تصرف عدوانی داستانی درباره عشق اثر لنا آندرشون

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب تصرف عدوانی داستانی درباره عشق اثر لنا آندرشون رایگان

 • نویسنده: لنا اندرشون
 • مترجم: سعید مقدم
 • ناشر: نشر مرکز
 • گروه سنی: بزرگسال
 • تعداد صفحه: 172
 • سال انتشار: 2013 میلادی
 • افتخارات: برنده جایزه ادبی سونسکا داگبلادت و آگوست

تصرف عدوانی نوشته لنا آندرشون داستانی درباره عشق است که با دیدی دقیق و ریزبینانه به بررسی زوایای پنهان آن می‌پردازد. شخصی که به عنوان محور داستان زندگی‌اش زیر ذره بین نویسنده است زنی به نام استر نیلسون می‌باشد که جایگاه اجتماعی قابل قبولی در جامعه دارد و وارد رابطه عاطفی با مردی به نام هوگو راسک شده که با گذشت زمان شیفته‌اش گشته است. نیلسون هر چه می‌گذرد بیشتر و بهتر متوجه این حقیقت می‌شود که علاقه او و هوگو دو طرفه است و احساسی فوق‌العاده بین آن‌ها شکل گرفته ولی این موضوع بخش تاریکی هم دارد. زن داستان تمام هم و غمش، رابطه عاطفی‌اش شده و خود را تا حد زیادی به فراموشی سپرده است به گونه‌ای که شاید عشقی ناسالم و دیوانه‌وار را دارد تجربه می‌کند.

اندرشون با سابقه‌ای که از او سراغ داریم باز هم توانسته با فراز و فرود‌هایی که به ماجرای کتابش می‌دهد خواننده را گاهی ناراحت و گاهی هیجان‌زده کند و خلاصه او را روی یک خط مستقیم احساسی قرار ندهد و جذابیت و گیرایی اثرش را از آغاز تا پایان حفظ نماید. اگرچه به عقیده برخی از مخاطبان ممکن است تصرف عدوانی اثری فوق‌العاده نباشد اما در عین حال می‌تواند یکی از قابل تامل‌ترین آن‌ها بوده زیرا که تم روانشناسی داشته و هرگز برچسب کلیشه‌ای بودن به آن نمی‌توان زد. رمان ارزنده اندرشون به زیبایی به مخاطبش می‌فهماند که چگونه گاهی از خودش فاصله گرفته و آن چنان با خودش رفتار می‌کند که به مرور زمان متوجه تغییراتی در نحوه برخورد با خود واقعی‌اش و افراد مقابلش می‌گردد. آنقدر که برای خودش تبدیل به یک موجود غریبه شده و با اموری همچون ساختن یک بت از دیگران موجبات قربانی شدن خودمان یا آن‌ها را فراهم می‌آوریم.

به هر حال هر انسانی که کتاب پیش رو را از ابتدا تا انتها با تمرکزی مناسب مطالعه می‌کند به خوبی تلنگر‌ها و توضیحات بی‌تکلف و صحیحش را درمی‌یابد و آن‌ها را به منزله زنگ‌های هشداری برای شناخت خود در مواقع مختلف از جمله حضور در یک رابطه عاطفی به حساب می‌آورد. نبود شخصیت ضعیف یا قهرمان در تصرف عدوانی و بررسی موشکافانه احساساتی نظیر خشم، امید و همچنین اهمیت قائل شدن برای موضوعی بسیار مهم با عنوان خود انکاری از دیگر نقاط عطفی است که نمی‌توان با وجودشان خواندن چنین داستان فوق‌العاده‌ای را از دست داد.

دانلود کتاب تصرف عدوانی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب تصرف عدوانی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره لنا آندرشون

لنا آندرشون (Lena Andersson) نویسنده و روزنامه‌نگار مطرح سوئدی است که در سال 1970 در شهر استکهلم دیده به جهان گشود. وی که تحصیل کرده در رشته روزنامه‌نگاری می‌باشد مطالعاتی هم در حوزه فلسفه داشته و بابت نگارش آثارش از جمله تصرف عدوانی برنده جوایزی همچون ادبی سونسکا داگبلادت و آگوست گردیده است. آندرشون که امروزه دارای شهرت جهانی است آثار برجسته دیگری مانند: داستان اردک‌ها، بازی نهایی، فعل بی وفایی و عدم مسئولیت شخصی را هم در کارنامه دارد. آندرشون که بار‌ها از علاقه‌اش به ورزش اسکی گفته و به آن هم مدتی مشغول بوده است، زمانی را به عنوان یک روزنامه‌نویس ورزشی سپری می‌کرد و هم اکنون در روزنامه داگنزنی هتر ستون‌های نقدی را در اختیار خود دارد و مطالبی را در آن‌ها می‌نویسد.

