ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ اثر نیکلای گوگول

معرفی و دانلود کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ اثر نیکلای گوگول رایگان به همراه خلاصه کتاب

نیکلای گوگول در کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ از دو ارباب روسی با نام مشترک ایوان صحبت می‌کند که پس از سال‌ها، اختلافی بینشان شکل گرفته و موضوع اصلی داستان را به خود اختصاص داشته است. همانطور که دانای کل، راوی داستان، قصه را برای مخاطب تعریف می‌کند، اربابان روسی چنان در دوستی شهره هستند که هیچکس فکرش را هم نمی‌کند پایه محکم روابط آنها، به دلیل بحث و جدل بر سر یک تفنگ تا این حد دچار تزلزل گردد.

در ابتدای اثر، راوی، متملقانه به جلال و شکوه دو شخصیت اصلی داستان گوگول می‌پردازد و همزمان که از جبروت داشته‌های آن می‌گوید، خواست و طمعشان را نیز به نمایش می‌گذارد. لحن مؤلف، طنز است و زندگی عامیانه مردم را که ابتذال از خصیصه‌های اصلی آن در زمانه خود می‌باشد را نشانه گرفته است و در جدالی بی نتیجه، به معرفی هرچه بیشتر جامعه و زیاده خواهیِ انسان‌هایش دست می‌زند.

تضاد در شخصیت‌ها نیز از دیگر زیبایی‌های قلم گوگول است، برای مثال ایوانویچ لاغر و قدبلند است ولی نیکیفوریچ قدی کوتاه و جثه‌ای چاق دارد، نیکیفوریچ به راحتی کلمات زشت را به کار می‌برد اما ایوانویچ اینگونه نیست و به ندرت از چنین ادبیاتی استفاده می‌کند روحیه‌ای حساس دارد. در نهایت اثر تحسین شده پیش رو برای همنشینی بسیار مناسب بوده و مخاطب را راضی خواهد کرد.

دانلود کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

نیکلای گوگول (Nikolai Gogol) رمان نویس و طنز پرداز روسی بود که در سال 1809 در اوکراین متولد شد. او از آغازگران رئالیسم ادبی قرن نوزدهم در روسیه به شمار می‌رود که افرادی نظیر داستایوسکی نیز از وی تأثیر پذیرفته‌اند. برخی کارهایش عبارتند از: کالسکه، شوخی، کافه پاریس، نفوس مرده، شنل، مسیر گرود و تاراس بولبا. گوگول که سرانجام در 4 مارس 1852 در روسیه از دنیا رفت، در دوران فعالیتش مورد نقد قرار می‌گرفت و حتی او را یک یاغی خطرناک خواندند. که موجب شد مدتی را به خارج از کشور برای ادامه فعالیت‌هایش، سفر کند.

کتاب مناسب چه افرادی است؟

خوانندگانی که به آثار ادبیات کلاسیک روسیه نگاه ویژه‌ای دارند، از مخاطبان اصلی کتاب معرفی شده به شمار می‌روند.

فهرست مطالب

کتاب پیش رو هم اکنون توسط انتشارات بیدگل با ترجمه بابک شهاب در یک نسخه 133 صفحه‌ای موجود است و علاقه مندان می‌توانند آن را از کتابفروشی ها ی سراسر کشور تهیه نمایند.

بریده‌هایی از کتاب

کافی بود این گفت و گو یک دقیقه دیگر ادامه یابد تا خصومت دیرینه فروکش کند. ایوان نیکیفورویچ دیگر دستش را هم در جیبش کرده بود تا انفیه دانش را بیرون بکشد و بگوید: باشد خدمتتان بگذارید دوستانه خدمتتان عرض کنم ایوان ایوانویچ! شما اصلاً معلوم نیست برای چه رنجیدید، فقط برای خاطر این که من شما گفتم غاز.

ایوان ایوانویچ بدون این که به ایوان نیکیفورویچ نگاه کند گفت: بنده هیچ نیت بدی نداشته‌ام. ای اشراف زادگان محترم! در برابر خدا و شما قسم می‌خورم که من هیچ آزاری به دشمنم نرسانده‌ام. آخر برای چه مرا بدنام می‌کند و به مقام و درجة من اهانت می‌کند؟

فصل بدی برای سفر بود: پاییز بود با آن هوای ملال‌آور و نمناک و گل‌ولای و آسمان مِه‌گرفته. نوعی سرسبزی غیرطبیعی، حاصل بارش‌های بی‌وقفه و ملال‌آور مثل پتویی رنگ‌ورورفته، دشت‌ها و مزارع را پوشانده بود و هرچقدر که شیطنت برازندۀ پیرمردهاست و گل رز مناسب پیرزن‌ها، آن پوشش گیاهی نیز به آن دشت‌ها و مزارع می‌آمد.

دمیان دمیانویچ قاضی دیگر دار فانی را وداع گفته بود. ایوان ایوانویچ، همان ایوانِ یک‌چشم، نیز جان به جان‌آفرین تسلیم کرده بود. وارد خیابان اصلی شدم. همه‌جا دیرک‌هایی نصب کرده بودند و به نوک هریک از آن‌ها بافۀ کاهی گره زده بودند: ظاهراً طرح تازه‌ای در دست اجرا بود! چند کلبه تخریب شده بود و آنچه از پرچین‌ها و حصارها باقی مانده بود غم به دل آدم می‌نشاند.

مشخصات کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ

مشخصات
نویسنده نیکلای گوگول
شابک 9786227554335
موضوع رمان خارجی
رده‌بندی کتاب ادبیات لاتین (شعر و ادبیات)
قطع پالتویی
نوع جلد شومیز
زبان نوشتار فارسی
تعداد صفحه 133

نظرات کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ

 • کاربر کاربر

  و شک ندارم این کتاب هم از آثار خواندنی و زیبای ادبیات روسیه خواهد بود

 • کاربر کاربر

  عالی

 • کاربر کاربر

  کتابچه هستش و دوست داشتنی

 • کاربر کاربر

  کتاب سالم و با بسته بندی مناسب بدستم رسید

 • بهروز مدیحیان بهروز مدیحیان

  یکی دیگر از داستان های کمیک از نویسنده ای مرموز نیکلای گوگول

 • کاربر کاربر

  نسبت به آثار چخوف خیلی معمولی هست

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب ماجرای نزاع ایوان ایوانویچ و ایوان نیکیفورویچ