لبخند مسیح اثر سارا عرفانی

معرفی و دانلود کتاب لبخند مسیح اثر سارا عرفانی رایگان به همراه خلاصه کتاب

لبخند مسیح ماجرای جستجو و کشف حقیقت در مورد پرسش‌های یک مرد مسیحی است که دختری مسلمان پلی می‌شود برای دسترسی راحت او به پاسخ‌هایی که می‌توانند او را از حقیقت مطلع سازند. سارا عرفانی در اثر جالبش، دختر مسلمان و البته امروزی به نام نگار را به عنوان شخصیت روایت کننده قصه‌اش قرار می‌دهد که پس از خواندن یک مقاله خارجی در مورد سینما، تصمیم می‌گیرد با نویسنده آن گفتگو کند، بنابراین به او ایمیلی می‌زند و شخص مقابل که یک مسیحی به نام نیکلاس می‌باشد پس از اطلاع یافتن از ملیت نگار و آئینی که به آن معتقد است، از او می‌خواهد که راهنمایی‌اش کند و در خواست عجیبی را مطرح می‌کند.

نیکلاس از نگار می‌خواهد که به سوی خدا دعوتش کند، نگار که مات و مبهوت مانده است، پیش خودش می‌گوید این مرد چه فکری کرده است که من را به عنوان واسطه‌ای برای ابهاماتش پیدا کرده و این چنین، سؤال پیچ می‌کند. ارتباط بین آنها با ایمیل‌های متعددی که بینشان رد و بدل می‌شود، رنگ و بوی دیگری می‌گیرد و نگار که در عمل انجام شده قرار گرفته است، با در اختیار قرار دادن اطلاعات بیشتر در مورد دین اسلام و البته مطالبی که خودش هم قبلاً به تجزیه و تحلیل آنها پرداخته بود، باعث می‌شود شیفتگی نیکلاس بیشتر شود و ذهن جستجوگرش وی را مجبور کند تا به ایران سفر کرده و از نزدیک، با حقایق روبرو گردد.

دانلود کتاب لبخند مسیح

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب لبخند مسیح به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

سارا عرفانی متولد سال 1361 در تهران می‌باشد که در رشته الهیات  گرایش فلسفه اسلامی، از دانشگاه شاهد در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده است. او دارای عناوین شغلی مختلف از جمله: کارشناس کتاب انتشارات سوره مهر، دبیر علمی بخش داستان چهاردهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، سردبیر سایت مادر بانو به مدت دو سال و دبیر کانون بانوی فرهنگ نیز بوده است. عرفانی آثار دیگری که برخی از آنها جوایز مختلفی را به دست آورده‌اند نیز از خود به چاپ رسانده که عبارتند از: زنگ عبور، از جنس خدا، پروانه که سوخت، عطر عطش، صد درجه سانتیگراد و هدیه ولنتاین.

کتاب مناسب چه افرادی است؟

علاقه مندان به داستان‌هایی درباره ادیان به ویژه مسیحیت و اسلام و همچنین دنبال کنندگان آثار نویسندگان جوان ایرانی می‌توانند از مطالعه لبخند مسیح بهره مند شوند.

فهرست مطالب

کتاب لبخند مسیح توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است و مطالبش را در قالب 117 صفحه، در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد.

بریده‌هایی از کتاب

وسط راه باران گرفت. وقتی به خانه رسیدم تمام لباس‌هایم خیس شده بود. سلام کردم و بدون اینکه منتظر جواب بمانم رفتم تو اتاق خودم. کیفم را با دستمال خشک کردم و گذاشتم روی میز. مانتو و مقنعه‌ام را در آوردم و یک حوله انداختم روی موهایم. کامپیوتر را روشن کردم و رفتم تو اینترنت. مانتویم را انداختم روی شوفاژ. خاموش بود. روشنش کردم و دست‌هایم را گذاشتم رویش تا گرم بشود. همانطور که ایستاده بودم دیدم چه کسانی برایم ایمیل زده‌اند.

من مذهبی نیستم و وقتم را مدام در کلیسا و برای عبادت و اعتراف نمی‌گذرانم. وقتی با دیگران حرف می‌زنم میان جمله‌هایم از آیات مقدس استفاده نمی‌کنم. درحالی‌که ساعت‌ها وقتم را صرف خواندن انجیل کرده‌ام. آن‌را موبه‌مو حفظم و هر روز صبح چند جمله‌اش را می‌خوانم و سعی می‌کنم در طول روز به آن عمل کنم.

شاید اشتباه کنم اما من دین را برای خردمندانه‌تر زندگی کردن خودم می‌خواهم. من به دستورات مسیح عمل می‌کنم نه برای این‌که فردی مذهبی باشم. بلکه می‌خواهم در محیط اداره و در میان دوستان وهمکارانم، آدمی منطقی و عاقل باشم. انجیل می‌خوانم چون احساس می‌کنم آن‌چه به دنبالش هستم، در آن پیدا می شود.

