مسیح باز مصلوب اثر نیکوس کازانتزاکیس

معرفی و دانلود کتاب مسیح باز مصلوب اثر نیکوس کازانتزاکیس رایگان به همراه خلاصه کتاب

مسیح باز مصلوب شاهکاری دیگر از نیکوس کازانتراکیس است که در مورد فساد در جوامع می‌باشد و بزرگان آن‌ها را که از قدرت و اختیارتشان سوء استفاده می‌کنند، مورد نقد قرار می‌دهد. داستان از آنجایی آغاز می‌گردد که در یک روستا قرار است تعزیه‌ای درباره سرگذشت حضرت عیسی مسیح و حواریونش برگزار شود. برای به اجرا درآوردن چنین سناریوی، می‌بایست تعدادی از مردم روستا انتخاب شوند که این وظیفه بر دوش بزرگان آنجا می‌باشد. مانولیوس که شخصیت اصلی نمایش و حرفه‌اش چوپانی است، در نقش حضرت مسیح باید ایفای نقش نماید و یاناکوس که از بازرگانان آن منطقه می‌باشد، نقش یکی از حواریون را بر عهده دارد.

دیگر حواریون عیسی را نیز میشل فرزند رئیس روستا و کستاندیس صاحب کافه‌ی روستا، تشکیل می‌دهند و دو نقش دیگر باقی می‌ماند. یکی یهودا که پانایوتیس جای او به روی صحنه می‌رود و دیگری کاتریناست که مریم مقدس را بازسازی می‌کند. در این میان، هریک از افراد دارای برخی خصوصیات رفتاری هستند، برای مثال، کاترینا زنی بخشنده و پانایوتیس مردی مغرور هستند و یکسال زمان دارند تا خود را برای بهترین عملکرد ممکن در تعزیه آماده کنند.

یکی از اتفاقات جالب و در عین حال عجیبی که برای این افراد در مسیر یاد شده می‌افتد، تغییرات روحیه آن‌ها مطابق با افرادی است که قرار است به جای آن‌ها، برای بینندگان نقش بازی کنند به گونه‌ای که از بُعد معنوی دچار دگرگونی می‌شوند و نویسنده نیز از این رهگذر، برای نشان دادن صفاتی نظیر ظلم، منفعت طلبی و صلح جویی استفاده می‌نماید. به هرحال هدف اصلی کازانتزاکیس، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادن دین و سیاست در کنار هم می‌باشد که در نهایت به خلق اثری ختم شده که مسیحیت را نیز به بحث و بررسی می‌گذارد.

دانلود کتاب مسیح باز مصلوب

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل مسیح باز مصلوب به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نیکوس کازانتزاکیس

نیکوس کانزانتزاکیس (Nikos Kazantzakis) شاعر و نویسنده یونانی است که در سال 1883 در این کشور متولد شد. او که مدرک دکترای خود را در رشته حقوق دریافت کرده است، از سال 1945 به مناصب بسیاری نیز دست یافت و وزیر فرهنگ یونان شد. در ادامه راه، به نویسندگی به صورت حرفه‌ای پرداخت و از سوی اندیشمندانی همچون توماس‌مان و آلبرت شویترس، به عنوان یکی از بهترین‌ها نام برده شد. کازانتراکیس سر انجام بر اثر سرطان خون در سال 1957، دار فانی را وداع گفت. از جمله نوشته‌های معروف او می‌توان به این موارد اشاره کرد: آخرین وسوسه مسیح، آزادی یا مرگ و زوربای یونانی.

کتاب مسیح باز مصلوب مناسب چه افرادی است؟

به علاقه مندان به آثار کازانتراکیس و همچنین افرادی که آثار مرتبط با موضوعات اخلاقی و سیاسی را می‌پسندند، توصیه می‌شود مسیح باز مصلوب را مطالعه کنند.

فهرست کتاب

مسیح باز مصلوب در حال حاضر به وسیله انتشارات خوارزمی در یک نسخه چاپی 645 صفحه‌ای با ترجمه روانی از محمد قافی منتشر گردیده و در اختیار عموم قرا گرفته است و تا به امروز بیش از 10 بار تجدید چاپ شده است.

