یک بعلاوه یک اثر جوجو مویز

معرفی و دانلود کتاب یک بعلاوه یک اثر جوجو مویز رایگان به همراه خلاصه کتاب

یک بعلاوه یک سومین اثر از جوجو مویز است که اگرچه شباهت‌های قابل توجهی با دیگر رمانش، من پیش از تو دارد اما با این حال از سوی روزنامه‌های ساندی اکسپرس و دیلی میل و همچنین مجلاتی نظیر هیت و فرهنگی ماری کلر مورد توجه و تحسین قرار گرفته است. جسیکا توماس زنی است که زندگی‌اش هسته اصلی داستان را تشکیل می‌دهد. زنی تنها که اداره خانواده‌ای عجیب را بر عهده دارد و دارای دو فرزند دختر و پسر می‌باشد. پسرش بر خلاف بسیاری از همجنسانش عاشق آرایش بوده و دخترش هم علاقه‌مند به ریاضیات و متنفر از رژلب است. جسیکا در غیاب شوهرش تمام کوشش خود را می‌کند تا زندگی خوبی را برای خودش و فرزندانش رقم بزند به گونه‌ای که همزمان در یک کافه مشغول به فعالیت بوده و از طرفی دیگر به عنوان نظافت چی خانه‌ها درآمدی بیشتر را برای خودش و خانواده‌اش کسب می‌کند.

سوی دیگر ماجرا مردی است که اد نیکلاس نام دارد و با وجود ثروت و موفقیت زیادی که در طول سال‌ها اندوخته است به خاطر یک اشتباه غیر منتظره و البته بزرگ، شغلش را از دست داده است و هم اکنون در ویلایش که در کنار دریا واقع شده است سکونت دارد. برخورد جسیکا و اد ماجرا‌های کتاب یک بعلاوه یک را تشکیل می‌دهد و روایت‌کننده رمان که دانای کل می‌باشد، با اشراف بر روی وقایع داستان را با زبانی مناسب حال مخاطب برایش تعریف می‌نماید. مویز باز هم در این اثر همانند دیگر کار‌هایش موضوعات اجتماعی را مورد اشاره و بحث قرار داده است. وی از حال و هوا و چالش‌های مربوط به دو قشر فقیر و ثروتمند سخن گفته و آن‌ها را در دل یک داستان گرد آورده است. شاید بسیاری از منتقدین و خواننده‌های پیشین کتاب آن را بسیار جذاب ندانند اما نمی‌توان ساده هم از کنارش گذشت و کسل‌کننده خطابش کرد. بلکه باید آن را همراهی کرد تا منظور مولف را بهتر و کاملتر درک و هضم کرد.

مصائبی که بر سر راه جسیکا و پسرش که در اصل پسر خوانده‌اش است و پس از پذیرفتن او تعدادی قلدر دست از سرش برنمی‌دارند و همچنین دختر فوق‌العاده باهوشش که در ریاضیات استعداد خارق العاده‌اش را ثابت نموده ولی به دلیل وجود مشکلات مالی ممکن است فرصت‌های پیش آمده برای پیشرفتش را از دست بدهد، جذابیت اثر و کنجکاوی مخاطب را دو چندان خواهد نمود که بداند در نهایت چه بر سر افراد و آمال و آرزو‌هایشان در این داستان می‌آید. از سوی دیگر اد که تا به حال برای دیگران کار خاصی نکرده اما پس از آشنایی با جسیکا می‌تواند با ثروتش سنگ‌هایی را از میان راهشان بردارد هم وجه زیباتری به رمان پیش رو بخشیده است. به هر حال یک بعلاوه یک که نخستین بار در سال 2014 به چاپ رسید و از پرفروش‌های نیویورک تایمز هم لقب گرفت نباید برای خوانش نادیده گرفته شود.


دانلود pdf کتاب یک بعلاوه یک

درباره جوجو مویز

جوجو مویز (Jojo Moyes) نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است که در سال 1969 در لندن متولد شد. او به مدت ده سال برای روزنامه ایندیپندنت مقاله‌های مختلفی نوشت و سپس به صورت حرفه‌ای نوشتن رمان‌های مختلف را در پیش گرفت. مویز که افتخار دریافت جایزه داستان بلند رمانتیک سال را برای دو بار در سال‌های 2004 و 2011 در کارنامه دارد آثار محبوبی را تا به امروز به رشته تحریر درآورده که از جمله آن‌ها می‌توان این موارد را نام برد: در پناه باران، میوه خارجی، من پیش از تو، پس از تو و آخرین نامه از معشوقت.

کتاب یک بعلاوه ی یک مناسب چه افرادی است؟

به علاقه مندان به آثار اجتماعی که نویسنده‌شان سعی دارد همراه با یک داستان زیبا مولفه‌های اخلاقی و بسیار مهم را با افراد مختلف به اشتراک بگذارد توصیه می‌گردد کتاب یک بعلاوه یک را در فرصتی مناسب مطالعه نمایند.

