رهایی از افکار سمی اثر زویی مک کی

معرفی و دانلود کتاب رهایی از افکار سمی اثر زویی مک کی رایگان به همراه خلاصه کتاب

اکثر انسان‌ها بطور قریب به یقین افکاری در ذهنشان در طول روز پدید می‌آید که علاوه بر موثر نبودنشان، آن‌ها را وارد سیاهچاله‌هایی می‌کند که بی‌تردید آثار زیان باری برایشان به همراه خواهد داشت. زویی مک کی در کتاب ر‌هایی از افکار سمی، در این خصوص راهکار‌هایی را ارائه نموده است تا بتوان بوسیله آن‌ها از شر چنین مشکلی ر‌هایی یافته و ذهن را مدیریت نمود. اگرچه وجود موضوعات مرتبط با دغدغه‌های روزانه که موجب شکل‌گیری تفکرات مختلف می‌گردند کاملاً طبیعی هستند، اما آن بخش از خیال‌هایی که رنگ و بوی سمی دارند و متاسفانه روح و روان آدمی را درگیر می‌سازند، باعث می‌شوند که فرد دچار سستی و سایر مشکلات روحی می‌گردد.

مک کی در اثر پیش رو نتیجه تحقیقات خود را اینگونه جلوی چشمان مخاطبانش قرار می‌دهد که می‌توان با جایگزین کردن افکار مثبت، فضا را برای ذهنیات منفی و بی‌اساس تنگ کرد و ذره ذره انسان را به جایی رساند که در شرایط گوناگون در فکر و پرورش خوش بینی و نگاه مثبت به اوضاع باشد. مک کی ادامه می‌دهد و عنوان می‌کند که افراد موفق هرگز‌ زاده نشده‌اند بلکه ساخته شده‌اند و نوع زیستن آن‌ها و مقابله با مشکلاتشان بوده که از ایشان یک شخص خوشحال و در عین حال پیروز در مواجهه با مصائب زندگی ساخته است. یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت ر‌هایی از افکار سمی، راه حل‌های ساده و شاید پیش پا افتاده‌ای است که مؤلف خوش ذوقش آن را بیان می‌کند و به علاقمندانش به مبحث مورد گفتگو این حقیقت را القا می‌کند که چقدر آسان می‌توان صدا‌های مخرب ذهن را ساکت کرد و بجای شکایت از اوضاع بیرون به اصلاح درون پرداخت.

در جامعه جهانی امروز همه ساکنین این کره خاکی با فراز و فرود‌هایی روبرو هستند که در مواقعی ممکن است شرایط به وفق مرادشان نباشد حال آنکه در این موقعیت‌ها اگر خودشان هم به ناراحتی‌ها و نابسامانی‌ها دامن بزنند چگونه قادر خواهند بود که به تفکرات سالم برای ساختن امروز و آینده‌شان دست پیدا کنند؟ لذا راهنمایی گرفتن از آثاری همچون نوشته مفید و خواندنی زویی مک کی برای انسان‌های عاشق پیشرفت و خوشحالی، واجب و ضروری خواهد بود.

دانلود کتاب رهایی از افکار سمی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب رهایی از افکار سمی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


درباره زویی مک کی

زویی مک کی (Zoe McKey)، نویسنده و متخصص ارتباطات و سبک زندگی است که ملیتی آمریکایی دارد و هم اکنون در لس آنجلس کالیفرنیا زندگی می‌کند. وی که مدرک لیسانس علوم اجتماعی و فوق لیسانس دیپلماسی را دارد تاکنون ساعات زیادی را در زمینه‌های روانشناسی و ارتباطات سالم انسانی را صرف دیدار با مراجعین و درمان آن‌ها کرده است. مک کی قادر است به پنج زبان زنده دنیا تکلم کند و تجربه زندگی در تنهایی در دوران جوانی از او شخصیتی مستقل و قدرتمند ساخته است. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به: زندگی پیش روی شماست، از آنچه فکر می‌کنی شجاع‌تری، ذهن نامحدود و سیستمی فکر کن، اشاره کرد.

