کابوس زدگان اثر دن پبلاکی

معرفی و دانلود کتاب کابوس زدگان اثر دن پبلاکی رایگان به همراه خلاصه کتاب

دن پبلاکی نویسنده آمریکایی ست که قلمش در آفرینش داستان‌های ترسناک زبان زد خاص و عام است و اثری به نام کابوس زدگان را به طرزی فوق‌العاده آماده کرده و پیش روی مخاطبان بسیاری قرار داده است. به وقوع پیوستن کابوس‌ها آن هم در دنیای واقعی، ایده خارق العاده ایست که به ذهن نویسنده متبحر کابوس زدگان رسیده و سپس تبدیل به اثری مکتوب شده و حسابی دل خوانندگانش را برده است. به عنوان یکی از اشخاصی که می‌تواند در زمره مطالعه‌کنندگان این رمان قرار بگیرد باید اعتراف کنم پیدا نکردن مرزی بین واقعیت و کابوس شما را شگفت‌زده خواهد کرد و نمی‌توانید تا پایان کتاب چشم از آن بردارید. از جمله جوایزی که رمان مذکور موفق به نامزدی آن شده است، cybils award می‌باشد.

نقش اول کابوس زدگان، پسری به نام تیموتی جولی می‌باشد که مدتی است خواب و خوراک راحتی را از دست کابوس‌هایش ندارد، چرا که در خواب او را به شدت تحت فشار قرار داده و حتی امکان آن را پیدا نمی‌کند که بیدار شده و نفس راحتی بکشد و به خود بگوید که این‌ها یک توهم بوده است، بلکه پس از برخیزیدن از خواب، در دنیای واقعی با رخداد‌هایی روبرو می‌گردد که یک به یک آن را در خواب دیده است. برادر تیموتی که هم اکنون بخاطر جراحت‌هایش که ناشی از جنگ می‌باشد در کما به سر می‌برد، از جمله افرادیست که بخشی از خواب‌های وحشتناک تیموتی را به خود اختصاص می‌دهد.

داستان پیچدگی‌های بیشتری دارد، برای مثال ابیگل که همکلاسی تیموتی بوده و می‌بایست پروژه‌ی مشترک را به نتیجه برسانند و همچنین استوارت، رفیق گرمابه و گلستان شخصیت اول رمان، نفرات دیگری هستند که کابوس‌های تیموتی در موردشان به وقوع می‌پیوندند. ارتباط بین روز‌های کنونی تیموتی و گذشته‌ی که ابیگل تجربه کرده ست نیز تنوع اتفاقات را بیشتر می‌کند و آن‌ها خود را با نیرویی رو برو می‌بنند که قصد دارد روح انسان‌ها را در برگیرد. به هر حال نویسنده‌ی قهاری که بلد است چگونه عناصر مربوط به ژانر وحشت را در کنار یکدیگر قرار دهد، مطمئناً کتابی را به خواننده‌هایش هدیه می‌دهد که تا مدت‌ها روح وذهن آن‌ها، اثری برجای گذاشته و به راحتی فراموش نگردد.

دانلود کتاب کابوس زدگان

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب کابوس زدگان به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره دن پبلاکی

دن پبلاکی (Dan Poblocki) نویسنده اهل ایالات متحده است که در 29 ژانویه سال 1977 در جزیره رده این کشور متولد شد. وی که بیشتر شهرتش به دلیل نگارش داستان‌های ترسناک و ماجراجویانه می‌باشد آثار دیگر و پرفروشی مانند هیولا و تبهکار، دزد شکارچی و تیمارستان متروک را نیز در کارنامه دارد. مجموعه پرفروش جادویی نامناسب، اثری پرفروش و بسیار مشهور می‌باشد که پبلاکی همراه یکی از همکارانش به نام نیل پاتریک هریس، آن را به رشته تحریر در آورد و کار‌های دیگری از او همچون تسخیر روح گابریل‌اش و روح‌گیری لارک، در انجمن کتابخانه‌های آمریکا بعنوان بهترین آثار داستانی نوجوانی، از آن‌ها نام برده می‌شود.

کتاب کابوس زدگان مناسب چه افرادی است؟

از نظر بازه‌ی سنی و جامعه هدفی که خود مؤلف در نظر داشته است، این کتاب به نوجوانان پیشنهاد می‌گردد به ویژه آن‌هایی که ژانر وحشت را می‌پسندند اما در نگاهی دیگر، بزرگسالانی که به خواندن چنین کار‌هایی علاقمند هستند هم می‌توانند از خوانش آن بهره‌مند گردند.

فهرست کتاب

کابوس زدگان، رمانی پرمخاطب است که در بازار نشر و چاپ تاکنون توسط انتشارات پرتقال با 281 صفحه و ترجمه‌ی از مروا باقریان و نشر پیدایش با برگردانی از مهرداد مهدویان در قالب 404 صفحه منتشر گردیده است و دستان خوانندگان بسیاری آن را لمس نموده است.

بخش‌هایی از کتاب کابوس زدگان

آرام نفس کشید و سعی کرد به اعصابش مسلط شود و همین که به داخل مخزن، به جایی که لباس‌ها زیرسطح آب رفته بودند، نگاه کرد، انعکاس تیره و تار صورت خودش را دید که از پشت تکه پاره‌های گوشت و پیه به او خیره شده بود. به سایه‌ی تو خالی‌اش، حباب‌های کف آلود خون چسبیده بود.

