ما تمامش می کنیم اثر کالین هوور

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب ما تمامش می کنیم اثر کالین هوور رایگان

کالین هوور نویسنده آمریکایی، رمان ما تمامش می کنیم را تالیف کرده است که مورد تحسین بسیاری از نشریه‌ها و مجلات از جمله یو اس ای تودی و بوک لیست قرار گرفته است. حتی افراد مشهوری همچون سارا پیکانن و کامی گارسیا در وصف آن، جملاتی را به زبان آورده و این اثر را مناسب حال دل شکستگان و آن‌هایی که می‌خواهند عشق و امید را همزمان تجربه کنند، دانسته‌اند. شخصیت اول داستان دختری 23 ساله است که نامش لیلی می‌باشد و به درخواست مادرش قرار است که در مراسم خاکسپاری پدرش سخنرانی کند. لیلی اگرچه پدرش را به عنوان یک تکیه گاه بسیار دوست می‌داشت اما در صحبت‌هایش گفت که به عنوان یک انسان از او متنفر است و تعجب همگان را برانگیخت. دلیل اصلی ناراحتی لیلی از پدرش بخاطر کتک‌هایی بود که به مادرش می‌زد و از این رو تاثیر زیادی بر دخترشان گذاشته بود.

به هرحال تشییع جنازه پایان می‌یابد و دخترک داستان که احساس خوبی از حرف‌هایش ندارد به پشت بام خانه‌ای رفته و آنجا می‌ایستد البته او قصد خودکشی ندارد ولی با این حال فکر می‌کند می‌تواند با این کار به نوعی احساساتش را تخلیه نماید. پای یک جراح مغز و اعصاب به نام رایل رایکیند از اینجا به ماجرا باز می‌شود به این صورت که او پس از آمدن به پشت بام و دیدن لیلی بر روی لبه ساختمان سعی می‌کند او را از انجام هر گونه کار احمقانه‌ای منصرف کند و از آنجایی که واقعاً چنین قصدی وجود ندارد هر دو شروع به گفتگویی می‌کنند که به نوعی آغازگر رابطه‌ای عاشقانه میان آن دو می‌باشد. دل نکندن از خاطرات گذشته به ویژه پسری به نام اتلس که در گذشته دل لیلی را به دست آورده بود چالشی دیگر برای او می‌باشد که دیدارش پس از سال‌ها باز هم وی را به خاطرات گذشته پیوند می‌دهد.

رمان مذکور که بعدی روانشناختی هم دارد توسط مولفش همزمان با تعریف داستان می‌خواهد به مخاطبش بفهماند که گرفتار گذشته نشدن و اتخاذ نکردن تصمیمات مناسب برای آینده در عین حال که نیاز به تمرین دارد اما بدون انجامش مطمئناً زندگی بسیار سخت خواهد گردید. لذا هر یک از طرفین رابطه عاطفی می‌بایست مسئولیت‌هایشان را بپذیرند و در بحرانی‌ترین موقعیت‌ها هم نقش خود را بسیار تعیین‌کننده بدانند. با ادامه خواندن ما تمامش می‌کنیم یکی از اشخاصی که توجه خواننده را به طرز قابل توجهی به خودش جلب می‌کند مادر لیلی است که اگرچه از نظر فکری و فرهنگی متعلق به چند نسل قبل است اما با حمایت‌های معنوی که از فرزندش می‌کند نقطه قوت و قابل اتکایی برای او می‌شود. زبان کتاب، ساده و به دور از هر گونه تکلف است و به همین خاطر از نوع ادبیاتش مخاطب شگفت‌زده نخواهد شد اما مسائل مطرح شده، بسیار مهم هستند و نیاز به بررسی از سوی خوانندگان دارند.

دانلود کتاب ما تمامش می کنیم

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب ما تمامش می کنیم به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب ما تمامش می کنیم

درباره نویسنده، کالین هوور

کالین هوور (Colleen Hoover) نویسنده آمریکایی متولد روز 11 دسامبر سال 1979 در تگزاس ایالات متحده می‌باشد او در سالتیلو بزرگ و از دبیرستان همین شهر در دوره متوسطه فارغ التحصیل شد و همچنین مدرک دانشگاهی خود را در رشته خدمات اجتماعی از دانشگاه‌ای اند‌ام کامرس تگزاس دریافت کرد. هوور که اولین رمانش با نام بسته را در سال 2012 منتشر کرد همواره کتاب‌هایش جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده‌اند و از دیگر آثارش می‌توان به: اعتراف، شاید روزی، امید از دست رفته، این دختر و 9 نوامبر اشاره کرد.

