کلاه رئیس جمهور اثر آنتوان لورن

معرفی و دانلود کتاب کلاه رئیس جمهور اثر آنتوان لورن رایگان به همراه خلاصه کتاب

آنتوان لورین در کتابی نمادین با عنوان کلاه رئیس جمهور ایده بسیار نابی را دنبال کرده و درباره آدم‌های بسیار معمولی نوشته است که حال و توان پیگیری رویا‌هایشان را ندارند آنهم به این دلیل که همیشه منتظر چیزی بیرون از خود هستند تا آن‌ها را به سمت تغییرات راهنمایی کرده و هل دهد بنابراین تغییر را از بیرون می‌بینند تا از درون. لورن پایه اثرش را علاوه بر موضوع بسیار جذابش، بر مبنای گفتگوی شخصیت‌های مختلف رمانش بنا نهاده و از تعداد زیادی از افراد بهره جسته تا زیبایی نوشته‌اش را بیشتر و بیشتر کند.

پرداختن به اخلاق، سیاست و فرهن، تنها بخشی از کتاب کلاه رئیس جمهور بوده و مولفش با به کارگیری چاشنی طنز و حتی فلسفه، مواردی دیگری را نیز ارائه کرده و مخاطبش را با آن‌ها روبرو ساخته است. ایجاد موقعیت‌های مختلف و واکنش‌هایی که انسان‌های گوناگون بسته به شرایط مقتضی و روحیاتشان نسبت به آن‌ها دارند، وجه دیگری از قصه روایت شده می‌باشد ولی اصلی‌ترین موضوعی که دست مایه نویسنده قرار گرفته، مقوله خودیابی است که خود را در ظاهر به عنوان یک کلاه، به نمایش می‌گذارد.

از اشخاص اصلی که قصه درباره آن‌ها گفته‌ی شود باید به کارمندی با درجه شغلی پایین که به دنبال ارتقا می‌باشد، زنی که دارای مسائل شخصی و روابطی نابسامان می‌باشد و عطرسازی که از ابتکار و خلاقیتش ناامید شده، اشاره کرد که چگونه با یافتن خویش و باور کردن مجدد توانمندی‌هایشان از مردابی که در آن گرفتار شده است، به راه‌های نو و بدیع تغییر مسیر می‌دهند. اثر پیش رو برای پیدا کردن انگیزه و الهام بخشی از حقایقی موجود در جهان هستی، به نگارش درآمد و باعث می‌شود تا مخاطبان در حین مطالعه و پس از آن، ترس‌ها را کنار گذاشته و با انرژی مضاعف، آرزو‌ها و ایده‌هایی که در سر دارند را تعقیب نمایند و دست روی دست نگذارند.

دانلود کتاب کلاه رئیس جمهور

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب کلاه رئیس جمهور به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

آنتوان لورین (Antoine Laurain) نویسنده فرانسوی است که در سال 1972 در این کشور به دنیا آمده است، نویسنده پر مخاطبی که بیشتر آثار او به زبان‌های مهم دنیا ترجمه شده‌اند و در ایران دو کتاب برجسته‌اش، یعنی کلاه رئیس جمهور و دفترچه یادداشت قرمز به بازار چاپ راه پیدا کرده‌اند. از دیگر کار‌های این شخصیت مطرح می‌توان این موارد را نام برد: مهارت‌های کشیدن سیگار، اتاق کتابخوان‌ها، قرمز قلب من است، پرتره و پنجره‌های فرانسوی.

کتاب کلاه رئیس جمهور مناسب چه افرادی است؟

به افرادی که کتاب‌هایی جذاب با درون مایه‌ای انگیزشی را می‌پسندند توصیه می‌گردد به خوانش یکی از بهترین آثار این حوزه، یعنی کلاه رئیس جمهور بپردازند.

فهرست کتاب

رمان جذاب و جالب کلاه رئیس جمهور تا کنون توسط انتشارات هیرمند با ترجمه ساناز فلاح فرد در 180 صفحه و کتاب کوله پشتی با برگردان رویا درخشان در قالب 184 صفحه، چاپ شده و در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

بریده‌هایی از کتاب کلاه رئیس جمهور

کلاه مسبب رخداد‌هایی بود که از چند روز پیش برای دانیل اتفاق افتاده بود. حالا دیگر مطمئن بود از لحظه‌ای که کلاه را بر سر گذاشته، برایش نوعی ایمنی در برابر ناملایمات روزمره به وجود آمده، از‌ این‌رو، آرام‌تر شده بود. ذهنش نیز فراست بیشتری به دست آورده و به او امکان داده بود تا تصمیمات مهمی اتخاذ کند. او بدون کلاه، جرئت نداشت همانند آن روز در جلسه، با مالتارد صحبت کند. هرگز خودش را در طبقه‌ی هجدهم، در حال خوردن صبحانه‌ای از تخم‌مرغ‌های عسلی با دزمون نمی‌دید. او به طرز عجیبی احساس می‌کرد، چیزی از وجود رئیس‌جمهور در آن کلاه است؛ چیزی درک‌نکردنی، شاید یک سلول ریز که نمی‌توان مشاهده‌اش کرد؛ ولی هرچه بود، قدرت تغییر سرنوشت را داشت.

بابا، این کلاه می‌ترانه؟ دنیل در حالی‌که چمدان‌های آن‌ها را برمی‌داشت گفت: آره. پس تو رئیس‌جمهوری؟ دنیل که از این تلقین کودکانه خوشش آمده بود: آره، من رئیس‌جمهورم.

در طول مسیر که داخل ماشین بودند دنیل کوچک‌ترین اطلاعاتی نداد. «همه‌چی رو توی خونه تعریف می‌کنم.» ورونیک حسابی اصرار کرد ولی فایده‌ای نداشت. وقتی به شانزدهمین طبقه‌ی برج خود در منطقه‌ی پانزدهم رسیدند، دنیل اعلام کرد غذا درست کرده است. یک بشقاب گوشت و مرغ سرد، همراه سالاد گوجه‌فرنگی، ریحان و یک بشقاب پنیر که آه تحسینِ ورونیک را به دنبال داشت.

همسرش این غذای سرآشپز را فقط سالی چندبار درست می‌کرد. قبل از هرچیز باید اشتهاآور می‌نوشیدند. دنیل که کلاه هنوز روی سرش بود گفت: «بشین.» ورونیک نشست و ژروم خودش را در بغل او چپاند. لیوان‌ها را بالا بردند و ژروم هم با آب‌پرتقالش آن‌ها را همراهی کرد. دنیل کلاهش را برداشت و به‌سوی ورونیک دراز کرد. او آرام انگشتش را روی نمد کشید و ژروم هم از او تقلید کرد. دنیل کمی وحشت‌زده گفت: «دست‌هات تمیزن؟» ورونیک کلاه را پشت و رو کرد و نوار چرمی داخلش را دید. دو حرف حک شده با فلز طلایی خودنمایی می‌کردند: «ف. م.» ورونیک به شوهرش نگاهی انداخت.

مشخصات کتاب کلاه رئیس جمهور

مشخصات
نویسنده آنتوان لورن
مترجم ساناز فلاح فرد
شابک 9789644084508
ناشر هیرمند
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 180
وزن 210 گرم

نظرات کتاب کلاه رئیس جمهور

  • کاربر کاربر

    نسبتا جالب بود

  • تهمینه جهانی تهمینه جهانی

    مثل همیشه ،منظم ووقت شناس،باکالاهای باکیفیت

  • عکس خوانده نمی‌شود

    خرید کتاب کلاه رئیس جمهور