زیلفا روی تخت بیمارستان بیدار شد. ماریو پیدایش کرده و آمبولانس خبر کرده بود. دکتر گفت که دختر و نوه‌ی زیلفا از نیوجرسی راه افتاده‌اند تا بیایند و در مراقبت از او کمک کنند؛ اما این خبر پیرزن را آرام نکرد.

تیموتی نیم نگاهـی بـه دوسـتش انداخـت و بـا حواس پرتی و به نشـانه‌ی موافقـت غرولنـدی کـرد. بعـد، باز چرخید سـمت نمونـه‌ی آزمایشـگاهی توی شیشـه. بـا خودش فکر کرد جالب اسـت چیز‌هایی که زمانـی نامرئی بوده‌اند، یکدفعه مرئی می‌شوند. موجود چشم سیاه همانطور نگاهش می‌کرد، ساکت و بی حرکت، انگار منتظر بود تیموتی رویش را برگرداند تا بتواند جایش را تغییر دهد یا شاید هم در شیشه را باز کند.

استوارت بی‌آنکه متوجه آتش گوشه‌ی کلاس شود، گفت: عجب روز گندی بشـه! تیموتـی آنقـدر مجـذوب کار دختر شـده بـود که به دوسـتش توجهی نداشت. استوارت به شانه‌ی تیموتی زد و گفت: مگه نه؟ یکدفعه، چشـم‌های قهوه‌ای دختر به او نگاه کردند و تیموتی فهمید که لو رفته است.

تیموتـی نیم‌نگاه عذرخواهانه‌ای به پسـری انداخت کـه از دوران مهد کودک تـا آن روز، در هـر فرصتـی همگروهـی‌اش میشـد. امـا اسـتوارت دهانش را محکم بسـته بود؛ کمی رنگ سـرخ زیر پوسـت سـبزه‌ی صورتش دویده بود. بـا عصبانیـت بـه تیموتی نگاه کرد و از فاصله‌ی یک متـری بین نیمکت‌ها، نوع متفاوتی از آتش حواله‌اش کرد.

وقتی معلم شروع کرد و از هر دانش‌آموز پرسید دوست دارد با کی کار کند، تیموتـی چشـمش به دختر تازه وارد ردیف آخر بـود که همانطور تندتند فندک را بازوبسـته می‌کـرد. تـا آن موقـع، بـه دختر توجهی نکرده بود، درسـت مثل نمونه‌های آزمایشگاهی بالای سرش. دختر تنها یک ماه بود که به این مدرسه آمـده بود. سـاکت بـود و با هیچکـس حرف نمـیزد. لباس‌های خاکسـتری می‌پوشـید: سوئیشـرت، شـلوار جین، کتانی.

مشخصات کتاب کابوس زدگان

مشخصات
نویسنده دن پبلاکی
مترجم مروا باقریان
شابک 9786004627832
ناشر پرتقال
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوع کاغذ بالکی
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 200
وزن 100 گرم

نظرات کتاب کابوس زدگان

 • نگین عابدینی نگین عابدینی

  همه چیزش عالیه خیلی خوب بسته بندی شده بود یک دنیا منونم از ی عزیز

 • امیرحسین عزیزی امیرحسین عزیزی

  واقعا کتاب عالی از پرتقال است

 • پرهام فضلی پرهام فضلی

  من این کتاب رو هنوز کامل نخوندم ولی تا جایی که خوندم به نظرم تیمارستان متروک نمره بالا تری میگیری

 • کاربر کاربر

  کتابای انتشارات پرتقال عالیه

 • اسد الله چلبیانلو اسد الله چلبیانلو

  خیلی خوبه

 • مهتاب صوفی مهتاب صوفی

  متن روان در عین حال ساده جالب و ... خلاصه محشر

 • کاربر کاربر

  جالب بود ولی خب تیمارستان متروک و داستان یک روح خیلی قشنگ تر از این بودن بنظرم اگه اونا رو نخوندین اول اون دوتارو بخرین

 • Miss Sr Miss Sr

  داستانش بد نبود

 • کاربر کاربر

  کتاب جالبیه یکم گرونه

 • مهدی رضائی مهدی رضائی

  جذاب و عالی بود

 • کاربر کاربر

  اصلا کتاب خوبی نیست

 • کاربر کاربر

  کتاب جالبیه، شخصا از موضوع و محتواش خوشم‌اومده. اونقدرام ترسناک نیست و برای کسایی که زیاد به کتاب ترسناک علاقه ندارن مناسبه.

 • سجاد رنجبر سجاد رنجبر

  ممنون از کتاب سرگرم کننده ای بود

 • کاربر کاربر

  کتاب همیشه چیز خوبیه برای سرگرمی

 • محمد مهدی فرامرزی هفشجانی محمد مهدی فرامرزی هفشجانی

  کتاب خیلی ترسناکی هست برای سن ۱۲ تا ۱۴ سال در حدی هست که بعضی جاهاش مو به تنت سیخ میشه رمان تخیلی هست ولی ترسناک فقط یه بدی داره اونم اینکه خیلی توضیح میده و تجسم فضایی آدم رو بهم میزنه مخصوصا در ارتباط با مکان ها ، اما در کل توصیه میشه فقط تو تنهایی و شب قبل از خواب بخوانید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب کابوس زدگان