کتاب رهایی از افکار سمی مناسب چه افرادی است؟

انسان‌های که افکار منفی یکی از بزرگترین دغدغه‌هایشان شده است و بدنبال دستورالعملی هستند که به آن‌ها کمک شایانی در زمینه رفع این مشکل کند، بدون معطلی باید این کتاب را به دست بگیرند و با تمرکز کامل مطالعه نمایند.

فهرست کتاب

کتاب ر‌هایی از افکار سمی پس از یک مقدمه در 11 فصل توسط نویسنده‌اش به رشته تحریر در آمده و در بازار نشر ایران توسط انتشارات لیوسا با ترجمه منصوره شریفی و حمید نمازی‌ها در 120 صفحه به چاپ رسیده است.

بخش‌هایی از کتاب رهایی از افکار سمی

شما می‌توانید تنها چیز‌هایی را که تحت کنترلتان هستند، تغییر دهید. امروزه مردم می‌خواهند همه‌چیز را تحت کنترل خودشان داشته باشند و هنگامی که نمی‌توانند این کار را بکنند، نا امید می‌شوند. در چنین حالتی از نا امیدی، آن‌ها از راه‌حل‌های دیگری که می‌تواند مشکلشان را حل کند چشم‌پوشی می‌کنند. در وضعیتی که داشتم، می‌خواستم نظام آموزشی، ذهنیت همکلاسی‌هایم و هر چیز دیگری را تغییر دهم، پیش از این که به تغییر نگرش‌ها و باور‌های خودم بیندیشم.

همانگونه که نیبور می‌گوید: پروردگارا به من آرامشی عطا کن تا بپذیرم آنچه را نمی‌توانم تغییر دهم، شجاعتی که تغییر دهم آنچه را که می‌توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های عصر کنونی این است که وقتی ذهن ما سازمان‌یافته می‌شود به‌راحتی دچار چالش‌های بزرگ می‌شویم و این موهبت یا مصیبت، ناشی از امکانات نامحدود کنونی است. برای نمونه شما برای مسافرت به فیجی یا رفتن به تائیتی و دیدن صخره‌ی مرجانی بزرگ ناچارید برای هفت روز سه هزار دلار بپردازید. انتخاب شما کدام یک است؟

اگر مسافرت به چنین جا‌هایی، جزء رؤیا‌های دوست‌داشتنی شما باشد، ناامید می‌شوید، سرتان را تکان می‌دهید و به‌جای احساس برنده بودن احساس بازنده بودن می‌کنید. آیا تاکنون چنین احساس داشته‌اید؟

با توجه به شرایطی که در بالا اشاره شد، فرهنگ معاصر ما برخی از واژه‌های اختصاری را اختراع کرده است. ما با ذهنیت‌هایی مانند ) yoloتو فقط یک بار زندگی می‌کنی( به این نتیجه می‌رسیم که باید همین حالا عمل کنیم، وگرنه با نگرشی چون ) fomoترس از دست دادن( ضربه می‌خوریم. این دو نگرش، به‌کلی آرامش و نظم ذهنی ما را از بین می‌برد و به‌سوی خر شدن سوقمان می‌دهد.

خر بودن به چه معنی است؟ اینجا داستان کوتاهی درباره‌ی الاغی نقل می‌کنم که نمی‌توانست تصمیم بگیرد اول بخورد یا بیاشامد و سرانجام از تشنگی تلف شد. (همان‌طور که می‌دانید، از تشنگی زودتر می‌میریم تا گرسنگی.) برخی از مردم نیز به همین صورت، نمی‌توانند تصمیم بگیرند که به کجا بروند، فیجی یا تائیتی. نمی‌دانند چه کار می‌خواهند بکنند: یک دوره‌ی ارتباطات بگذرانند، زبان چینی یاد بگیرند یا به یک رستوران ژاپنی یا ایتالیایی بروند. در نهایت آن‌ها با نشستن روی یک نیمکت و خوردن یک سوپ آماده، وقت خود را سپری می‌کنند و از ترس اینکه مبادا تصمیم اشتباهی بگیرند، هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

