یک دقیقه بعد از نیمه شب اثر سارا کروسان

معرفی و دانلود کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب اثر سارا کروسان رایگان به همراه خلاصه کتاب

سارا کروسان در کتاب جذاب و تکان‌دهنده‌اش بنام یک دقیقه بعد از نیمه شب، داستان تلخ خانواده‌ای را تعریف می‌کند که پسرشان به دلیل ارتکاب یک جنایت، به اعدام محکوم شده است و برادرش از نگاه خود به موضوعات می‌پردازد. کتابی که در سال 2020 جایزه ادبیات جوانان آلمان را کسب کرده و در سال 2017 نیز نامزد جایزه کتاب کاستا برای کودکان گردیده است، مشخصاً اثری درخور شتایش و قابل اطمینان برای مطالعه خواهد بود. جو از اینکه برادرش هم اکنون منتظر حکم اعدام و پایان زندگی‌اش است، به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و دست به کا‌های مختلفی می‌زند تا بتواند با این واقعه کنار بیاید.

جدای از پیوند‌های خانوادگی که بر فشار‌های احساسی می‌افزاید، نابسامانی اوضاع اقتصادی آن‌ها که منجر به نداشتن یک وکیل برای دفاع از او می‌گردد، شرایط سخت‌تر و سخت‌تر کرده است. با تعیین شدن زمان دقیق اجرای حکم حالا جو می‌خواهد تمام لحظات را در کنار برادرش سپری کند و به قضاوت‌های دیگران هیچ اهمیتی نمی‌دهد. پس به تگزاس رفته و با تلاش‌های واپسینش، نویسنده به سؤالاتی می‌پردازد که ممکن است در ذهن مخاطب شکل گرفته باشد.

برای مثال اینکه آیا او واقعاً قاتل است؟ یا چطور این اتفاق رقم خورد و زمینه ساز حکم اعدام او چیست؟ حتی او پا را فاتر گذاشته و می‌خواهد بداند که حتی با وجود شواهد قطعی آیا مجازات اعدام، قابل توجیه است؟ در نهایت کروسان با زبان و بیان شیوایش، مضامینی مانند فساد، عشق، عدالت و مرگ را در دل داستانی کم نظیر، مطرح کرده و در پیشگاه خواننده‌اش قرار داده است.

دانلود کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره سارا کروسان

سارا کروسان (Sarah Crossan) نویسنده ایرلندی است که در 4 ژانویه سال 1981 در دوبلین به دنیا آمده است. او مفتخر به کسب جایزه کارنگی شده و تحصیلاتش را در رشته ادبیات و فلسفه در دانشگاه واویک به پایان رساند. کروسان که سابقه تدریس به عنوان معلم ادبیات انگلیسی را دارد هم اکنون به عنوان نویسنده و شاعر مطرح ادبیات ایرلند شناخته می‌شود و جوایز دیگری را نیز به دست آورده است. برخی از محبوب‌ترین آثار او عبارتند از: وزن آب، اَپِل و رِین، ما یک نفر و تافی.

کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب مناسب چه افرادی است؟

طرفداران داستان‌هایی با موضوعات فلسفی و اخلاقی در رده‌های سنی مختلف، از مخاطبان اصلی یک دقیقه بعد از نیمه شب به شمار ‌می‌روند.

فهرست کتاب

اثر معرفی شده در بازار نشر و چاپ ایران توسط دو انتشارات در اختیار عموم قرار گرفته است. نشر افق در 392 صفحه با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی و انتشارات هوپا با ترجمه بیتا ابراهیمی در 400 صفحه که با نام ماه خاموش، کتاب را به چاپرسانده است.

بریده‌هایی از کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب

نل توی استخر می‌رود و کمی ازم فاصله می‌گیرد. می‌گویم: این کار رو نکرده، اشتباه کرده اما آدم نکشته. نمی‌دونم چرا باید ازش می‌پرسیدم. من که می‌شناختمش. صورتش را زیر نور ماه بررسی می‌کنم، کاش کمی نزدیک‌تر می‌آمد، کاش لااقل خودم بیشتر جرات داشتم، و می‌توانستم از موقعیت لذت ببرم، اما جلوی خودم را می‌گیرم. بعد، دستم را می‌گیرد.

سه ساعت بعد از آن خبر‌های بد، خاله کارن آمد پیشمان بماند. گفت: غیر از من کسی رو ندارید. به لکه‌های سس روی پیراهن سفیدم زل زد، انگار مدرک خوبی بود برای اثبات اینکه ما از پس خودمان برنمی‌آییم.

دماغم را با پشت دستم پاک کردم، چندشش شد و تکانی خورد. آنجلا توضیح داد: جا نداریم. خاله کارن دماغش را با شستش خاراند. اتاق تو مال من میشه. تو میری اتاق جو، تخت اد هنوز اونجاست.

آنجلا بلند شد و تا جایی که می‌شد صاف ایستاد. گفت: من حریم شخصی خودم رو لازم دارم. مامان که بطری نوشابه‌اش را چسبیده بود، من‌من‌کنان گفت: خب آره. آنجلا ادامه داد: اما من امتحان نهایی دارم. خاله کارن گفت: می‌دونم، از پَسِش برمیای. نمی‌گذارم راه اد رو بری.

اینکه ما چقدر پافشاری کردیم اهمیتی نداشت، خاله کارن تصمیمش را گرفته بود، و مامان در موقعیتی نبود که وارد بحث شود: خاله کارن مستقر می‌شود و کلیسا رفتن ما شروع می‌شود، نه فقط یکشنبه‌ها، بلکه هر روز بعد از مدرسه. تلویزیون خارج از دسترس و انجیل در دسترس ماست.

کارن می‌دانست چطور روح ما را از سقوط در تاریکی نجات دهد همان تاریکی که برادرمان گرفتارش شده بود و اولین برنامه‌اش، حرف نزدن در مورد اد بود.

مشخصات کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب

مشخصات
نویسنده سارا کروسان
مترجم کیوان عبیدی آشتیانی
شابک 9786003538092
ناشر افق
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 150
وزن 200 گرم

نظرات کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب

 • کاربر کاربر

  خوب

 • کاربر کاربر

  غم انگیز بود

 • وجیهه قابل وجیهه قابل

  کتاب های سارا کروسان خیلی خوبن

 • حسین رسولی حسین رسولی

  کتاب خوبی بود

 • الهه دادگر الهه دادگر

  کتاب خوب و قشنگی بود

 • محمد سعید صادقیان محمد سعید صادقیان

  کتاب با نثر شیوای خود به روابط اجتماعی افراد و روابط خانوادگی بستگان زندانی ها می پردازد.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب یک دقیقه بعد از نیمه شب