بریده‌هایی از کتاب مسیح باز مصلوب

جان خود را یک بار برای همیشه فدا کردن آسان‌تر از این است که آن را قطره‌قطره در مبارزه روزمره نثار کنی. اگر از من بپرسند که کدام راه آدمی را به بهشت می‌رساند در جواب می‌گویم: آن راه که از همه دشوارتر است.

دلم می‌خواست این قدرت را داشتم که در تمام دنیا مردم را به طغیان تحریک می‌کردم و همه آدمیان را از سفید و سیاه و زرد به قیام وا می‌داشتم و ایشان را در لوای ارتش واحد و مقاومت‌ناپذیری به نام ارتش گرسنگی گرد می‌آوردم، ارتشی که به شهر‌های فاسد، به کاخ‌های تبهکار و به حرامسرا‌های پر از فسق و فجور قسطنطنیه میریخت و آن‌ها را به آتش می‌کشید.

مانولیوس معنی این کلمات را کاملاً می‌فهمید. انجیل را بست و چشمان خود را نیز بست: در یک کفه ترازو روح آدمی است و در کفه دیگر تمام دنیا، و کفه روح سنگین‌تر است. چرا باید از مرگ ترسید؟ چرا باید در برابر زورمندان این دنیا سر هم کرد؟ چرا باید با اندیشه از دست دادن حیات دنیوی بر خود لرزید؟ روح تو جاودانی است، از چه می‌ترسی؟ تنها روح است که باید نجاتش داد.

من پدر فوتیس، کشیش آبادی دوری هستم که آن را «سن ژرژ» می‌گویند، و در اطراف من مردمی می‌بینی که خداوند ایشان را به من سپرده است. ترکان، ده ما را آتش زدند، و ما را از سرزمین‌های خود راندند و هر که دستشان به او رسید کشتند. ما را که می‌بینید، توانستیم از دست آن‌ها خلاص شویم و از دار و ندار خود هر چه قیمتی‌تر بود برداریم و بگریزیم. مسیح در راس دسته ما قرار گرفت و هدایتمان کرد. اکنون در جستو جوی زمین‌های تازه‌ای هستیم که در آن مستقر شویم.

مشخصات کتاب مسیح باز مصلوب

مشخصات
نویسنده نیکوس کازانتزاکیس
ناشر خوارزمی
موضوع داستان خارجی(21)
قطع رقعی
نوع جلد سلفون
وزن 620 گرم

نظرات کتاب مسیح باز مصلوب

 • عباس فرجی عباس فرجی

  مسیح باز مصلوب کازانتزاکیس محمد قاضی ▪️انتشارات خوارزمی ««من عادلم تو فکر می کنی اگر مسیح امروز دوباره به این دنیا می آمد ،در این دنیا با همین وضعی که هست؛چه چیزی بر شانه خود حمل می‌کرد صلیب؟! نه یک پیت نفت۰»» ▪️اگر بگویم این کتاب یکی از ده کتابی است که لذت فراوان از آن برده ام اغراق و نکرده ام. این نویسنده یونانی را خیلی‌ها با کتاب معروف به «زوربای یونانی» می‌شناسند کتابی که بی شک نگاه زیبایی را به شما نمایش خواهد داد. ▪️اما کازانتزاکیس در مسیح باز مصلوب حرف دیگری دارد او در این کتاب با بازخوانی به صلیب کشیده شدن مسیح به ما نشان می‌دهد که در دنیایی به سر می‌بریم که هر روز مسیح به صلیب کشیده می‌شود و ما چشم فرو می بندیم و بر مسیحی که دو هزار سال پیش به صلیب کشیده شده گریه می کنیم. ▪️این کتاب نیز همچون سایر آثار این نویسنده همیشه زیر تیغ سانسور بوده چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان ،او با سخره گرفتن جامعه ای کلیسا به ما نشان می‌دهد که اگر مسیح امروز زنده بود تنها کسانی که او را به صلیب می کشیداند ،کشیشان و اسقف ها بودند. ▪️مسیح باز مصلوب حدیث نفس است نبرد خیر و شر درون و بیرون آدمی، فلسفه و عرفان، جامعه شناسی و روانشناسی در این کتاب استادانه در هم آمیخته و در شمایل یک داستان چنان بیان شده که شما خود را در وسط روستای «لیکووریسی» خواهید یافت. ▪️آنهایی که «زوربای یونانی» را خوانده اند باید بگویم این اثر فاصله بسیاری هم در شکل هم در محتوا با آن دارد از نظر من اکثر آثار کازانتزاکیس جز بهترین آثار داستانی جهان محسوب می‌شوند اما این نویسنده با تمام شهرتی که دارد کمتر در ایران شناخته شده است اگر تمایل به خواندن این اثر دارید توصیه می کنم حتماً چاپ های اولیه آن را تهیه کنید و البته ترجمه کم‌نظیر محمد قاضی را هم نمی‌شود در زیبایی خوانش این اثر نادیده گرفت. ▪️مسلماً به دنبال کازانتزاکیس رفتن در سیر زندگی پر چالشش کاری است مشکل با این وصف برای فهم آثارش لازم است که او را از ابتدا تا انتهای این راه دنبال کنید کسی که تنها«« تودا رابا»» را از این نویسنده خوانده باشد درباره او عقیده ای غیر از آن کس خواهد داشت که فقط کتاب«« آخرین وسوسه مسیح»»و یا ««بودا»»را خوانده است. ▪️آثار این نویسنده به قدری متنوع است که از آنها می توانند مدارک و شواهد کافی برای دفاع از چندین عقیده متضاد بیرون کشید حتماً توصیه می کنم آثار این نویسنده را مطالعه کنید چرا که نگاه تازه‌ای به هستی و زندگی خواهید یافت. «اگر قلب آدمی از عشق یا خشم لبریز نشود، تو این را بدان که هیچ کاری در این جهان صورت نمی‌گیرد.»