کتاب تصرف عدوانی مناسب چه افرادی است؟

به افرادی که بسیار دوست دارند رمانی با داستان و آغاز و پایانی جذاب را مطالعه کنند و در کنار آن به یکی از مهمترین مسائل روانشناسی توجه ویژه‌ای داشته باشند توصیه می‌کنیم این کتاب ارزنده را در فرصتی مناسب مورد خوانش قرار دهند.

فهرست کتاب

کتاب تصرف عدوانی در بازار نشر و چاپ توسط انتشارات مختلف از جمله نشر مرکز با ترجمه‌ای بسیار شیوا و هنرمندانه از سعید مقدم در قالب 172 صفحه در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

بخش‌هایی از کتاب تصرف عدوانی

شکنندگی انسان است که عشق را پدید می‌آورد. امّا شکنندگی کافی نیست. اتکا به خود و با فاصله به خود نگریستن باید آن را تکمیل کند. شکستگی‌ها موجب نرمی و ملایمت می‌شوند، اما دیر یا زود، آن چه نرمی را بر‌می انگیزد، باعث پرخاشگری نیز می‌شود. ضعف مطلق به سبب ناتوانی خود، به‌اندازه‌ی نیروی فولادین، عشق را غیرممکن می‌سازد.

امید را باید با گرسنگی کشت تا حیوان میزبانش را گمراه و گیج نکند. امید را فقط به کمک بی‌رحمی روشن می‌توان کشت. امید ستمگر است، چون دست و پا را می‌بندد و زنجیر می‌کند.

این که آدم در مورد همه چیز صادقانه و شفاف حرف بزند هم خودش فقط نوعی قرارداد است. قراردادی تمامیت خواهانه، مسئولیتی خفه‌کننده و قید و‌ بندی ست که به هم تحمیل می‌کنیم. این خواست که آدم به محض تماس با دیگری، باید همه چیز را ر‌ها کند هم نوعی استبداد است. این خواست که آدم بعد از تماس، هرگز نباید چیزی را برای خودش نگه دارد، نه تنها خواستی خرده بورژوایی ست، بلکه نقض احترام به آزادی‌های فردی هم هست.

آدمیزاد با پاسخ قطعی آسان‌تر از پاسخ مبهم کنار می‌آید. این قضیه به امید و ماهیت آن مربوط می‌شود. امید انگلی است در بدن انسان که در همزیستی کامل با قلب او زنده است.

وقتی انتظارات کاهش می‌یابد، کوچک‌ترین نشانی از امید موجب شادی می‌شود.

استر گفت: «فکر می‌کنم مشکل اساسی این است که ما کنش‌های دیگران را رفتارباورانه تفسیر می‌کنیم، از بیرون و عینی. اما کنش‌های خودمان را پدیدارشناسانه، از درون آگاهیمان می‌فهمیم. این معضل بشر است.

جدایی مهیب میان افکار و واژه‌ها، ظاهر و باطن کار‌ها، واقعیت و مجاز و چیز‌هایی که در این جدایی به شکوفایی می‌رسند، موضوعات اصلی این داستانند.

از مسیری دیگر بگریز و هرگز به عقب نگاه نکن، قبل از آن که مسخرگی و بیهودگی یک رابطه، تو را نابود کند.

من واقعیت را با دقتی ویرانگر درک کردم و با این فکر زندگی کردم که جهان، همانیست که من آن را تجربه کردم.

تنها سلاح عاشق این است که عشق را فراموش کند. هرقدر هم عشق نزد کسی که عشق معطوف به اوست به شکل لزج و خفه‌کننده تجربه شود، باز هم از باختن آن آزرده می‌شود؛ حتی اگر هرگز آن را نخواسته باشد. این بی‌توجهی جدید توازن قدرت را جابه‌جا می‌کند. معشوق می‌ترسد در چشم عاشق پیشین، مسخره و عادی جلوه کند.

صحبت کردن هیچ سودی ندارد. چون وقتی خواست و اراده وجود نداشته باشد، هیچ تعهدی هم وجود نخواهد داشت. آنچه را به واسطه‌ی ترحم انجام می‌دهند، برای کسی که امید داشته آن را از روی عشق انجام دهند، ارزش ناچیزی دارد.

عشق به کلمه نیاز دارد. مدتی کوتاه می‌توان به حس بی‌کلام اعتماد کرد، اما در دراز مدت، عشقِ بی‌کلام و کلام بی‌عشق دوام نخواهد آورد.

