ملت عشق اثر الیف شافاک

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب ملت عشق اثر الیف شافاک رایگان

کتاب ملت عشق از الیف شافاک پرفروش‌ترین رمان ترکیه به شمار می‌رود که تاکنون بیش از 500 بار تجدید چاپ شده است. از همین ابتدا می‌توان فهمید که با چه اثری روبرو هستیم. روایت دو داستان به صورت موازی جوهره اصلی این رمان را تشکیل می‌دهد. داستان اول مربوط به زندگی زنی به نام اللا می‌باشد که رابطه‌اش با همسرش به علت خیانتی که از او دیده است به سردی گراییده اما با این حال به روی همسرش نمی‌آورد. شغل اللا فعالیت در یک انتشارات است و داستان دوم هم مربوط به ماجرای معروف دیدار شمس و مولوی است و چگونگی ورود شمس تبریزی به زندگی مولانا را بازگو می‌کند. همسر اللا یک دندانپزشک مشهور است و هر دو با درآمدی که دارند معیشتی بسیار مناسب را دارا هستند، اما با این حال از صمیمیت بین این دو خبری نیست و اللا که علاوه بر همسر، یک مادر است رابطه‌اش با فرزندانش را به ارتباط با همسرش اولویت داده است.

فعالیت در انتشارات و کار کردن روی رمان «کفر شیرین» زندگی وی را تغییر می‌دهد. چنانکه خود را مولانا تصور می‌کند و نویسنده رمان، زاهارا را شمس تبریزی، که با ورودش به زندگی او رنگ و بوی دیگری به شرایط بخشیده است. فاصله زمانی بین دو داستان روایت شده از نکات دیگر و جالب این رمان است. یکی در سال 2008 در آمریکا و دیگری در قرن هفتم در قونیه. حضور داستان بین شمس تبریزی و مولوی به خواندنی‌تر شدن این کتاب کمک بسیار زیادی کرده است، به گونه‌ای که اگر قرار بود فقط به داستان زندگی اللا پرداخته شود شاید تا این حد با اقبال روبرو نمی‌شد. اللا که با تصمیمی جدی، فرزندانش و حفظ آرامش آنها را بر هر چیزی مقدم می‌دانست در هنگام ویرایش کفر شیرین به یکباره خود را غرق در عشقی می‌بیند که اولویت‌هایش را جابجا می‌کند. عشقی را تجربه می‌کند که مربوط به امروز و فردا نمی‌شود، بلکه ازلی و ابدی است و این حس هر چه زمان می‌گذرد برایش خوشایندتر می‌شود.

اگر سری به داستان دوم هم بزنیم با شمس تبریزی هم نفس می‌شویم که از پیروان قلندریه است و استادی به تمام معنا در عشق الهی به شمار می‌رود. او به دفهات کشف و شهود را تجربه کرده است و به معرفت کامل رسیده، شخصیت دیگر مولانا جلال الدین استادی ماهر در کیمیا، ریاضیات و فلسفه است که کمبود و یا عدم عشق در زندگی او موجب سرگردانی‌اش می‌شود و مجبورش می‌کند تا به دنبال کسی بگردد تا او را از این خلا درونی برهاند. این کتاب، سراسر از ویژگی‌های جالب برخوردار است، از جمله داشتن حدود بیست راوی که نامشان در بخش‌های مختلف ذکر می‌شود و گذشتن از خصوصیات بی نظیر ظاهری، هسته داستان را به مخاطبان می‌شناساند که همان عمیق‌تر نگاه کردن به زندگی و بهتر و زیباتر دیدن آن نسبت به قبل از مطالعه این رمان خواندنی می‌باشد.

دانلود کتاب ملت عشق

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب ملت عشق به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب ملت عشق

درباره الیف شافاک

الیف شافاک نویسنده‌ای با اصلیت ترکیه‌ای است که در استراسبورگ فرانسه متولد شد اما با این حال زندگی‌اش را در شهرهای مختلفی همچون بوستون، آریزونا، کلن و استانبول گذرانده است. او لیسانس و فوق لیسانسش را در دو رشته روابط بین الملل و مطالعات زنان و دوره دکترا را هم در رشته علوم سیاسی در دانشگاهی در آنکارا گذراند. او در سال 2004 درجه استادیاری را از دانشگاه میشیگان دریافت کرد و تاکنون 9 رمان به زبان‌های ترکی، انگلیسی و فرانسوی را از خود به چاپ رسانده است.

این رمان مناسب چه افرادی است؟

اگر شما شخصی هستید که بسیار طرفدار داستان‌های عاشقانه می‌باشید و در آن به دنبال رسیدن به عشق واقعی و حقیقت می‌گردید، ملت عشق را در سرلیست مطالعه خود قرار دهید.