گفتم: «ببخشید استاد، اگه یکی بخواد مسلمون بشه، چطوری می‌تونیم کمکش کنیم؟»، عینکش را از چشم برداشت و گذاشت روی میز. گفت: «بیشتر توضیح بدید!» لیلا گفت: «ببینید استاد. تقریباً دو سال پیش، نگار تو یه مجله خارجی، یه مقاله تخصصی می‌خونه و برای نویسنده مقاله ایمیل می‌زنه. خلاصه اونا تا الان با هم ارتباط دارن. حالا اون به دلایلی می‌خواد مسلمون بشه و از نگار خواسته که بهش اطلاعات بده.» به لیلا نگاه کردم و اخم کردم. استاد منتظر ماند تا من چیزی بگویم. آرام گفتم: «اون فکر می‌کنه چون من تو این کشور زندگی می‌کنم می‌تونم بهش کمک کنم.» استاد پرسید: «نمی‌تونید؟»

وقتی از اشتباه یکی از همکارانم عصبانی می‌شوم و می‌خواهم داد بزنم، در دلم می‌گویم تو اشتباه نکن، و همان لحظه به مسیح که با رضایت به من می‌نگرد، لبخند می‌زنم.

«اگه اعتقاد و فکر آدم، نسبت به دین درست باشه، می‌فهمه که دین چیزی جدا از زندگی نیست، بلکه برای خوب‌تر زندگی‌کردن،»

امروز به سخن مسیح ایمان آوردم که طلب کن، به تو عطا خواهد شد. جستجو کن، خواهی یافت. در را بزن، به رویت گشوده خواهد شد.

«اگه اعتقاد و فکر آدم، نسبت به دین درست باشه، می‌فهمه که دین چیزی جدا از زندگی نیست، بلکه برای خوب‌تر زندگی‌کردن، لازمه. شاید عمل‌کردن به دستورات دین، سخت باشه، اما همیشه برای رسیدن به چیزای بزرگ باید تلاش بیشتری کرد. ما حاضریم برای گرفتن مدرک از دانشگاه، سال‌ها درس بخونیم. حاضریم برای طراحی یه ماشین، روزها و شب‌ها فکر و محاسبه کنیم و سختی بکشیم و خلاقیت به خرج بدیم، اما حاضر نیستیم برای رسیدن به بزرگ‌ترین هدف هستی، به خودمون زحمت بدیم. اگه رسیدن به خدا راحت بود، آیا در نظر ما ارزش داشت؟!»

کسی در پارک دیده نمی‌شد. من بودم و نیکلاس، نیکلاس بلند شد، من هم بلند شدم. گفت: فردا بچه‌ها می رن. اما من...

نفس عمیقی کشید. موهایش را از جلوی چشم‌هایش کنار زد و آرام گفت: نگار! و منتظر جواب من ماند. گفتم: بله!

داشت به دانه‌های برف که در پایین می‌آمدند نگاه می‌کرد. گفت: به نظرت یه دختر مسلمان که سال‌ها به اعتقاداتش عمل کرده حاضر می‌شود با کسی که تازه...

نگاهم کرد. کمی مکث کرد انگار برای کامل کردن حرفش دنبال کلمه می‌گشت. وقتی چیزی پیدا نکرد دستش را تکان داد و گفت: می‌فهمی که؟گفتم: خوب بستگی داره. ولی اگه اون دختره واقع گرا نباشه. می فهمه که تو... نگاهش کردم. نگاهم کرد، حالا منتظر بودم تا او چیزی بگوید. صاف ایستاد. یقه پالتویش را مرتب کرد و آرام و جدی گفت: اگه آن دختر نگار باشه چی؟ من؟!

یک قدم عقب گذاشتم. به طرفم آمد و گفت: نگار! این که یه شرکت ایرانی ما رو دعوت کنه، شانس نیست، من خودم رو به خدا سپردم. او منو به این جا کشاند. باید چند لحظه فکر می‌کردم تا جواب قانع کننده‌ای برایش پیدا کنم. چشم‌هایم را بستم و دستم را روی پیشانی ام گذاشتم. او در مورد من اشتباه کرده بود و این درخواست به خاطر همان اشتباه بود.

مشخصات کتاب لبخند مسیح

مشخصات
نویسنده سارا عرفانی
شابک 9789645060204
ناشر سوره مهر
موضوع رمان پارسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 117
تعداد جلد 1

نظرات کتاب لبخند مسیح

  • فاطمه تبریزی فاطمه تبریزی

    آخر داستان باز بود و من نپسندیدم اما خیلی کتاب شیرین برای خوندن و پرمحتوا برای به فکر انداختن هست. مخصوصا به نوجوونا پیشنهاد میشه خوندش. از این نویسنده بهترین کتابی که خوندم پنجشنبه‌ی فیروزه‌ای بوده.

  • عکس خوانده نمی‌شود

    خرید کتاب لبخند مسیح