مشخصات کتاب تصرف عدوانی داستانی درباره عشق

مشخصات
نویسنده لنا آندرشون
مترجم سعید مقدم
شابک 9789642132980
ناشر مرکز
موضوع داستان های سوئدی
رده‌بندی کتاب ادبیات لاتین (شعر و ادبیات)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 172
تعداد جلد 1
وزن 177 گرم
سایر توضیحات - داستانی درباره عشق

نظرات کتاب تصرف عدوانی داستانی درباره عشق

 • محمد اندرخورا محمد اندرخورا

  هر کس به شکل غیر قانونی مالی را از تصرف دیگری بی رضایت او خارج یا به هر نحو دیگر آن را حیف و میل کند به اتهام تصرف عدوانی محاکمه خواهد شد (قانون مدنی سوئد- ماده 8 - بند 8) در ابتدا این کتاب فردی به نام استر قرار می شود درباره یک شخصیت معروف به نام هوگو متنی بنویسد که پس از نوشتن آن غرق در شخصیت او و به گونه ای حسی عجیب نسبت به او پیدا میکند و.... ادامه داستان نکاتی که در این کتاب می توان استخراج کرد: 1-در حوامع انسانی ما باید نسبت به رفتاری که با افراد پیرامونمان داریم مسئول باشیم نه بی تفاوت 2- امید داشتن همیشه نیرو بخش نیست گاهی پایان مخربی دارد. 3-در یک رابطه عشقی برگ برنده با مخاطبی هست که تمایل کمتری به رابطه دارد. 4-اول شناخت بعد انتخاب سپس تعهد بعد عاشق شدن

 • علی عبدی علی عبدی

  کتاب خوبیه و به یه بار خوندنش می‌ارزه ولی در انتها خیلی چیزا مبهم میمونه و بنظرم تأکید اصلی نویسنده روی پیامی بوده که میخواسته به مخاطبین برسونه تا روایت داستان و اتفاقات بین این دو سه شخص! کتاب خیلی سریع پیش میره و اون عشق آتشین و پیام‌های بینش خیلی زود بی‌نتیجه میمونن!!!! شخصاً جز با چند دیالوگ و پیام کتاب، با داستان و شخصیت‌ها ارتباط برقرار نکردم ولی پیشنهاد میکنم بخونین...

 • نگین باقری نگین باقری

  کتابی نیس که ازخوندنش پشیمون بشید اما شمارو به وجد هم نمیاره مثل کتاب ملت عشق،کمک به بالابردن سوادرابطه میکنه واینکه این کتاب شمارو به چالش میکشه یجورایی گاهی اوقات قضاوت میکنید وبعدشخص قضاوت شده رو یجورایی بی گناه اعلام میکنه ودلیل کاراش ومیگه

 • نیوشا بردبار نیوشا بردبار

  کتابی متفاوت ، جذاب می باشد . با ترجمه ی عالی.

 • کاربر کاربر

  کتاب، جملات و مطالب تامل برانگیزی داره که برای شناخت موقعیت های مختلف در رابطه بسیار سودمند هستش؛ تلخ اما گویای واقعیت اکثر روابط یک طرفه یا به ثمرنرسیده امروزی است.

 • سمیر رستمی سمیر رستمی

  کتاب خیلی خوبی بود به نظر من هر کسی به خصوص کسانیی ک رابطه دارن باید این کتاب رو بخونن چون موقعیت های مختلف رو خیلی خوب و واقعی به تصویر مکشه به نظر من با خوندن این کتاب می تونیم از اشتباهاتی ک شخص اول کتاب در رابطه عاطفیش دچار آن می شد و چقدر عذاب اور هم بود، جلوگیری کرد . در کل کتابی قابل تعقل و عالی.

 • مهدیه صحت زاده مهدیه صحت زاده

  قیمت این کتاب با توجه به کیفیت و محتوا میشد کمتر باشه

 • تهمینه دولت آبادی تهمینه دولت آبادی

  من خیلی با متن و ترجمه روان کتاب اخت شدم. بخوانید و لذت ببرید

 • روح اله مهرابیان پور روح اله مهرابیان پور

  کتابی بسیار عمیق و پرمحتوا در خصوص عشق و وابستگی و تلاش عاشق برای متقاعد کردن معشوق! تلاشی که در نهایت احساس خفگی بیشتری به معشوق می‌دهد و او را دورتر می‌کند که می‌توان آنرا تصرف عدوانی خواند! آنکه بیشتر می‌خواد ضعیف تر می‌شود و آنکه کمتر می‌خواهد قوی تر! حاوی نکات فلسفی و روانشناسی عمیق که پیش زمینه ای در روانشناسی و فلسفه هم مورد نیاز است. کتاب فراتر از یک داستان عاشقانه معمولی است که صرفا به دید سرگرمی خوانده شود. همچنین کتاب جستارهایی در باب عشق از آلن دوباتن که کمی روان تر و قابل فهم تر از این کتاب هست نیز پیشنهاد می‌شود.

 • کاربر کاربر

  این کتاب رو پیشنهاد میکنم خصوصا به اونایی که تو رابطه با کسی هستن. خیلی ساده و قشنگه و ادم رو به فکر میبره

 • کاربر کاربر

  حتما مطالعه کنید

 • کاربر کاربر

  خوب

 • F Z F Z

  من خیلی دوسش دارم

 • کاربر کاربر

  چاپ و ترجمه خوبی داره

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب تصرف عدوانی داستانی درباره عشق