کتاب ما تمامش می کنیم مناسب چه افرادی است؟

رمان محبوب کالین هوور به خوانندگان رمان‌های عاشقانه و اجتماعی و البته مطالعه‌کنندگانی که در سنین نوجوانی و جوانی به سر می‌برند توصیه می‌شود.

فهرست کتاب

کتاب ما تمامش می‌کنیم توسط انتشارات مختلفی از جمله نشر آموت در 384 صفحه و با ترجمه‌های روانی در بازار نشر ایران منتشر و توزیع گردیده است که یکی از بهترین برگردان‌های آن به فارسی متعلق به آرتمیس مسعودی می‌باشد.

بخش‌هایی از کتاب ما تمامش می کنیم

در مورد دیگران فکر می‌کنم و اینکه در نهایت، چظور تصمیم می‌گیرند به زندگیشان پایان بدهند. آیا بعداً برای این تصمیمشان تاسف می‌خورند؟ حتماً درست پس از آنکه اقدام به این کار می‌کنند و یک لحظه پس از آنکه کار شروع می‌شود، هنگام سقوط آزاد سریع، کمی احساس پشیمانی می‌کنند. آیا در حالی که زمین به سرعت به طرفشان می‌آید، به زمین نگاه می‌کنند و می‌گویند: «عجب گندی زدم. چه فکر مزخرفی بود؟»

قبلاً بهترین روش تخلیه‌ی خشم برای من باغبانی بود. هر وقت دچار استرس می‌شدم، به حیاط خلوت می‌رفتم و هر گیاه هرزی پیدا می‌کردم، بیرون می‌کشیدم.

یه بار، یکی به من گفت که چیزی به اسم آدم بد وجود نداره؛ همه‌ی ما آدمایی هستیم که گاهی اوقات، کارای بد انجام می‌دیم. این حرف برای همیشه تو ذهن من مونده، برای اینکه حقیقت داره. همه‌ی ما، تو وجودمون یک کمی خوبی و بدی داریم.

سرم را تکان می‌دهم و همان‌طور که صدایم را پایین می‌آورم، می‌گویم: «متوجه نمی‌شی، مگه نه؟» در حال حاضر، شکست‌خورده‌تر از آنم که بتوانم به فریاد زدن بر سر او ادامه بدهم. «رایل، من دوستت دارم. شاید اگه چند ماه پیش بود، می‌تونستیم به همین روابط سرسری ادامه بدیم. تو می‌تونستی بری و منم به راحتی می‌تونستم برم سر زندگیم اما موضوع مال چند ماه پیش نیست. تو خیلی صبر کردی و اجزای زیادی از من، تو وجودت انباشته شده. پس لطفاً منو بازی نده، عکس منو به دیوار آپارتمانت نزن و برام گل نفرست؛ چون وقتی این کارو می‌کنی، من احساس خوبی بهم دست نمی‌ده، رایل. این کارا منو آزار می‌ده.»

نگران بودم که رابطه با تو، به مسئولیت‌هام اضافه کنه. همه‌ی عمرم از این مسأله دوری می‌کردم. قبلاً به اندازه کافی سختی کشیده بودم و دیدن تنشی که ازدواج پدر و مادرم براشون به وجود آورده بود و شکست بعضی از دوستام توی ازدواج، باعث شده بود اصلاً حاضر نباشم، توی چنین روابطی نقشی داشته باشم. اما امشب متوجه شدم که خیلی از آدما دارن اون کارو اشتباه انجام می‌دن. چون اتفاقی که داره بین ما می‌افته، شبیه مسئولیت نیست. احساس می‌کنم مثل یه پاداشه و من در حالی به خواب میرم که فکر می‌کنم چی کار کردم که سزاوار چنین پاداشی بودم.

همه‌ی انسان‌ها اشتباه می‌کنند. چیزی که شخصیت ما را می‌سازد، اشتباهات ما نیست، بلکه نحوه‌ی برخوردمان با آن اشتباهات و درس گرفتن از آن‌ها، به جای توجیه‌تراشی است.

شاید دوست داشتن، چیزی نیست که یک چرخه‌ی کامل باشد و به سرانجام برسد؛ شاید چیزی است دارای افت و خیز و زیر و بم، درست مثل آدم‌هایی که در زندگیمان با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

هر انسانی سزاوار آن است که به او فرصت دوباره‌ای داده شود؛ به‌خصوص کسانی که برایمان از هر کس دیگری عزیزتر هستند.

