رویا در شب نیمه تابستان اثر ویلیام شکسپیر

معرفی و دانلود کتاب رویا در شب نیمه تابستان اثر ویلیام شکسپیر رایگان به همراه خلاصه کتاب

رویای شب نیمه تابستان از نمایشنامه‌های ویلیام شکسپیر است که از نامی‌ترین آثار او به حساب می‌آید و در زمان خواندنش، گریه و خنده دو جزء جدایی ناپذیر از هم خواهند بود. یکی از بزرگترین نویسنده‌های تاریخ بار دیگر جزئیات را به شرحی در اثرش بیان کرده است که گویی اتفاقات در دنیای واقعی به وقوع پیوسته‌اند. کمدی رویا در نیمه شب تابستان در بین سالهای 1595 تا 1596 به نگارش در آمده است و محل وقوع رویداد‌های قصه، آتن کنونی، پایتخت یونان می‌باشد. تزئوس و هیپولیتا شخصیت‌های اصلی داستان می‌باشند که پیرامون ازدواج آن‌ها قصه‌های فرعی توسط مؤلف برای مخاطب گفته می‌شوند.

یکی از داستان‌ها مربوط به چهار عاشق اهل آتن است که بینشان رقابت وجود دارد و از طرف دیگر گروهی تشکیل شده از شش بازیگر غیرحرفه‌ای وجود دارد که می‌خواهند بازی که پیش از عروسی می‌بایست انجام دهند را تمرین کنند. نقطه مشترک این دو گروه در جایی است که وارد جنگل شده و در ماجرایی گرفتار می‌شوند که انگار توسط پری‌ها هدایت می‌شود، پری‌هایی که قصدشان دستکاری کردن انسانهاست.

نمایشنامه پیش رو که بار‌ها توسط گروه‌های مختلف در برهه‌های زمانی متعدد اجرا شده است در زیر مجموعه‌ی خود چهار طرح پیوسته به هم دارد که اشتراک آن‌ها ازدواج ملکه آمازون هیپولیتا و دوک تزئوس از آتن می‌باشد و رویداد‌های مربوط به آن در جزیره پری لند و جنگل، شکل می‌گیرند. از دیگر شخصیت‌های داستان می‌توان به هرمیا اشاره کرد که دل به لیساندر بسته است اما پدرش نظر دیگری دارد و برای ازدواج با دیمیتریوس او را تشویق می‌کنند ولی با مقاومت دخترش روبرو می‌گردد.

دانلود کتاب رویا در شب نیمه تابستان

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب رویا در شب نیمه تابستان به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


درباره نویسنده کتاب رویا در شب نیمه تابستان

ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) متولد 26 آوریل سال 1564 در استرانفورد انگلستان بود. او که شاعر، نمایشنامه‌نویس و بازیگر بود بیشتر آثار شناخته شده خود را در بین سال‌های 1589 و 1613 تولید کرد و مالک بخشی از یک شرکت بازیگری با نام ردان پادشاه نیز بود. اگرچه اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی وی در دسترس نیست اما آنچه که موجود است حاکی از ازدواج او در 18 سالگی و داشتن سه فرزند است. شکسپیر بعد از ازدواج به لندن رفت و با شرایط مالی سخت گذران می‌کرد و به نگهبانی از اسبان تماشاچیان نمایش‌ها می‌پرداخت تا اینکه بصورت حرفه‌ای به تئاتر و نویسندگی پرداخت. شکسپیر که از او به عنوان برترین نمایشنامه نویس تمام ادوار نام برده می‌شود در 23‌ آوریل 1616 در گذشت. از آثار او می‌توان: درد بیهوده عشق، هر طور که شما دوست دارید، شاه لیر، تجاوز به لوکرسیا، دو نجیب‌زاده ورونایی، ونوس و آدونیس، زائر پرشور، رومئو و ژولیت و اتللو را نام برد.

کتاب رویا در شب نیمه تابستان مناسب چه افرادی است؟

به علاقمندان به نمایشنامه‌های شکسپیر و همچنین ادبیات داستانی کلاسیک از سراسر جهان، خواندن رویا در شب نیمه تابستان پیشنهاد می‌گردد.

فهرست کتاب

رویا در شب نیمه تابستان توسط انتشارات مختلفی در ایران منتشر گردید که اطلاعات آن‌ها بدین شرح می‌باشند: انتشارات علمی و فرهنگی با ترجمه مسعود فرزاد در 122 صفحه، نشر ثالث در 182 صفحه با ترجمه فوتد نظیری، انتشارات نودا با ترجمه مهسا محجوب لاله در 100 صفحه، انتشارات هوپادر 112 صفحه با ترجمه نوید سید علی اکبر، انتشارات ناهید با ترجمه مسعود فرزاد در 185 صفحه.

