سنگ کاغذ قیچی اثر آلیس فینی

معرفی و دانلود کتاب سنگ کاغذ قیچی اثر آلیس فینی رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب سنگ کاغذ قیچی رمانی پرفروش از آلیس فینی است که چهارمین اثر این مولف به شمار می‌آید. رمان مذکور که برای اولین بار در سال 2021 منتشر گردید، به دوره‌ای از زندگی یک زوج به نام‌های آملیا و آدام رایت می‌پردازد که پس از تجربه اختلافاتی در رابطه عاطفی‌شان تصمیم می‌گیرند در تعطیلاتی کوتاه مدت به اسکاتلند سفر کنند تا شاید بتوانند کمی از مشکلاتشان بکاهند. حدود ده سال از زندگی مشترک آدام و آملیا می‌گذرد و در مدت سکونتشان در محل زندگی کنونی‌شان همراه شخصیتی مرموز به نام رابین که در همسایگی آن‌ها زندگی می‌کند موجب ترس آملیا شده است و این روند همچنان ادامه دارد. مکانی که قرار است روز‌ها و شب‌هایی با آرامش بیشتر در آن سپری گردد، هتلی است در نزدیکی یک دریاچه به نام بلک واتر که مسافت زیادی با لندن داشته و بنابراین سروصدا و هیاهوی خاصی در اطراف و گوشه و کنارش وجود ندارد.

کلیسایی که قدمت زیادی دارد و به همراه منظره زیبایش در یک منطقه تقریباً بکر و دست نخورده واقع شده است اکنون تبدیل به یک هتل مناسب جهت اقامت گشته است و در نگاه اول بسیار مناسب و راحت برای ساکنینش به نظر می‌رسد. با گذشت زمان کوتاهی رخداد‌های عجیبی به وقوع می‌پیوندند. مثلاً برق و آب قطع می‌شوند، سرو صدا‌های ناموزون و غیر عادی به گوش می‌رسند و راه‌های تماس، همگی قطع می‌شوند. در‌ها بی‌جهت باز و بسته می‌شوند و گویی یک یا چند نفر زوج داستان را تحت نظر دارند. پیشتر که می‌رویم این حقیقت برای شخصیت‌های اصلی ماجرا افشا می‌شود که سرداب کلیسا محلی بوده است که جادوگران در آن دفن می‌شده‌اند و همین موضوع باعث شده که در حال حاضر روح‌های آن‌ها در اطراف محل خاک سپاری‌شان حضور داشته باشند و هراز گاهی پرسه بزنند.

ادامه دادن به مطالعه رمان ماجراجویانه آلیس فینی، پرده از اسرا و راز‌هایی برمی‌دارد که مخاطب با مواجهه با آن‌ها مطمئناً لحظات هیجان‌انگیز و غافلگیر‌کننده‌ای را تجربه خواهد نمود.

دانلود کتاب سنگ کاغذ قیچی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب سنگ کاغذ قیچی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب سنگ کاغذ قیچی

درباره آلیس فینی

آلیس فینی (Alice Feeney) نویسنده متولد انگلستان می‌باشد که ژانر اصلی‌اش داستان‌های اسرار امیز و ماجراجویانه می‌باشد. او به مدت حدود 16 سال به عنوان رونامه‌نگار در بی‌بی سی فعالیت کرده است و از دیگر کار‌های پر فروشش می‌توان به: «من گاهی دروغ می‌گویم» و «من می‌دانم تو کیستی» هم اشاره کرد. فینی که سابقه سکونت در سیدنی و لندن را دارد هم اکنون با همسر و سگش زندگی می‌کند.

کتاب سنگ کاغذ قیچی مناسب چه افرادی است؟

علاقه مندان به رمان‌های معمایی و هیجان‌انگیز که همواره دوست دارند داستان‌های پرکشش و غافلگیر‌کننده را مطالعه نمایند پیشنهاد می‌شود حتماً این کتاب را برای خواندن انتخاب کنند.

فهرست کتاب

کتاب سنگ کاغذ قیچی با ترجمه‌هایی از خانم‌ها: سونیا سینگ و سحر قدیمی هم اکنون در دسترس مخاطبان بازار کتاب در ایران قرار گرفته است و در حدود 300 صفحه و یا کمی بیشتر از آن توسط انتشارات مختلفی منتشر شده است. رمان مذکور پس از مقدمه در یک بخش به شرح داستان پرداخته است.