چشم‌هایش پر از غم می‌شود و همین موجب می‌شود بفهمم که در حال حاضر، رفتن بهترین کار است. هیچ‌کدام از ما، یکدیگر را از فکرمان بیرون نکرده‌ایم و نمی‌دانم هرگز این کار را خواهیم کرد یا نه. دارم به این فکر می‌افتم که فراموشی، یک تصور غلط است و بودن در اینجا، در زمانی که من هنوز دارم به اتفاقاتی که در زندگی‌ام افتاده است، فکر می‌کنم، اوضاع را برایم بدتر می‌کند.

الگو‌ها وجود دارند زیرا شکستن آن‌ها دردناک است. برای تغییر الگویی که به آن عادت داریم، به توانایی تحمل رنج و شجاعت خیلی زیادی نیاز است. گاهی اوقات، به نظر می‌رسد ادامه‌ی همان روال همیشگی، آسان‌تر از روبه‌رو شدن با ترسی شبیه آن است که بالا بپریم در حالی که احتمال دارد دیگر روی پا‌هایمان فرود نیاییم. مادرم این روال را ادامه داد. من آن را ادامه دادم. اما حالا ما تمامش می‌کنیم.

«یکی دو ماه آینده، مهم‌ترین زمان در آینده‌ی شغلی منه. باید تمرکز داشته باشم. دوره‌ی رزیدنتی من تموم میشه و بعد باید بشینم برای امتحاناتم درس بخونم.» در اتاق نشیمن راه می‌رود و دیوانه‌وار با دست‌هایش حرف می‌زند. «اما تمام هفته‌ی گذشته، فکر تو زندگیمو جهنم کرده. اصلاً نتونستم تو رو از فکرم بیرون کنم؛ سر کار، تو خونه. همش به این فکر می‌کنم که وقتی نزدیک توئم، چقدر شیفته‌ت هستم.»

مشخصات کتاب ما تمامش می کنیم

مشخصات
نویسنده کالین هوور
مترجم آرتمیس مسعودی
شابک 9786003840300
ناشر آموت
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 384
تعداد جلد 1
وزن 250 گرم
سایر توضیحات - از پرفروش ترین های نیویورک تایمز

نظرات کتاب ما تمامش می کنیم

 • کاربر کاربر

  ترجمه خوب و روانی داره. جنس کاغذ کتاب بالکی هست. این کتاب رو از نشر آموت نخرید چون سانسورشده است کتاب و کسی جز ما نماند رو ازنشر میلکان بخرید که در واقع همین کتابه و من به اشتباه خریدم و وقتی خوندم بنظر رسید خیلی قسمتها سانسور شده است و کتاب نشر آموت توضیح نویسنده در انتهای کتاب رو نداره

 • فاطمه نعیم آبادی فاطمه نعیم آبادی

  کتاب از همه نظر مخصوصا محتوا خیلی خوب و جذاب بود ولی اصلا پیشنهاد نمیکنم از بخرید. واقعا از انتظار نداشتم... قیمت روی جلد 26 تومنه!!!

 • کاربر کاربر

  خیلی تعریفش را شنیده ام ولی هنوز شروع نکردم

 • لیلا اسماعیلی لیلا اسماعیلی

  آخر این کتاب واقعا غیرقابل پیش بینیه و اینو ب ما یاد میده که هرکسی بسته به شرایطی که داره تصمیم میگیره و ما نمیتونیم درباره ی دیگران قضاوت کنیم

 • مهسا صفری مهسا صفری

  خیلی خوب بود فقط پشت جلدش یکم تا شده بود

 • رامین صیرفی فر رامین صیرفی فر

  یک کتاب رمانتیک عاشقانه ولی از نوع واقع گرایانه ... درست برعکس رمانهای عاشقانه ایرانی

 • هستی قمی هستی قمی

  داستانش که فوق العادس من باهاش اشکم ریختم اخرشم جالب تموم میشه که انتظارشو نداشتم اگه ی رمان عاشقانه میخوای پیشنهادش میکنم:> البته من از دیجی نخریدم فقد خواستم نظرمو راجب محتوا داستان بدونی تا بتونی بهتر تصمیم بگیری 3>

 • سارینا بهداد سارینا بهداد

  کتاب خیلی قشنگی بود هر دختری قطعا باید بخونه لزوما نه فقط دخترا برای پسرا هم خوندنشو توصیه میکنم پایان مقعولانه ایی داشت و خیلی دراماتیک تموم نشد پایانش باز بود اما از خوندنش لذت بردم اوایل داستان خیلی شیرین بود و از وسط داستان وارد ساید دارک داستان شد این که قسمت های خاطراتاش فونت فرق داشت خیلی عالی بود داستان سانسور داره به وضوح اما خیلی جاها هم سانسور نشده بود پایین کتاب من یک مقدار زدگی داشت قطر کتاب هم زیاد بود به نسبت من این کتابو ۹۸ تومن خریدم و به نظرم ارزششو داشت

 • الهه یوسف پور الهه یوسف پور

  اونقدری که ازش تعریف کرده بودن جالب نبود

 • کاربر کاربر

  لبه های کتاب پر از زدگی و دو صفحه از کتاب سیاه بود...

