انجمن شاعران مرده اثر ان. اچ کلاین بام

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب انجمن شاعران مرده اثر ان. اچ کلاین بام رایگان

رمان انجمن شاعران مرده، داستانی از ان. اچ کلاین بام می‌باشد که ماجرا‌هایی را در صدمین سال تاسیس یک دبیرستان به نام بولتون را روایت می‌کند. معلمی متفاوت که نامش جان کیتینگ است، روشی را در تدریس در مدرسه شبانه روزی بولتون به کار می‌گیرد و دانش‌آموزانش پس از روبرو شدن با راه و روش او، کنجکاو می‌شوند تا از گذشته وی باخبر شوند. تحقیقاتشان جواب می‌دهد و متوجه می‌شوند کیتینگ در جوانی‌اش در همین کالج جلساتی را اداره می‌کرده که به انجمن شاعران مرده معروف بوده است. بنابراین هفت نفر از با جسارت‌ترین دانش‌آموزانش، تصمیم می‌گیرند دوباره پس از مدت‌ها این جلسات را راه بیندازند، جلساتی که در ابتدای برگزاری حال خوب و اتفاق خوشایندی برای آن‌ها محسوب می‌شد اما در ابتدا با چالش‌هایی روبرو می‌شد.

انجمن شاعران مرده، تلاش می‌کند راه زندگی آگاهانه به اعضایش بیاموزد و زیستن با تمام وجود را به آن‌ها القا نماید. نقش بسیار تعیین‌کننده جان کیتینگ در سطر‌های مختلف داستان به وضوح مشخص است از جمله آن لذت بردن از تک تک لحظات و درک اهمیت بالای واژگان به عنوان تغییردهندگان جهان را به شاگردانش یاد می‌دهد. دانش آموزان عضو محفل شاعران مرده با آموزه‌های استادشان در می‌یابند که باید آنگونه که می‌خواهند زندگی کنند و با کنار گذاشتن عادات همیشگی‌شان، مسیری جدید را در حیاتشان تجربه نمایند تا در آینده، افسوس تن دادن به یک زندگی بی‌نتیجه را نخورند. از روی این کتاب، فیلمی به کارگردانی پیتر ویر در سال 1989 ساخته شد که نامزد جایزه بهترین فیلم را در مراسم اسکار را به خود اختصاص داد. به هر حال خواندن اتفاقات مدرسه‌ای که قوانین خشک و سخت‌گیرانه‌ای در آن اجرا می‌شود و گروهی برای مقابله با شعار‌ها و اساسنامه‌اش، پا روی سنت‌های آن می‌گذارند بسیار جذاب خواهد بود.

دانلود کتاب انجمن شاعران مرده

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب انجمن شاعران مرده گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب انجمن شاعران مرده

درباره ان. اچ کلاین بام

ان. اچ کلاین بام (Nancy H. Kleinbaum) نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی می‌باشد که در روز 30 اوت سال 1948 در ایالات متحده متولد شده است. وی ساکن منطقه‌ای در نیویورک است و از دیگر آثار‌هایش می‌توان به داستان ارواح، هفت با شکوه، دکتر دولیتل و پلیس و نیم اشاره کرد.

کتاب انجمن شاعران مرده مناسب چه افرادی است؟

علاقه مندان به رمان‌های بسیار متفاوت که دید انسان‌ها را نسبت به زندگی روشن می‌کنند و حیات آدم‌ها را از ابعادی دیگر، مورد توجه قرار می‌دهند، پیشنهاد می‌شود این کتاب و شخصیت‌ها و ویژگی‌هایشان را به خوبی مورد مطالعه قرار دهند.

فهرست کتاب

کتاب انجمن شاعران مرده در 15 فصل توسط انتشارات مختلفی و ترجمه‌های روانی در قالب 160 صفحه و همچنین در نسخه‌هایی دیگر، بیشتر از این تعداد صفحه منتشر و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

بخش‌هایی از کتاب انجمن شاعران مرده

غرق در خیال فرداییم، وقتی فردایی در کار نیست غرق در اندیشه‌ی شکوه پیروزی، وقتی به راستی آن را نمی‌خواهیم، غرق در اندیشه‌ی روزی تازه‌ایم وقتی روز تازه همین امروز است، از جنگ می‌گریزیم وقتی باید با آن بجنگیم.

