شیطان و دوشیزه پریم اثر پائولو کوئیلو

معرفی و دانلود کتاب شیطان و دوشیزه پریم اثر پائولو کوئیلو رایگان به همراه خلاصه کتاب

شیطان و دوشیزه پریم داستان زندگی مردم یک دهکده دور افتاده است که برای مدتی محل سکونت شیطان می‌شود و پائلو کوئیلو نویسنده شناخته شده برزیلی در آن به سوالاتی می‌پردازد که افراد ساکن در دهکده ویسکوز با آن‌ها روبرو می‌شوند و باور‌هایشان به صورتی عمیق به چالش کشیده می‌شوند. ویسکوز یک روستای کوچک است که افتخاراتی را در گذشته نصیب خود کرده اما از آنجایی که بسیاری از مردم آن به خصوص جوانان، مهاجرت را برای ادامه زندگی انتخاب کرده‌اند اکنون در آستانه از بین رفتن قرار گرفته است. در همین روز‌ها یک فرد غریبه وارد روستا شده و با خودش یک همراه نامرئی را وارد ویسکوز می‌کند در حالی که فقط یک نفر قادر به دیدن آن همراه نامرئی که شیطان می‌باشد است و آن شخص برتای پیر نام دارد که با استفاده از توانایی‌اش مواردی را می‌بیند که دیگران از مشاهده آن‌ها ناتوان هستند.

نحوه داستان گویی کوئیلو همانند همیشه جالب و سرشار از نکته‌های قابل تامل است، در اینجا هم همینطور بوده و اشخاص داستان و شاید بهتر است بگوییم خواننده را با سوالاتی فوق‌العاده روبرو می‌کند. برای مثال می‌پرسد: خیر و شر چیست؟ آیا شما تا به امروز انسان خوبی بوده‌اید یا بد؟ از میان کار‌هایی که انجام داده‌اید و یا نداده‌اید کدام یک اخلاقی هستند و کدامیک نادرست؟ وی با پرسشنامه‌ای که در قالب داستانی فلسفی در مقابل مخاطبش می‌گذارد قصد دارد هر انسانی را به فکر وا دارد و همین موضوع باعث شده شیطان و دوشیزه پریم که در سال 2000 برای نخستین بار پایش به بازار کتاب باز گردید، مورد تحسین مردم و منتقدین بیشماری قرار گیرد. علاقه مندان به آثار کوئیلو با خواندن این کتاب در کنار دو اثر دیگر او یعنی: کنار رود پیدرا نشستم و گریستم و ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، با سه‌گانه‌ای مواجه هستند که همگی معنا و مفهوم انسانیت را با روش زیبا و خاص مولف به تصویر می‌کشند.

به هر حال با ادامه مطالعه اثر مذکور خواهید دید که مردم ویسکوز در مقابل پیشنهاد‌های وسوسه‌کننده‌ای از سوی شیطان قرار می‌گیرند و اینکه چه پاسخی در مقابل آن‌ها داشته باشند به ذات انسانی‌شان برمی‌گردد و هر کدام از خوانندگان کتاب کوئیلو می‌توانند برداشت شخصی خود را از موضوع و روایت آن داشته باشند.

دانلود کتاب شیطان و دوشیزه پریم

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب شیطان و دوشیزه پریم به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب شیطان و دوشیزه پریم

درباره پائولو کوئیلو

پائلو کوئیلو (Paulo Coelho) نویسنده معاصر برزیلی و متولد روز 24 اوت سال 1947 در ریودوژانیرو می‌باشد. او از سال 2007 به عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب گردیده و از دیگر عقایدش آزادی مواد مخدری همچون کوکائین و ماری جوآنا است. کوئیلو که در کودکی، مادری خانه دار و پدری مهندس داشت بار‌ها با مخالفت آن‌ها برای نویسندگی روبرو شد تا جایی که در 16 سالگی به یک موسسه روانی فرستاده شد تا با آثار روحی و روانی این رفتار والدینش بتواند مبارزه کند. البته تلاش‌های خانواده به جایی نرسیده و او پس از فرار از موسسه مدتی را در رشته حقوق تحصیل کرد و فعالیت‌های سیاسی را هم به انجام رساند. کار در مشاغلی همچون روزنامه‌نگاری، بازیگری و کارگردانی تئاتر از دیگر اقدامات وی است و سرانجام نویسندگی را به صورت حرفه‌ای دنبال کرد و اکنون به جایگاهی انکار ناشدنی در میان مشاهیر دنیا دست پیدا کرده است. از آثار بسیار محبوب او می‌توان: دشت ستارگان، چون رود جاری باش، کوه پنجم و کیمیاگر را نام برد.

