رساندن آن پیدا کنم.

برای فلسفه هیچ زمانی نامساعدتر از وقتی نیست که آن را به طرزی بی‌شرمانه، از یک سو به عنوان وسیلۀ سیاسی، و از سوی دیگر به عنوان وسیله امرار معیشت مورد سوءاستفاده قرار دهند.

حقیقت فاحشه نیست که بازوان خود را به گردن هر بی‌سر و پایی بیاویزد؛ برعکس، زیباروی مستوره‌ای است که حتی مردی که همه چیز را فدای او کند باز نمی‌تواند از دست یافتن به او اطمینان داشته باشد.

تنها اراده است که شیء فی نفسه است؛ پس، هرگز تصور نیست، بلکه ذاتاً با آن تفاوت دارد. چیزی است که هرگونه تصوری، هرگونه عینی، پدیدار آن و عینیتِ آن است.

آنچه همه چیز را می‌شناسد و به وسیلۀ هیچ چیز شناخته نمی‌شود ذهن است. بنابراین، او نگهدارنده جهان، شرط جهانشمول هر آنچه نمود می‌یابد، و تمامی اعیان؛ و این همواره برقرار است؛ زیرا هر آنچه وجود دارد؛ تنها برای ذهن موجود است.

جهان تصور من است: در رجوع به هر موجود زنده و شناسنده این حقیقتی است معتبر، گرچه تنها آدمی قادر است تا آن را به آگاهیِ متفکرانۀ انتزاعی درآورد. اگر حقیقتاً چنین کند، بصیرت فلسفی بر او طالع گشته.

مشخصات کتاب جهان همچون اراده و تصور

مشخصات
نویسنده آرتور شوپنهاور
مترجم رضا ولی‌یاری
ناشر نشر مرکز
شابک 9789642130115
موضوع فلسفه غرب
رده‌بندی کتاب فلسفه (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع وزیری
نوع جلد سلفون
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 1091
وزن 1453 گرم

نظرات کتاب جهان همچون اراده و تصور

 • محمد چراغله محمد چراغله

  من دو سه روزی میشه این کتاب رو از سایت خریدم و وقتی که شروع به خوندش کردم به گیرایی مطالب و محتوا پی بردم چون من قبلا این بزرگ مرد رو خونده بودم و کل کتاب هاش برام خیلی ارزشمند ان چون چیزی واسه ارائه داره و روده درازی نمیکنه و مخاطب رو با حرف های بعضا پیچیده ولی سطحی گیج نمیکنه، بگذریم..روی سخنم با اون عزیزانی هست که میخوان کتاب رو سفارش بدن ! دوستان تو مقدمه و سه دیباچه ویراستاری که توسط خود جناب شوپنهاور نوشته شده میگه که اولا باید این کتاب رو حتما دو بار خوند.. دوما باید با فلسفه ی کانت آشنا باشید.. و سوما باید حتما باید قبلش کتاب " ریشه ی چهارگان اصل دلیل کافی " اثر خود آرتور شوپنهاور رو خونده باشد تا بتونید این محتوای کتاب رو به خوبی درک کنید.. چون فصل یا دفتر یا سرآغاز یا هرچی که اسمش رو میزارید توی اون کتاب که معرفی کرده آورده شده و یه جورایی اون کتاب معرفی شده که حدود 200 صفحه هم هست بخش ابتدایی ولی جدا شده ی این کتابه.. پس باید اول کتاب ریشه ی چهارگان اصل دلیل کافی رو بخونید و بعد در ادامه سراغ این کتاب بیاید.. من هم که حدود 30 صفحه ی این کتاب رو خوندم پی بردم و کتاب رو گذاشتم کنار چون دوستان دیگه هم فرموده بودند که کتاب روون نیست و ایراد داره و غیره.. که به نظر بنده چنین نیست و میخوام اون کتاب رو اول بخونم بعد این رو ادامه بدم.. امیدوارم مفید بوده باشم

 • حمیدرضا گرامی حمیدرضا گرامی

  اگر این صفحه رو باز کردین پس شوپنهاور نیازی به معرفی بهتون نداره، این کتاب مهمترین اثر نویسنده است. از لحاظ حجم حتی با فونت تقریبا کوچیکی که داره خیلی زیاده. خوندنش وقت خیلی زیادی می طلبه چون هم حجم سنگینی داره و هم محتوای پیچیده‌ای داره داستان نیست همینطور پیش برید. مترجم هم تلاش خودش رو کرده ولی نشده روانتر از این ترجمه کنه. با یکبار خوندنش هم نمیشه کامل فهمیدش، پس همونطور که خود شوپنهاور گفته کتاب های مهم رو باید دوبار خوند و چه کتابی مهمتر از این. انشاالله وقت داشته باشید بخونیدش

 • کاربر کاربر

  دوستان برای خوندن این کتاب ریشه چهارگان اصل دلیل کافی رو بخونید حتما و دیگه شوپنهاور هم که نیاز به تعریف نداره! مقدس ترین وجود حقیقته!