 • معین باغانی معین باغانی

  این کتاب بسیار ترجمه روان و خوبی داره و تا آنجا که من مطلع هستم سانسوری درش دیده نمیشه در باب اهمیت این کتاب باید گفت که اگر نخونیدش و از این دنیا برید از متضرر ترین انسان های دنیا خواهید بود ! ممنونم از . بابت آوردن کتاب های انتشارات معظم سهامی خوارزمی.

 • فاطمه پارسیان ایرانی فاطمه پارسیان ایرانی

  این کتاب اونقدر بی‌نظیره که فقط میتونم بگم که این داستان بهتر از این نمیتونست نوشته شده باشه عالیه هزار بار عالیه

 • سید سعید موسویان سید سعید موسویان

  این کتاب در کنار کتاب آخرین وسوسه مسیح باید خونده بشه

 • زهرا فرهنگ زهرا فرهنگ

  کتاب های این نویسنده خوب هستن مخصوصا زوربای یونانی و آزادی یا مرگ که الان پیدا نمیشه ترجمه ی عالی از محمد قاضی ولی فونت ش ریزه که چشم رو بعضی مواقع اذیت می کنه

 • علیرضا قدیری خمجانی علیرضا قدیری خمجانی

  اگر فیلمش رو دیدین نخرید

 • یونس صیفی یونس صیفی

  کتاب خوب رو باید به دیگران هم معرفی کرد تا دیگران هم از خوندنش لذت ببرن.کتاب مسیح باز مصلوب با ترجمه محمد قاضی هم از همون کتاب هاست.

 • فاطمه سادات حسینی فاطمه سادات حسینی

  عااااااااالی

 • محمد پورحسنی محمد پورحسنی

  عالی

 • کاربر کاربر

  کم یاب بود و راحت از خریداری شد

 • کاربر کاربر

  خیلی دوسش دارم مرسی

 • کاربر کاربر

  حتما بگیرید و مطالعه کنید، عالیه

 • امین شانه بند امین شانه بند

  اثار کازانتزاکیس بسیار خوب و خواندنی حیف که اینقدر کتاب گران شده است

 • کاربر کاربر

  ارزش خواندن داره

 • کاربر کاربر

  کتاب های نیکوس کازانتزاکیس عالیه حتما با ترجمه محمد قاضی مطالعه کنید

 • کاربر کاربر

  جلد کتاب پاره بود.جنس کاغذ افتضاح و زرد رنگ. خوب پول میدیم چرا اینقدر بی کیفیت؟

 • حدیثه شهبازی حدیثه شهبازی

  چاپ و صحافی عالی. محتوای کتاب هم که حرفی برای گفتن باقی نذاشته

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب مسیح باز مصلوب