 • Yasamin Oraei Yasamin Oraei

  توصیه میکنم ترجمه خوبی داره و سانسور هم داره جوری که یکی دوجا قشنگ پرش رو متوجه میشید.ولی جوری نیست که مفهومو نرسونه.و در کل کتاب خیلی قشنگیه پیشنهادش میکنم

 • مظفر بقایی مظفر بقایی

  کالین هوور کتاباش حرف نداره ...ضربان قلب ادم رو بالاو پایین می بره

 • کاربر کاربر

  سلام دوستان. امیدوارم نظرم مفید باشه براتون. من چن ماه پیش چنتا کتاب خریدم، تو تخفیف گرفتم و از این جهت راضیم. عکس هم می ذارم و پایین توضیح میدم تا در خرید بهتون کمک کنه =) کتاب کاملا سالمه. جلدش که عالی و خوشگل. متن هم اندازش خوبه. رنگ و جنس کاغذ رو دوست دارم، جملات صفحات قبل و بعدش مشخص نیست و با کیفیته. باعث سبکی کتاب هم شده. ۳۸۴ صفحه ست و ترجمه هم گویا خوبه. یه نگاه انداختم واقعا خوب بود! تماما همه چیز رعایت شده و بعضی جاها فک کنم چون یه شخصیتی نامه می خواند، فونت اونجا متفاوته! و چون از این انتشارات تعریفشو شنیده بودم گرفتم. برا من چاپ بیست و دوم بود. هنوز نخوندمش ولی، کتاب معروف و دوست داشتنی شناخته شده، و ندیدم تا حالا کسی نظرش درباره کتاب منفی باشه، اکثرا دوسش داشتن چه افراد خارجی چه ایرانی. یکی از دوستامم قبلا خونده بود و دوسش داشت و خودمم ذوق دارم! پس ارزش خوندن رو داره، برای همین خریدم. در کل هیچ مشکلی نه در خود کتاب و نه بسته بندی نبود. از خریدم راضیم. ممنونم از .

 • فرزند ماه فرزند ماه

  تا فصل دوم همه چی عالی بود و حتی کتاب مورد علاقم شده بود. ولی راستش از فصل سه به بعد... شخصیت اصلی واقعا رومخم بود دلم میخواست بزنمش پایانش غمگین بود ولی من راضی بودم

 • کاربر کاربر

  سلام من این کتاب رو خیلیییییییی دوست دارم شاید میتونم بگم از همه ی کتاب هایی که خوندم بیشتر دوستش داشتم و اولین کتابی بود که باهاش اشک ریختم به نظرم ارزش یک بار خوندن رو که حتما بلکه ارزش بارها خوندن رو داره....هرچند انشتارات اموت بخش زیادی از اون رو سانسور کرده و حتی اخر کتاب رو زحمت نداده ترجمه کنه اما اینا بازم هیچی از زیبایی قلم این نویسنده کم نمیکنه . موضوعش معمولی بود اما انقد قشنگ با این موضوع واکنش نشون دادن و نویسنده این رو زیبا به قلم اورد که ۵ ساعته تمومش کردم...البته من از نخریدم ولی فقط خواستم نظرم رو یه جا درباره ی شاهکار این کتاب بگم . خیلی به دلم نشست

 • کاربر کاربر

  عالی به موقع و سالم رسید

 • کاربر کاربر

  من این کتابو از کتیبو استور سفارش دادم و افتضااااح بود،کتابی که دستم رسیده جلد پشتش پاره شده و خود جلدم کنده شده من تعریف خود کتابو زیاد شنیدم ولی اصلا ازاین فروشنده خرید نکنین

 • کاربر کاربر

  برای یکبار مطالعه خوب بود اما به نظرم کتاب فوق العاده ای نبود، به موضوع خوبی پرداخته بود اما میتونست خیلی بهتر از این باشه، خیلی نوجوانانه و سطحی بود و نسبت به تعریفایی که شنیده بودم فکر میکردم خیلی بهتر باشه، اما نمیتونم بگم بد بود، از نظر بسته بندی هم کتاب کاملا سالم به دستم رسید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب ما تمامش می کنیم