فهرست کتاب

کتاب خواندنی مذکور توسط جوجو مویز در قالب 41 فصل ماجرا‌هایش به تفصیل شرح داده شده‌اند و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. در بازار نشر و چاپ ایران انتشارات مختلفی دست به انتشار این اثر‌ زده‌اند که از معروفترین آن‌ها می‌توان به نشر آموت با ترجمه مریم مفتاحی اشاره کرد.

بخش‌هایی از کتاب یک بعلاوه ی یک

توی حمام که بودم به این نتیجه رسیدم. در تمام این سال‌ها به بچه‌ها چرند گفتم که دیگران باید آن‌ها را چه جور آدمی ببینند. اگر دست از پا خطا نکنند و راه راست بروند، هیچ مشکلی برایشان پیش نمی‌آید. دزدی نکنید، دروغ نگویید. درست کار باشید. طبیعت هم با شما به درستی رفتار می‌کند. خب، این‌ها همه حرف مفت است، نیست؟ دیگران اینجوری فکر نمی‌کنند.

جس یاد حرف نیکی افتاد که چند هفته پیش گفته بود. «آدم فقط یک بار زندگی می‌کند.» یادش آمد که به نیکی جواب داده بود این حرف فقط توجیهی است که ابلهان به زبان می‌آورند تا هر کاری که دوست دارند بکنند، بدون اینکه به عواقبش فکر کنند.

جس گاهی با خودش خیالپردازی می‌کرد که اگر مجبور نبود همیشه سر کار باشد، چگونه مادری می‌شد. برای بچه‌ها کیک درست می‌کرد و می‌گذاشت کاسه را بلیسند. بیشتر لبخند می‌زد. روی کاناپه می‌نشست و با آن‌ها حرف می‌زد. وقتی بچه‌ها سر میز آشپزخانه نشسته بودند و تکالیف مدرسه انجام می‌دادند، کنارشان می‌ایستاد، به اشکالاتشان جواب می‌داد و کمکشان می‌کرد تا بالاترین نمره‌ی ممکن را بگیرند.

مادربزرگ جس همیشه می‌گفت کلید یک زندگی شاد، حافظه‌ی ضعیف است. در حقیقت، این حرف را پیش از آنکه دچار زوال عقل شود گفته بود، ولی جس نکته را گرفته بود.

نمی‌توان کسی را مجبور به ماندن کرد. اصلاً چرا باید به کسی که تو را نمی‌خواهد چسبید.

زندگی مجموعه‌ای از موانع است که فقط باید از آن عبور کرد.

قرار نیست کسی در این دنیا خوشبخت باشد، خوشبختی حق هیچکس نیست.

آدم‌ها وقتی عرصه بر آن‌ها تنگ می‌شود دست به کار‌های احمقانه‌ای می‌زنند و تصمیم آنی می‌گیرند.

گاهی تو ناچاری یک اتفاق را بار‌ها و بار‌ها تکرار کنی تا چیزی که دوست داری از آب دربیاید. هربار که انجامش می‌دهی، یک قدم به هدفت نزدیکتر می‌شوی. به زبان ساده‌تر، گاهی باید فقط جلو بروی، همین.

ناتالی پیش از آشنایی با دین دو سال با مردی دوست بود که بعدآ معلوم شد نه فقط یک خانواده، بلکه دو خانواده در سمت دیگر ساوتمپتن دارد. هیچ مرد مجردی کوسن‌های رنگی شیک و خوشگل روی تختش نمی‌گذارد. کار زن‌هاست.

جس گفت: نیل بروستر که می‌گذارد. نیل بروستر فرق می‌کند. شصت‌وهفت درصد کلکسیون آهنگ‌هایش جودی گارلند است، سی‌وسه درصدش پت شاپز بویز. گوش کن، یادت هست هفته پیش چی گفته بود. پیش از این که عذر ما را بخواهد، عذر آرایشگرش را خواسته بود.

ناتالی سرش را تکان داد و گفت: نچ، بگو پیش از این که عذر نظافتچی‌هاش را بخواهد. خیلی فرق می‌کند، برای خانم ریتر فرق نمی‌کند ما بودیم یا هر کس دیگری. چون براش مهم است. از حالا به بعد ما را نظافتچی‌هایی می‌بیند که از گندکاری شوهرش خبر داریم. برای زنی مثل او مهم است. آن‌ها دوست دارند ظاهر قضیه حفظ شود، عادت به ظاهرسازی دارند. غیر از این است؟

مشخصات کتاب یک بعلاوه یک

مشخصات
نویسنده جوجو مویز
مترجم مریم مفتاحی
شابک 9786003840225
ناشر نشر آموت
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 568
تعداد جلد 1
وزن 630 گرم
سایر توضیحات - از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز

نظرات کتاب یک بعلاوه یک

 • elham advali1136 elham advali1136

  یک واقعیتی هست اینکه برداشت هر کسی از خوب بودن یا نبودن کتاب متفاوته کتابه کتابه شیرینی هست برای افرادی که به فضاهای فانتزی علاقه دارند و رمان رو صرفا برای سرگررمی میخونند ولی اگر جزافرادی هستید که کتابخون یا خوره کتابید زیاد پیشنهاد نمیکنم چون مشابهش بسیاره و اگر خاستید کتاب سبکی بخونید امتحانش کنید . این نقد رو قبل از من برادر م بهم گفته بود ولی من گوش ندادم

 • امیرحسین خسروی فیروزآبادی امیرحسین خسروی فیروزآبادی

  خوندن این کتاب رو در ادامه کتابهای (من پیش از تو) و (پس از تو) توصیه میکنم.....از محتواش لذت ببرید و زندگی رو زیبا ببینید

 • حمیدرضا انصاری حمیدرضا انصاری

  با خریدن این رمان، حدود 2 ماه با شخصیت هاش زندگی کردم. فقط می خواستم بگم اگر مثل من، چند صفحه اولش و خوندین و احساس کردین خیلی با داستان ارتباط برقرار نمی کنین، صبر داشته باشید. داستان از چیزی که فکر می کنین خیلی قشنگ تره. امیدوارم از خوندنش لذت ببرید

 • رها شیرویه رها شیرویه

  رمان خیلی قشنگی بود و من خیلی ازش لذت بردم جاهایی از رمان پا به پاش اشک ریختم و شوکه شدم خیلی خوشحالم که خریدمش حتما توصیه میکنم بخونید

 • امیررضا احمدی امیررضا احمدی

  نسبت به کتاب های من پیش از تو و پس از تو به نظرم پایین تر بود.اون کتاب ها -به خصوص من پیش از تو-درسته که داستان عشقی رو بیان میکنن ولی داستانشون باور پذیره.این کتاب بیشتر فانتزیه تا عاشقانه.مثل فیلم های کمتر ملموسه.

 • منصوره مهدوی منصوره مهدوی

  کتابهای جوجو مویز خیلی محتوای تکراری داره عمدتا که حوصله سر بره، به زور خوندمش

 • کاربر کاربر

  من با توجه ب نظرات دوستان کتاب رو تهیه کردم ولی بر خلاف انتظارم این رمان، داستانی کاملا یکنواخت و بدون هیجان داشت، هیچ چیز غیر قابل پیش‌بینی درش نبود. من خودم ک از زمانی ک برای خوندنش گذاشتم پشیمونم.

 • محمود بحرالعلوم طباطبایی محمود بحرالعلوم طباطبایی

  کتابی با ترجمه‌ی عالی خانم مفتاحی و بسیار جذاب و ساده و سرگرم کننده و با محتوایی درس‌آموز! این کتاب با ۵۶۴ صفحه را در سه روز تمام کردم که نشانه‌ی جذابیت داستان است. البته داستان‌های جوجومویز به سختی و عمق کتاب‌های مثلا استیو تولتز نیست ولی در لابلای کتاب‌هایی با ادبیات سخت و دشوار! گزینه‌ی خوبی برای استراحت ذهن هست. در کل ترجمه‌های آیای پیمان خاکسار و خانم مفتاحی عالی و روان هستند.

 • عاتکه مطوری عاتکه مطوری

  کتاب روان و خوبیه

 • فتانه جوادپور فتانه جوادپور

  داستان جذابیت کافی نداشت. خیلی یکنواخت طی می شد و خیلی بی ارتباط داستان بین شخصیت ها تغییر می کرد.

 • مرضیه معینی مرضیه معینی

  واقعا کتاب خیلی خوبیه،از نظر ترجمه هم عالیه، بین کتابای جوجو مویز اینو بیشتر دوست داشتم

 • کاربر کاربر

  کتاب زرد

 • مائده کزازی مائده کزازی

  رمانای جوجومویز جذابن فوق العادس

 • عماد معزی عماد معزی

  قیمت با کیفیت تناسب داشت

 • لیدا معصومی لیدا معصومی

  ترجمه خوب بود من مدت ها قبل از دیجی خریده بودم تازه خوندمش اسم کتاب رو نمیفهمم اما میتونست اسمش طوری باشه که نقش یه مادر فداکار رو بهتر نشون بده قلم نویسنده و کار مترجم جالبه انگار گوشه اطاق خونه جس و بچه هاش وایسادی داری از نزدیک اونها رو میبینی متن میکشه آدم رو تو خودش

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب یک بعلاوه یک

  معرفی و زندگی‌نامه نویسنده کتاب

  معرفی جوجو مویز

  جوجو مویز Jojo Moyes متولد ۴ اوت سال ۱۹۶۹ در لندن، انگلستان روزنامه نگاری انگلیسی است که از سال ۲۰۰۲ به نوشتن رمان‌های عاشقانه مشغول است. او یکی از تنها چند نویسنده‌ای است که دو بار برنده جایزه سال رمان عاشقانه (Romantic Novel of the Year Award) توسط انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه (Romantic Novelists' Association) گردیده و آثارش به ۱۱ زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند.

  (مطالعه متن کامل)