بخش‌هایی از کتاب سنگ کاغذ قیچی

آیا سپری کردن آخر هفته‌ای در سفر می‌تواند راه نجات ازدواجی باشد؟ این سوال شوهرم در مقابل پیشنهاد مشاور بود هر بار این کلمات به ذهنم می‌آیند با فهرست تازه‌ای از پشیمانی‌ها روبرو می‌شوم. هدر دادن این همه از زندگی‌مان با زندگی نکردن خیلی غمگینم می‌کند، قبلاً مثل الان نبودیم اما خاطرات گذشته می‌توانند همه ما را به دروغگو تبدیل کنند.

تقصیر شوهرم نیست که یادش می‌رود من کیستم. آملیا یک مشکل عصبی به نام ناتوانی در تشخیص قیافه دارد، یعنی اجزای متفاوت چهره‌ها از جمله چهره‌ی خودش را نمی‌تواند ببیند. بار‌ها در خیابان از کنارم گذشته و طوری رفتار کرده که انگار غریبه‌ام. اضطراب اجتماعی این مشکل بر هر دوی ما تاثیر دارد.

پانزده دقیقه بعد دوباره در جاده‌ایم و انگار داریم درست پیش می‌رویم. در آن تاریکی آدام چشمانش را جمع کرده و با دقت جهت‌هایی را برسی می‌کند که من پرینت گرفته‌ام. هر آنچه به جای پرده روی کاغذ نقش بسته باشد گیجش می‌کند مگر آنکه کتاب یا فیلمنامه باشد.

اتومبیلم مثل خودم در 1978 پا به جهان گذاشت. اگر از وسایلتان خوب مراقبت کنید، یک عمر دوام می‌آورند اما به نظرم شوهرم دوست دارد هر دوی ما را با مدل جوان‌تری تاخت بزند. از وقتی خانه را ترک کردیم، آدام صدبار کمربند ایمنی‌اش را بررسی و دست‌هایش را مثل دو توپ روی پا‌هایش مثبت کرده است. سفر از لندن تا اسکاتلند نباید بیشتر از هشت ساعت طول می‌کشید اما جرات نمی‌کنم در این طوفان تندتر برانم با اینکه هوا دارد تاریک می‌شود و شاید به هر دلیلی گم و گور شویم.

ازدواج‌ها به بن بست نمی‌رسند، آدم‌ها به بن بست می‌رسند. من همان زنی نیستم که سال‌ها پیش عاشقم شد، می‌تواند بگوید الان چقدر پیرتر شده‌ام؟ متوجه تار‌های خاکستری میان مو‌های بور بلندم شده است؟ چهل سالگی می‌تواند یک سی سالگی تازه باشد، اما چروک‌هایی روی صورتم نمایان شده‌اند که مال خنده نیستند. ما نقاط مشترک زیادی داشتیم، راز‌ها و رویا‌هایمان را با هم در میان می‌گذاشتیم، فقط موضوع تختخواب در میان نبود.

دلیل شهرت آدام رایت در این حرفه این است که می‌تواند رمان‌های ناشناخته را به فیلم‌های پرفروش تبدیل کند و همیشه هم در کمین کار بعدی است. اعتراف می‌کنم گاهی حسودی می‌کنم اما به نظرم واکنشم طبیعی است آن هم با توجه به تعداد شب‌هایی که ترجیح می‌دهد با خودش کتاب به تخت ببرد. در زندگی شوهرم زن دیگری نیست که بگویم به من خیانت می‌کند، او با کلمات رابطه‌ی عاطفی دارد.

همه چیز خیلی سریع اتفاق می‌افتد. تصویر مبهم و برف آلود گوزنی ایستاده در وسط جاده‌ی رو به رو، فشار پایم روی ترمز، اتومبیل تغییر جهت می‌دهد و دور خودش می‌چرخد تا اینکه سرانجام جلوی شاخ‌های بزرگ گوزن می‌ایستد. گوزن به ما نگاه می‌کند دوبار پلک می‌زند و بعد انگار که اتفاقی نیفتاده باشد آهسته راه می‌افتد و در جنگل ناپدید می‌شود. با دیدن این صحنه درخت‌ها هم انگار وحشت می‌کنند.

وقتی تابلو مهمانخانه‌ی بلک واتر در دوردست نمایان می‌شود، هیچ کدام چیزی نمی‌گوییم. قبل از رسیدن به می‌کده می‌پیچم، اما انقدر به آن نزدیک شده‌ایم که ببینم پنچره‌ها تخنه کوب شده‌اند انگار از متروکه شدن آن ساختمان شبح مانند، مدت‌ها می‌گذرد.