مردم به راستی راحت طلب هستند. درباره‌ی تمامی اختراعات ساخته‌ی انسان مانند ماشین لباسشویی، اجاق گاز، اتومبیل و غیره فکر کنید. تمام این اختراعات درخشان موفقیت‌آمیز بوده‌اند. زیرا زندگی ما را آسان‌تر کرده و کمک کرده‌اند که برای سایر موارد زندگی، زمان بیشتری در اختیار داشته باشیم. به هر حال با اینکه زندگی ما نسبت به اجدادمان راحت‌تر شده است، اما به نظر می‌رسد که کمتر قدر آن را می‌دانیم.

بر اساس بررسی‌ها، مردم امروزه بسیار کمتر خوشحال هستند. اختلالات اضطرابی، بیماری‌های روانی و افسردگی بسیار شایع‌تر از گذشته است. ما دچار وسواس کمال‌گرایی شده‌ایم؛ دوست داریم بدنی کامل و خوش‌فرم داشته باشیم، کاملاً خوشحال، ثروتمند، شوخ طبع، باهوش و عقل‌کل باشیم. همچنین خیلی زیاد تولید کنیم، نتایج بهتری به دست‌آوریم، تصویر صبحانه‌ی کاملاً مغذی خود را در شبکه‌های اجتماعی بگذاریم، سوار اتومبیل گران قیمت شویم و همراه با یک موسیقی شاد، سوت زنان به محل کار ایده‌آلمان برویم. چه کسی برای این آرمان‌های کمال‌گرایانه وقت خودش را صرف می‌کند؟

مشخصات کتاب رهایی از افکار سمی

مشخصات
نویسنده زویی مک کی
ناشر لیوسا
شابک 9786003402508
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 120
وزن 148 گرم

نظرات کتاب رهایی از افکار سمی

 • کاربر کاربر

  اگه میخواین نگرشتون عوض شه و به خود آرمانیتون برسین عالیع

 • کاربر کاربر

  کتاب مفیدیه

 • شایسته زارع شایسته زارع

  دکتر روانشناس توصیه کردند کتاب خوبی هست

 • فرزانه دوست محمدی فرزانه دوست محمدی

  عالی توصیه میکنم بخونین

 • مهناز طه مهناز طه

  کتاب خوبیه همین

 • پرهام Salehi پرهام Salehi

  به عنوان یک کتابخوان ، بنظرم تا اواسط کتاب فوق العاده خسته کننده است

 • کاربر کاربر

  کتاب سالم و بدون پارگی تحویل داده شد

 • کاربر کاربر

  ارزش مطالعه دارد

 • صبا رستگار صبا رستگار

  پیش بینی من به عنوان یه مترجم و کتاب خون اینه که این کتاب وقتی جا بیوفته چاپ ۵۰ رو هم رد میکنه. کتاب بسیار مفید با نکات بسیار آموزنده. این کتاب ۱۱ فصل داره که نویسنده سعی کرده تو هر فصل پیام و هدفشو بدون اینکه به حاشیه ببره برسونه. تصور من اینه شما به عنوان خواننده اگر همین ۱۱ نکته رو پیش بگیری خیلی موفق خواهی بود تو زندگیت. خیلی ارزش خوندن داره.

 • مبینا احمدی مبینا احمدی

  کتاب خوبی بود بخونید، ضرر نمی کنید 🌱

 • کاربر کاربر

  هنوز نخوندمش ولی واقعا کتاب مفیدیه،از عنوانش معلومه.تعداد صفحاتش هم ۱۲۰ صفحس

 • سعید رضاپور سعید رضاپور

  حتما بخرید توصیه میشه

 • کاربر کاربر

  عالیهه حتما توصیه میکنم بخونین

 • کاربر کاربر

  قیمت خوب و کتابم خوب

 • کاربر کاربر

  قیمت و کیفیت مناسب

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب رهایی از افکار سمی