اگر درباره چیزی اطمینان دارید خودتون رو مجبور کنید تا به اون از دریچه‌ی دیگه‌ای نگاه کنید، حتی اگه به نظرتون اشتباه یا احمقانه باشه. وقتی چیزی می‌خونید فقط به این فکر نکنید که نویسنده چی می‌گه، بلکه زمانی رو صرف کنید و ببینید خودتون چی فکر می‌کنید. پسر‌ها تلاش کنید تا صدای خودتون رو کشف کنید، هر قدر این زمان رو به بعد موکول کنید، احتمال اینکه اصلاً به اون دست پیدا کنید کمتر خواهد بود. به قول ثورو اغلب آدم‌ها عمرشان در سکوت و نومیدی، سپری میشه. چرا به این خاموشی تن بدیم؟ خطر کنید و قدم در راه‌های تازه‌تر بگذارید.

شکوفه‌های سرخ را همین حالا که می‌توانی از جا برچین، زمان کهن سال آرام در گذر است، همین گل که کنون به روی تو لبخند می‌زند فردا روز عمرش فانی خواهد بود.

تا ریشه کن کنم هر آنچه را که زندگی بخش نیست و نمی‌خواهم لحظه‌ی مرگ دریابم هرگز زندگی نکرده‌ام.

یاد خواهید گرفت طعم زبان و ادبیات کلمات رو مزه مزه کنید چون فارغ از همه حرف‌هایی که دیگران می‌گفتن اندیشه و کلمات، چنان قدرتی دارند که می‌تونن جهان را دگرگون کنند. تو شعر می‌خونی چون عضوی از نژاد بشر هستی چون نژاد بشر سرشار از شور و عشق و احساسه. پزشکی، قانون، بانک داری، این چیز‌ها برای حفظ و ادامه بقای زندگی لازمند. اما شعر، ادبیات، عشق و زیبایی چی؟ این چیز‌هایی‌اند که ما به خاطرش زنده‌ایم و نفس می‌کشیم.

در وجود همه ما نیاز بزرگی هست که دوست داره پذیرفته و تایید بشه اما باید به چیزی که در شما متفاوت و منحصر به فرد هست اعتماد کنید حتی اگر عجیب و غریبه یا بقیه اون رو نمی‌پسندن. به قول فراست: یک دو راهی در جنگل سر بر آورده بود و من جاد‌ه‌ای را در پی گرفتم که رد کمتری در آن نمایان بود و این همانی بود که راه را متفاوت می‌ساخت.

نوشیدن عصاره هستی به این معنی نیست که نمک بپاشی روی زخم و خودت رو زجر بدی. جرات و جسارت حدی داره و احتیاط و حواس جمعی هم اندازه‌ای. آدمی هم عاقله که بدونه کجا باید اون‌ها رو به کار ببنده.

مدیر نولان موقرانه اعلام کرد: مشعل دانش را از پیر به جوان، دست به دست بگردانید و هر پسر شمع بغل دستی‌اش را روشن کرد. خانم‌ها و آقایون، فارغ التحصیلان ممتاز و دانش‌آموزان .... امسال، سال 1959، بیانگر صدمین سال حضور آکادمی عالی ولتون است. یک صد سال پیش در سال 1859 چهل و یک دانش‌آموز در همین مکان نشستند و سوال‌هایی از آن‌ها پرسیده شد حالا از شما در شروع هر ترم تحصیلی پرسیده می‌شود. نولان به شکلی اغراق‌آمیز مکثی کرد و آن گاه نگاهش را در فضایی که پر بود از چهره‌های جوان ترسیده و هیجان‌زده، این سو و آن سو گرداند. آنگاه غرید: آقایان، ارکان چهارگانه کدامند؟ وقتی شاگردان، خبردار به پا خاستند، بی‌قراری پا‌ها سکوت سنگین فضا را شکست. تاد اندرسن شانزده ساله از اندک دانش‌آموزانی که لباس فرم مدرسه را نپوشیده بود، وقتی باقی بچه‌ها به پا خاستند مردد به جای خود ماند. مادرش سقلمه‌ای به او زد تا از جا بلند شود. چهره‌اش افسرده و غمگین بود و چشمانش را غباری از خشم و آشفتگی , پر کرده بود. در سکوت پسر‌ها دوروبرش را تماشا کرد که هماهنگ فریاد می‌زدند: سنت! افتخار! انضباط! سرافرازی!