جاده پرپیچ و خمی که به طرف پایین دره می‌رود، هم تماشایی است و هم ترسناک. انگار با دست آن را درون کوه‌ها تراشیده‌اند جاده حتی برای اتومبیل کوچک ما هم باریک است و مسیر شیب دار کنار آن، یک حفاظ هم ندارد. آدام رو به شیشه‌ی جلو خم می‌شود و می‌گوید: فکر کنم یه چیزی می‌بینم. با دقت به تاریکی زل می‌زند.

جاده به طرز خطرناکی نزدیک به دریاچه است و می‌فهمم چرا به آنجا بلک واتر می‌گویند. بیرون کلیسا قدیمی که توقف می‌کنم حس می‌کنم حالم بهتر است. سفر خسته‌کننده‌ای بود اما بالاخره به مقصد رسیدیم و به خودم می‌گویم به محض آنکه برویم داخل کلیسا همه چیز روبه راه می‌شود پاگذاشتن به آن کولاک ناخوشایند است و من کتم را سفت به خودم می‌چسبانم اما باد سرد سوزدار ریه‌هایم را پر می‌کند و برف به صورتم می‌خورد.

اگر هر داستانی پایان خوشی داشت دیگر دلیلی نداشت دوباره از نو آغاز کنیم. زندگی فقط انتخاب کردن است و یاد گرفتن اینکه بعد از هر مصیبتی خودمان را جمع و جور کنیم، همه‌مان هم این کار را می‌کنیم حتی کسانی که برعکسش را وانمود می‌کنند. شاید چهره همسرم را نشناسم اما دلیل نمی‌شود ندانم چه جور آدمی است.

همان همیشگی اما متفاوت، این چیزی است که در شروع نوشتن هر فیلمنامه‌ی تازه می‌گویم. بنظرم این چیزی است که مردم می‌خواهند و چرا باید جزئیات یک فرمول موفق را عوض کرد؟ با خواندن چند صفحه‌ی اول هر کتاب می‌توانم بگویم به درد فیلمنامه شدن می‌خورد یا نه.

باب با خر خر کردن کنار در‌های کلیسا ما را به خود می‌آورد. عجیب است چون هیچ وقت این کار را نمی‌کند اما خوشحالم که حواسمان را پرت کرده. باورش سخت است که چه توله‌ی ریزه میزه‌ای بود، ر‌ها شده در جعبه کفشی، داخل یک سطل زباله. به تدریج به بزرگ‌ترین لابرا دور مشکی تبدیل شد که در تمام عمرم دیده‌ام.

مشخصات کتاب سنگ کاغذ قیچی

مشخصات
نویسنده آلیس فینی
مترجم سونیا سینگ
شابک 9786229801093
ناشر نشر کتاب مجازی
موضوع داستان‌های انگلیسی - قرن 21 میلادی
رده‌بندی کتاب ادبیات انگلیس (شعر و ادبیات)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوع کاغذ بالکی
نوع چاپ سیاه و سفید
چاپ شده در ایران
زبان نوشتار فارسی
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 331
تعداد جلد 1
وزن 310 گرم
سایر توضیحات - سر ویراستار: مهناز براتی - ویراستار: شهین خاصی - نمونه خوان: سمن زیدآیادی - طراح گرافیک: فرانک پناهی وقار

نظرات کتاب سنگ کاغذ قیچی

 • نازنین روزبیانی نازنین روزبیانی

  کتاب خیلی جذابو خوبیه . همون چند صفحه ی اولشو که خوندم جذبش شدم و وقتی چند فصل آخر کتابو خوندم کاملا به وجد اومدم خیلی کتاب فوق العاده ای بود پایانشو خیلی دوست داشتم ترجمه روان وخیلی خوبی هم داشت و در یک کلام عالی بود توصیه میکنم بخرید♡

 • حمیدرضا فارضان حمیدرضا فارضان

  دوروزه رسید دستم با اینکه من خیلی دورم بهترین بسته بندی رو داشت و کتاب ذره ای آسیب ندید خود کتاب بهترین داستانیه که تو این ژانر خوندم(من خیلی کتاب میخونم) حتما پیشنهادش میدم

 • کاربر کاربر

  ژانر کتاب جنایی و رازآلود هست، انتشارات مجازی بهترین ترجمه رو داره حتما دقت کنین همین انتشارات باشه، من هنوز نخوندم اما تعریفشو شنیدم برای همون خریدم

 • فاطمه علویان فاطمه علویان

  دوسش داشتم ممکنه سلیقه ای باشه اما دوست داشتنی بود ارزش یکبار خوندن رو بهش بدید🥲🕯️