کتاب شیطان و دوشیزه پریم مناسب چه افرادی است؟

افرادی که در لیست مطالعات خود همواره اولویت را به رمان‌های فلسفی می‌دهند و همچنین به دنبال داستان‌هایی با موضوع و مفاهیم جالب و کم نظیر هستند بدون شک مخاطب اصلی اثر پیش رو برای همنشینی و خوانش می‌باشند.

فهرست کتاب

کتاب شیطان و دوشیزه پریم که 22 سال از اولین حضورش در بازار چاپ و نشر سراسر دنیا می‌گذرد توسط انتشارات گوناگونی مانند نشر نیک فرجام به چاپ رسیده که بابک بیک زاده به خوبی و با ترجمه‌ای شیوا آن را در اختیار خوانندگان فارسی زبانش قرار داده است. اثر پیش رو در قالب 168 صفحه و پس از یک مقدمه داستانش برای مخاطب تعریف گردیده است.

بخش‌هایی از کتاب شیطان و دوشیزه پریم

مردی با اسب و سگش در جاده‌ای راه می‌رفتند. هنگام عبور از کنار درخت عظیمی، صاعقه‌ای فرود آمد و آن‌ها را کشت. اما مرد نفهمید که دیگر این دنیا را ترک کرده است و همچنان با دو جانورش پیش رفت. گاهی مدت‌ها طول می‌کشد تا مرده‌ها به شرایط جدید خودشان پی ببرند.

برتا با خودش گفت: «حق با شوهرم بود. اگر من امروز اینجا نبودم، کسی متوجه ورود او به دهکده نمی‌شد.»

اگرچه برتا توان تشخیص سن‌وسال او را نداشت، اما حدس می‌زد که مرد حدود چهل تا پنجاه سال داشته باشد. او هم همانند افراد سالخورده‌ی دیگر، با معیار‌های خودش او را جوان انگاشت. با خود فکر کرد، یعنی چه مدت در دهکده خواهد ماند؟ و چون دید فقط کوله‌بار کوچکی دارد، احتمال داد تنها ممکن است چند روز بماند و بعد هم به‌دنبال سرنوشتش برود؛ سرنوشتی که برتا از آن بی‌خبر بود و نمی‌خواست هم درباره‌اش بداند. با وجود این، با خودش فکر کرد ارزشش را داشته که این همه سال در آستانه‌ی درِ خانه‌اش بنشیند و منتظر آمدنش باشد. چراکه دست‌کم نگریستن به زیبایی‌های کوهستان را در همه‌ی این سال‌ها فراگرفته بود؛ کاری که تمام عمر درکش نکرده بود، تنها به این دلیل که در آن دهکده به دنیا آمده بود و به مناظرش عادت داشت.

همان‌طور که برتا می‌پنداشت، مرد غریبه وارد مهمان‌سرا شد و پیرزن با خود فکر کرد بهتر است آمدن مهمان ناخوانده را به کشیش ده اطلاع دهد، اما باز با خودش فکر کرد کشیش ده به حرف‌های او گوش نخواهد داد و خواهد گفت این حرف‌ها فقط توهم‌های افراد پیر و سالخورده است.

پس حالا فقط باید انتظار می‌کشید که چه پیش خواهد آمد. شیطان که برای ضربه‌زدن به زمان نیازی ندارد؛ درست مثل طوفان، گردباد و بهمن که تنها در عرض چند ساعت درختان دویست‌ساله را از ریشه بیرون می‌کشند.

البته برتا دلیل قابل قبولی برای نشستن مقابل در خانه‌ی خود داشت و وقتی مرد غریبه را در حالی دید که از سربالایی پرشیب به سوی تنها مهمان سرای دهکده می‌رفت، دریافت که انتظارش به سر رسیده است. البته مرد غریبه با لباس‌های چروکیده و ریش اصلاح نشده‌اش با آن چیزی که برتای پیر همواره در ذهن داشت توفیر داشت، اما انگار او با شبحی همراه بود؛ شبحی از شیطان!