مشخصات کتاب انجمن شاعران مرده

مشخصات
نویسنده ان. اچ کلاین بام
مترجم زهرا طراوتی
شابک 9786003673687
ناشر نیماژ
موضوع داستانهای امریکایی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 184
تعداد جلد 1
وزن 170 گرم

نظرات کتاب انجمن شاعران مرده

 • کاربر کاربر

  از بهترین‌های دارک آکادمیاست.

 • Abolfazl Azizi Abolfazl Azizi

  فیلم «انجمن شاعران مرده» برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه سال 1989 شد. این کتاب بعد از تهیه و نمایش فیلم و بر اساس آن فیلمنامه نوشته شد. خوب بود به نظرم.

 • فاطمه صدیقی فاطمه صدیقی

  داستان قشنگی داره من خوشم اومد روی جلد نوشته 49 تومن ولی من 39 تومن از خریدم

 • علیرضا نباتی علیرضا نباتی

  به احتمال زیاد اگه اهل فیلم دیدن باشید، فیلمش رو حتما دیدید و به نظرم کتابشم خیلی خیلی خوبه

 • کاربر کاربر

  عالی بود .... فیلمش هم زیباس

 • فاطمه امینی فاطمه امینی

  بهترین

 • حسین شاهزیدی حسین شاهزیدی

  کتاب خوب با ترجمه‌ای خوب اگه جای خالی در فضای بسته‌بندی، پر بشه، بهتره.. بصورت خیلی جزیی گوشه ورق آسیب دیده بود

 • حانیه عیسی زاده حانیه عیسی زاده

  من برای نوجوون خریدم

 • نسترن ولی پور نسترن ولی پور

  خودم کتاب را قبلا مطالعه کرده بودم و برای هدیه به نوجوانی که کتاب رو براشون گرفتم دادم

 • مهدی حیرانی مهدی حیرانی

  به پیشنهاد دوستان در نظرات خریدم و راضیم

 • زهرا یوسفی زهرا یوسفی

  راضی بودم. شبیه عکس بود تخفیف خیلی خوبی خورده بود خریدم

 • حوریا دهاقانی حوریا دهاقانی

  ینی هر چی بگم خوبه کم گفتم

 • کاربر کاربر

  به توصیه ی برنامه ی کتاب باز گرفتم و عالی بود

 • مرجان روشن مرجان روشن

  این کتاب را هر نوجوانی باید بخواند بخرید عالی بود

 • زهرا چابوک زهرا چابوک

  این کتاب رو تعریف ازش شنیدم و مشتاق شدم که بخونم برای همین خریدم از ولی تا صفحه ۱۰۰ و خورده ای که الآن خوندم راضی نبودم و برای من اصلا جذاب نبود ....از جلد و چاپ راضیم و مرسی از برای بسته بندی خیلی خوب

 • هدی شیرافکن هدی شیرافکن

  من خیلی تو زندگیم کتاب خوندم ولی این افتضاح ترین ترجمه ای بود که دیدم....

 • کاربر کاربر

  ما عادت داریم لقمه رو آماده دهنمون بذارن. این کتاب پر از درسه و باید عمیقا باهاش درگیر شد تا بشه ازش نکته برداری کرد

 • کاربر کاربر

  انجمن شاعران مرده محتوا : داستان بسیار عالی و تاثیر گزار 9.10 ترجمه : خوب بعضی جاها قابلیت اصلاح داره 8.10 طراحی جلد : نکته خاصی نداره معمولی هست 7.10 کیفیت کاغذ : کاهی ، سبک 7.10

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب انجمن شاعران مرده