 • شقایق مجدم شقایق مجدم

  در کل کتاب کتاب خوبی بود و جنسش مثل بقبه کتاباس جلد وصفاحاتش جنسشون مثل بقیه کتاباس ولی فقط یکی از صفحاتش خوب برش داده نشده بود که اصلا به چشم نمیومد و تاثیر منفی یا نقصی ت ترجمه وچاپ ایجاد نکرده

 • هستی باقری هستی باقری

  هنوز کتاب رو نخوندم اما از تشکر میکنم که سر موقع به دستم رسید با بسته بندی خیلی خوب امید وارم متن کتاب هم مثل کیفیتش عالی باشه

 • فاطمه صادقی فاطمه صادقی

  کتاب خوبیه،داستانش جالبه و هیجانیه (برگه کتاب کاهیه)

 • کاربر کاربر

  با توجه به تعریف هایی که شنیده بودم این کتابو خریدم کلی بخوام بگم کتاب خوبیه و ارزش اینکه واسش وقت بذاری رو داره ولی روند داستانش اونقدر که فکر میکردم هیجان نداشت و فقط بعضی قسمت ها هیجان زودگذر داشت یعنی تا یه سوال ایجاد میشد که چه اتفاقی افتاده چندخط بعد به جواب میرسیدی و هیجانت از بین میرفت. نصف کتاب هم فقط نامه های شخصیت خانوم داستان به شوهرش بود که یکم کِشش کتابو کم می‌کرد

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبی بود اینکه از زبان چندنفر بود داستان رو جذاب تر میکرد غافلگیری زیاد داشت کسایی که کتابای رمزآلود دوست دارن احتمالا خوششون بیاد

 • فاطمه درویشی فاطمه درویشی

  کتاب جالبی بود اما میتونست قوی تر باشه ،نکته منفی کتاب این بود که یه سری هیجانهای الکی داشت ،نکته مثبت این بود که نقطه اوج داستان خیلی خوب بود .

 • کاربر کاربر

  سلام،کتاب واقعا عالی بود،نحوه ی بخش بندی کتاب بسیار هوشمندانه بود و باعث میشد تازه در انتهای کتاب متوجه یه چیز خیلی بزرگی بشید ارزش خوندن رو داشت

 • کاربر کاربر

  فیزیک کتاب خوب و سالم بود اگر به کتاب های جنایی و معمایی علاقه دارید مناسبه بعد ازخوندن کامل کتاب نظرمو بهتر میگم

 • زهرا پورحسین زهرا پورحسین

  دلهره هیجان عشق غم همه رو یه جا تجربه میکنید کتاب بی نظیریه

 • کاربر کاربر

  بهتووون قل میدم از هیجان بشینید همشو توی ۱ روز بخونید

 • Zeynab Morvarid Zeynab Morvarid

  حجم زیادی داره و فونت خیلی خوبی ، از کتابهای جنایی و پر قطر خوشتون میاد حتما بخرید ، داستانش خیلی تعریفیه کاغذ و چاپ و قیمتشم خیلی خوبه

 • بهروز بهروزی بهروز بهروزی

  یکی از بهترین رمانهای جناحی رو میخونید ...بشدت پیشنهاد میکنم ...دوستتون دارم ازاینکه کتاب میخونید ....

 • رامین صیرفی فر رامین صیرفی فر

  زوج در حال جدایی برنده سفر به یک مکان توریستی دور افتاده میشوند اما پس از سفر اتفاقات عجیبی برایشان رخ میدهد.

 • نرجس قربانی نرجس قربانی

  تعریف داستان این کتاب و خیلی شنیده بودم و تونستم از با یه قیمت معقول خریداری کنم هنوز نتونستم کتاب و بخونم ولی چند ورقی که زدم مشکل تایپ و ویراستاری و غلط املایی پیدا نکردم امیدوارم واقعا مشکلی نداشته باشه از کتاب زیاد میخرم اما چندین بار هم آسیب خوردم(غلط نگارشی، املایی و....) لطفا به بررسی کیفی کتاب بیشتر بپردازید غلط نگارشی کتاب ، اسامی نیست که به محض دریافت کالا بشه متوجهش شد و سریعا مرجوع کرد ده ها کتاب خوب از خریدم و در بین اون ها چند تا کتاب هم بود که ناچار مستقیم به سطل زباله انداخته شد چون اصلا قابل خواندن نبود

 • کاربر کاربر

  درست زمانی که فکر میکنید معما حل شده و داستان دیگه روشن شده براتون یهو ورق برمیگرده و شوکه میشید در یک کلمه عالی بود

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب سنگ کاغذ قیچی