 • کاربر کاربر

  سلام ، افراد زیادی همانند من علاقه به خواتدن این کتاب رل دارند ، اکه امکانش هست ، قیمت کتاب را ارزان تر دهید تا همه بتوانیم از لین کتاب استفاده کنیم. #زنده_باد_کتاب

 • کاربر کاربر

  کتاب رو تحویل گرفتم و نو هست ولی وقتی شروع به شمارش صفحات کردم تا ببینم خرابی و ناقص دارد یا نه؛ معلوم شد 17 صفحه نیست. از صفحه 246 پریده به 263 (عکس رو ملاحضه بفرمائید). بعدش هم احتمالا ناقصی داشته باشه. باید از ناشران که کتاب رو می‌خره اتمام حجت کنه که کتابهای سالم و کامل رو بدن تا اونها هم به مشتری بدن وگرنه یا مثل من برگشت می خوره و عملا کتاب و تخفیفیش به دردم نخورد و یا بدتر اینکه بعضی افراد که نمی دونن کتاب ناقصی داره، اون رو نگاه نمی کنن و بعد از مدتی که شروع به خواندن کتاب می کنند متوجه فاجعه میشن و دیگه نه پس می‌گیره و نه کتاب ارزشی داره چون ناقص هست. باید سخت گیری بیشتری به ناشران و کتاب فروش‌ها بکنه تا جنس ناقص نیارن بدن .

 • کاربر کاربر

  مختص انسان هایی که تنهایی را سبک زندگیشان انتخاب کرده اند.

 • کاربر کاربر

  این کتاب مهم ترین اثر شوپنهاوره که در مورد مفاهیم بنیادین زندگی بسیار ژرف و مفهومی سخن گفته که دید انسان رو نسبت به زندگی عوض میکنه.واقعا کتاب سنگینیه اصلا نباید کسی انتظار داشته با یک بار خوندن,منظور نویسنده رو متوجه بشه این نه فقط به خاطر ترجمه ی دشوار و غیر روان کتابه بلکه سبک نوشتاری همچین فیلسوف ژرف اندیشی برای افراد غیر متخصص غیر قابل درکه.در کل این کتاب رو میپسندم.

 • مسعود ورمزیاری مسعود ورمزیاری

  خواهش میکنم این کتاب و بخونید.واقعا زیباست

 • حسام فلاحت پیشه حسام فلاحت پیشه

  فیلسوفی که در راه نشان دادن حقیقت خودمان و ذات جهان هستی کوشید و ما را در تفکراتی اندوه بار از واقعیت جهان رها کرد تا برای رهایی از اراده این جهان به هنر و فرهنگ و البته زهد و پارسایی رجوع کنیم تا با آرامش این جهان را سپری کنیم. و در انتها جا داره که بگم انسان های بزرگی همچون بودا،خیام،افلاطون و... بودند که بی این حقیقت تاریک با فلسفه شان رسیدند و شوپنهاور در واقع تکامل دهنده راه آن ها بوده است.

 • کاربر کاربر

  من که صلاحیت نظر دادن درباره این کتابو ندارم ولی پیشنهاد میکنم اگه با شوپنهاور آشنایی ندارید اول در باب حکمت زندگی رو بخونین تا بهتر با کلام شوپنهاور ارتباط برقرار کنید.

 • امیر روستائی امیر روستائی

  در مورد محتوای کتاب نمیشه نظر داد و خواننده ی علاقه مند خودش موضوع و محتوای متن رو باید پیدا و دنبال کنه. اما از لحاظ ارسال و قیمت واقعا خوبه و از لحاظ چاپ و ترجمه مشکلی نبود و مطابق اصل کتاب که در انتشارات هست بود وتحریفی نداشت همینطور با تخفیف انگیزه ی بیشتری برای خرید این شاهکار پیدا میشه. ممنونم از و کسانی که در فرهنگ کتاب خوانی تاثیری بر جامعه ی کتابخوان ها میزارن و با عرضه ی کتاب با قیمت مناسب انگیزه ی بیشتری برای خواندن ایجاد میکنند.

 • کاربر کاربر

  چون بیشتر، نظرات دیگر نویسندگان در باره شوپنهاور را می خوانیم برای خواننده با حوصله و علاقمند لازم به نظر میرسد با نظرات شوپنهاور را از طریق خودش آشنا شود کتاب فوق از مهمترین آثار او و ترجمه معتبر است.

 • کاربر کاربر

  شاهکار جناب شوپنهاور است. اما همچون سایر آثار شاخص فلسفی ، متن ظاهرا ثقیلی دارد لهذا به علاقه‌مندان پیشنهاد میکنم ابتدا سرگذشت‌ها و کتب تاریخی مربوط به فلسفه نظیر تاریخ فلسفه جناب ویل دورانت رو مطالعه کنند و با خمیرمایه فلسفه افراد جلیل‌القدری چون اسپینوزا ، کانت ، هگل و غیره آشنا شوند و سپس مطالعه آثار اختصاصی این چنینی را با صرف وقت کافی آغاز کنند. در پناه خرد باشید .

 • ابوالفضل مولایاری ابوالفضل مولایاری

  کتابی که دستم رسیده، از لحاظ ترجمه و محتوا فوق العادس. اما کتاب پشت جلدش قیمت 330 ثبت شده، عکس میزارم ببینید، و اینکه جلد کتاب کمی اسیب دیده. کتاب رو با سه روز تاخیر گرفتم، کارتن اجناس هم کلا پاره شده بود.

 • محمدرضا عباسی محمدرضا عباسی

  صرفنظر از متن اصلی، دیباچه کتاب خیلی متفاوت هست کلا این کتاب میتونه در انسان تغییر ایجاد کنه. البته همانطور که در کتاب گفته شده، یک بار خواندن کافی نیست ...

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب جهان همچون اراده و تصور