فهرست رمان

رمان ملت عشق از آنجایی که ساختاری داستانی دارد نمی‌توان برای آن فهرست مطالبی همچون کتاب‌های آموزشی متصور بود. اما با این حال نویسنده آن را در چهار بخش نوشته است:

بخش اول، خاک است که پدیده‌های عمیق، آرام و جامد زندگی را توصیف می‌کند.

بخش دوم، آب است که از پدیده‌های سیال، جاری و متغیر زندگی می‌گوید.

بخش سوم، باد است که اختصاص به پدیده‌های ترک کننده و کوچنده زندگی دارد.

بخش چهارم، آتش می‌باشد که پدیده‌های سوزاننده، ویران کننده و نابود کننده زندگی را به تصویر می‌کشد.

بخش‌هایی از رمان ملت عشق

به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق، خود به تنهایی دنیایی است عشق، یا درست در میانش هستی در آتشش یا بیرونش هستی در حسرتش.

مولانا خودش را خاموش می‌نامید یعنی ساکت. هیچ به این موضوع اندیشیده‌ای که شاعری، آن هم شاعری که آوازه‌اش عالمگیر شده، انسانی که کار و بارش، هستی‌اش، چیستی‌اش، حتی هوایی که تنفس می‌کند چیزی نیست جز کلمه‌ها و امضایش را پای بیش از پنجاه هزار بیت پر معنا گذاشته، چطور می‌شود که خودش را خاموش بنامد؟

رودخانه به بی نظمی و جوش و خروش عادت دارد، دنبال بهانه‌ای برای خروشیدن می‌گردد، سریع زندگی می‌کند، زود به خروش می‌آید. سنگی را که انداخته‌ای به درونش می‌کشد، از آن خودش می‌کند، هضمش می‌کند و بعد هم به آسانی فراموشش می‌کند. هر چه باشد بی نظمی جزو طبیعتش است حالا یک سنگ بیشتر یا یکی کمتر.

کلماتی که برای توصیف پروردگار به کار می‌بریم همچون آینه‌ای است که خود را در آن می‌بینیم. هنگامی که نام خدا را می‌شنوی ابتدا اگر موجودی ترسناک و شرم آور به ذهنت بیاید به این معناست که تو نیز بیشتر مواقع در ترس و شرم به سر می‌بری، اما اگر هنگامی که نام خدا را می‌شنوی ابتدا عشق و لطف و مهربانی به یادت بیاید به این معناست که این صفات در وجود تو نیز فراوان است.

شمس با همان لحن آرام و با وقار ادامه داد: شاگرد مو قرمز می‌گویی می‌خواهی به دریای تصوف قدم بگذاری اما حاضر نیستی بهایش را بپردازی. اینطوری نمی‌شود. برای یکی پول و ثروت تله اصلی است برای یکی دیگر شهرت و مقام و برای دیگری تن و شهوت.

مرزهای عقل و منطق ممکن است کاملا قاطع باشد، در عشق همه مرزها و جدایی‌ها محو می‌شوند.

انسان هرگاه نقص‌ها و عیب‌ها و هوس‌ها و اشتیاق‌های نفسش را شناخت و قصد کرد اصلاحش کند، آن زمان به سفری درونی می‌رود. از آن به بعد چشمانش نه رو به بیرون بلکه رو به درون می‌چرخد. به این ترتیب گام به گام به منزل بعدی نزدیک می‌شود. این منزل از منظری درست بر خلاف منزل پیشین است.

کائنات وجودی واحد است. همه چیز و همه کس با نخی نامرئی به هم بسته‌اند. مبادا آه کسی را برآوری. مبادا دیگری را بخصوص اگر از تو ضعیف‌تر باشد بیازاری. فراموش نکن اندوه آدمی تنها در آن سوی دنیا ممکن است همه انسان‌ها را اندوهگین کند و شادمانی یک نفر ممکن است همه را شادمان کند.

عمری که بی عشق بگذرد بیهوده گذشته است. نپرس که آیا باید در عشق الهی باشم یا عشق مجازی، عشق زمینی یا عشق آسمانی یا عشق جسمانی. از تفاوت‌ها، تفاوت می‌زاید.

مشخصات کتاب ملت عشق

مشخصات
نویسنده الیف شافاک
مترجم علی اصغر شجاعی
شابک 978-600-98307-8-7
ناشر انتشارات داریوش
موضوع رمان
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 512
تعداد جلد 1
وزن 415 گرم
سایر توضیحات این کتاب در سایز رقعی و جیبی عرضه می گردد. جهت مشاهده کلیه کتب ما ، واژه هافکو را در دیجی کالا جستجو نمائید.