وحشت در تک تک آدم‌های آن دهکده زیبا در غروب نفس گیر موج می‌زد وحشت از تنها ماندن، وحشت از تاریکی که تخیل را پر از دیو‌ها می‌کند، وحشت از داوری خدا، وحشت از هر عدالتی که هر خطایی را مجازات می‌کرد، وحشت از خطر کردن و شکست خوردن، وحشت ازپیری از مردن و… وحشت وحشت وحشت! زندگی حکومت وحشت بود.

مشخصات کتاب شیطان و دوشیزه پریم

مشخصات
نویسنده پائولو کوئیلو
مترجم بابک بیک زاده
شابک 9786226395816
ناشر نیک فرجام
رده‌بندی کتاب ادبیات دیگر زبان‌ها (شعر و ادبیات)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوع کاغذ تحریر
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 168
تعداد جلد 1
وزن 190 گرم

نظرات کتاب شیطان و دوشیزه پریم

 • باربد ضرغامی باربد ضرغامی

  این کتاب در باب خیر و شر جهان و نسبت ان با انتخاب و تصمیم گیری بشر به عنوان خردمند ترین موجود گیتی است. «انسان همیشه خواهان دگرگونی و تحول است اما همزمان، سکون و ثبوت را آرزو می‌کند.» شیطان و دوشیزه پریم.

 • هستی کاجی هستی کاجی

  در جذاب و خواندنی بودن نوشته های این نویسنده هیچ شکی نیست اما متاسفانه آقای بابک بیگ پور نتونستند ترجمه ای روان رو ارائه بدن.استفاده از کلمات ثقیل و گاها جملات بی معنا از عیوب کار این مترجم هست.

 • کاربر کاربر

  کتابی که برای‌ من ارسال شده قیمت روی جلدش ۳۸۰۰۰ تومنه و تو تخفیف شده ۲۱۹۰۰، این در حالیه که زده ۷۸تومن و با این قیمت حساب کرده که مثلا چقدر تخفیف داده!! ضمنا کاغذ کتابی که برای من اومده کاهیه، در حالی که تو ویژگی ها کاغذش تحریر تعریف شده... من از این عدم تطابق که کمی زرنگی و شیطنت درش نهفته است واقعا ناراحت شدم‌ چون تو ۳ تا از کتاب‌های خریداری شده ام این مشکلات وجود داشت. (جاسوس و باشگاه پنج صبحی ها)

 • علی محمدیان علی محمدیان

  خوب و محتویات قشنگ

 • نعیمه یداللهی نعیمه یداللهی

  کتاب بینظیری هست , در مورد خود کتاب و صفحات و نحوه ارسال راضی بودم خصوصا که در زمان تخفیف خریده بودم از سالم بودن کتاب نگران بودم که خدارو شکر کتاب سالم و بینقصی دریافت کردم ولی قیمت روی جلد با قیمت نوشته شده در دیجی تفاوت بالایی داشت

 • مهر بزرگى زاده مهر بزرگى زاده

  قیمت روی جلد کمتر از قیمت اعلام شده در سایت است

 • سعید نظری سعید نظری

  یک کتاب متوسط

 • کاربر کاربر

  من این کتابو ۱۰تومن خریدم الان با ۱۰تومن آدامس هم نمیدن حالا افست باشه یا نه مهم کتاب خوندنه در ضمن پائولوکویلیو هم نویسنده خیلی خوبیه کتابش هم عالیه

 • توحید اوبایی توحید اوبایی

  من این کتاب را در فروش ویژه خریدم.

 • کاربر کاربر

  ممنون از برای تخفیف شگفت انگیز

 • کاربر کاربر

  کتابی که خواندنش را به همه دوستان توصیه میکنم

 • ندا علی نیا ی کهن ندا علی نیا ی کهن

  کتابهای پائولوکوئلیو بسیار جذاب هست حتماً تمام آثار این نویسنده باید خواند ، در تمام نوشته هاش آخرش یه نور امیدی هست

 • هانیه دلخوش هانیه دلخوش

  موضوع کتاب عالی بود. یکی از بهترین کتاب هایی که خوندم. ترجمه روان بود اما میتونست بهتر باشه.

 • لیلا غفاری لیلا غفاری

  خوبه حتما بخونید

 • کاربر کاربر

  کتابی که توصیه اش میکنم خیلی خوب بود. ادم رو به فکر کردن وا میداره.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب شیطان و دوشیزه پریم