نظرات کتاب ملت عشق

 • ج اسکافی ج اسکافی

  من شیفته این کتاب شدم بیاین بجای تخریب هم دیگر تلاش کنیم تا سرانه مطالعه کشور عزیزمون را افزایش دهیم این کتاب را مطالعه کردم و تاثیر شگرفی بر من گذاشت در بخشی از کتاب خواندم هیچ تولدی بدون درد مادر صورت نمیگیرد.... برای ناشر و تیم فروش این کتاب آرزوی توفیق روز افزون را دارم ان شا الله که موفق و سلامت باشید

 • شهلا امینی شهلا امینی

  این کتاب رو پارسال خواهر عزیزم چند بار به من توصیه کرد متاسفانه به علت مشغله نتونستم بخونم،امسال مرداد ماه خواهرم رو از دست دادم و من به یاد و خاطره خواهرم اون رو تهیه کردم

 • محمد ریگی محمد ریگی

  کتابی فوق‌العاده است.از نویسنده ومترجمی که به خوبی کار را انجام داده اند.به صورت دانای کل است واز زبان شخصیت هاست. محتوای کتاب به صورتی است که دو رمان همزمان پیش می رود واکثر کتاب به داستان شمس که شخصیت اصلیست اشاره دارد و دارای ابعاد معنوی و اخلاقی است. داستان به صورت جذاب پیش می رود. ملال اور نیست. تایپ وحروف نگاری خوبی دارد. کیفیت کاغذ هم خوب است. چهل قانون شمس را به شیوه ای زیبا بیان می کند ودر واقع درس زندگی می آموزد تنها مشکل به نظر من آن است که کتاب در بخش های پایانی به مانند ابتدا بسط داده نشده است ووقایع سریعتر اتفاق می افتند ودر پایان به بعضی از شخصیت های داستان کمتر توجه شده مثل کیمیا همسرشمس ورزکویر.در کل پیشنهاد میکنم بخرید ودر زندگی خود آموزه های اونو بکار ببرید.

 • اعظم شاهیوند اعظم شاهیوند

  خب شگفت انگیزش کنید مخصوصا چون هفته کتابه ک بتونیم بخریمش

 • محمد طاهری محمد طاهری

  این کتاب را پیشنهاد میکنم یک بار بخوانید

 • حمید حسینی حمید حسینی

  دیدن در نظرات عزیزی گفته بود این کتاب کپی است اولا ینکه اگر کپی بود از وزارت ارشاد جهت چاپ مجوز نمی گرفت و دوما.. من هر دو کتاب را مطالعه کرده ام واقعا ترجمه ایشان بسیار قوی تره و روان تر بوده و شیوایی بیان خاصی دارد مردم را فریب ندهیم مردم را اثیر برند گرایی نکنیم دقیقا شبیه آزمایش یکی از شکلات های خارجی و ایرانی که مردم تفاوتی را احساس نکردند ولی شکلات خارجی برند شده است مهم این است خواننده از خواندن کتاب لذت ببرد و نه اینکه چون یک برند یا ناشر پول هنگفتی جهت تبلیغات خرج کرده و معروف شده است کالای آن را خرید کنند خودتان مقایسه کنید کدام ترجمه روان تر و شیوا تر می باشد...

 • شیما محمدی شیما محمدی

  کتاب بسیار عالی و بینظیریه من واقعا لذت بردم و احساس خوشایندی داشتم .البته از خرید نکردم و کتاب ترجمه ارسلان فصیحی رو گرفتم که عالی بود

 • مریم یحیایی زاده مریم یحیایی زاده

  ارزش وقت گذاشتن واسه خوندن داره.بخصوص که قانون های شمس رو به زبون خیلی روان و قابل فهم می گه.ادم رو به فکر کردن وادار می کنه..باعث میشه خودتو کمی کند و کاو کنی.

 • مهدی افشار مهدی افشار

  حتما تهیه کنید و چند بار بخونید..

 • نسرین برومندنیا نسرین برومندنیا

  بهتر است کتاب را با ترجمه ارسلان فصیحی و نشر چشمه بخرید. انتشارات و مترجم های دیگر که بعد تقلید کرده اند خوب نیستن.

 • nadia baghbani nadia baghbani

  چندین بار کتاب رو خوندم تا خط به خطش ملکه ی ذهنم بشه، خیلی از جملاتش رو سیو کردم و نوشتم توی یک دفترچه. شاید عجیب به نظر برسه ولی انقدر تاثیر گذار بود واسم که گاهی اوقات وقتی میخوام کاری انجام بدم، قضاوتی کنم یا نظری بدم مثل آلارم یکی از خط های کتاب تکرار میشه توی ذهنم و جلوی کار اشتباهمو میگیره... مثل درس زندگیه این کتاب ...

 • ثریا نژادزاده ثریا نژادزاده

  یکی از بهترین کتاب هاست

 • نرگس رجبی تهرانی نرگس رجبی تهرانی

  کتاب بسیار خوبی است میشنهاد میکنم بخوانید

 • سمیه علی پور سمیه علی پور

  خیلی عالی بود عالی

 • علی اصغر طاهری علی اصغر طاهری

  کتاب محشری هست تشکر از ناشر کتاب و عوامل چاپ و هافکو و انتشارات داریوش

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب ملت عشق