بخش‌هایی از کتاب رویا در شب نیمه تابستان

هلنا: این سوگند‌ها را شما برای هرمیا یاد کرده‌اید. آیا شما هرمیا را ترک خواهید گفت؟

لایسندر: من در آن هنگام که در برابر هرمیا سوگند یاد کردم عقل و تمیز نداشتم.

هلنا: حالا هم که او را ترک می‌کنید به نظر من عاری از عقل و تمیز هستید.

لایسندر: دمیتریوس او را دوست می‌دارد و شما را نمی‌خواهد.

دمیتریوس: (بیدار می‌شود) ای هلن، ای الهه، پری، ای که کامل و آسمانی هستی! ای دلداده من، چشمان تو را به چه چیز تشبیه کنم؟ بلور در مقابل آن‌ها چون گل تیره است، آه، لب‌های تو که مانند دو آلبالوی رسیده هستند چقدرخوش جلوه می‌کنند و چه، بسیار آرزو انگیز گردیده‌اند!

هلنا: ای وای، چه عذابی! چه دوزخی!... آیا نفرتی را که از من دارید کافی نمی‌شمارید که باطناً نیز با یکدیگر همدست شده‌اید که مرا استهزا بکنید؟

تزئوس، دوک آتن، قرار است ماه آینده، چله تابستان، شبی که ماه قرص کامل است با هیپولیتا ازدواج کند؛ بنابراین تسوس به فیلوسترانه رئیس تشریفات و جشن و سرور‌های خود فرمان می‌دهد برنامه‌ای بریزد تا آن شب جوانان آتنی واقعاً به عیش و نوش پردازند. اما تمام جوانان آتنی از این موضوع خوشحال نیستند.

لیساندر و دیمیتریوس که از کودکی با هم دوست بوده‌اند، هردو عاشق هرمیای زیبا و ریزه میزه دختر همسایه‌شان هستند و مسأله غامضی دارند. اژئوس پدر هرمیا دو پا را در یک کفش کرده که دخترش باید شب عروسی دوک و در حضور دوک با دیمیتریوس ازدواج کند، وگرنه هرمیا را می‌کشد یا به معبد کاهنان می‌فرستد که تا آخر عمر همان‌جا بماند، حال آنکه هیچ‌کس در آن محله آتن نیست که نداند هرمیا از بچگی عاشق لیساندر بوده‌است...

مشخصات کتاب رویا در شب نیمه تابستان

مشخصات
نویسنده ویلیام شکسپیر
شابک 9786001217180
ناشر نشر علمی فرهنگی
قطع پالتویی
نوع جلد شومیز
چاپ شده در ایران
تعداد صفحه 122
وزن 150 گرم

نظرات کتاب رویا در شب نیمه تابستان

 • کاربر کاربر

  از بی نظیر بودن نمایشنامه های شکسپیر که بگذریم ترجمه کتاب ساده و رسا بود. طراحی، جنس کاغذ، ویراستاری و توضیحات هم بسیار عالی بود. با یک پایان خوش هم ویژگی هاش به حد اعلا رسیده.

 • محمد اندرخورا محمد اندرخورا

  سلام.نمایشنامه است.و جملات به کار برده شده به دلیل تشبیه هایی که دارد دلنشین است.

 • مهدی نجفی زاده مهدی نجفی زاده

  توضیحات زیادی دارد که در کل خوبه چاپ و جنس کاغذ خوبه ترجمه خوبی هم دارد

 • کاربر کاربر

  این کتاب رو قبلا دوستم داشت منم خوشم اومد سفارش دادم ولی وقتی رسیدم دستم خورد تو ذوقم فونت خیلی ریز و کمرنگ. جنس و رنگ برگه ها تو چاپ جدید خیلی بد شده کاش مثل قبل بود

 • کاربر کاربر

  هنوز نخوندمش ولی جلدش خیلی قشنگه :) کیفیت چاپشم خوبه

 • کاربر کاربر

  کتاب بسته بندی مناسبی داشت و سالم رسید.

 • نرگس احمدی نرگس احمدی

  خوبه بخرید

 • کاربر کاربر

  در کل کتاب خوبیه بخونیدش

 • سید علی سجادی سید علی سجادی

  کتاب خیلی خوبیه

 • کاربر کاربر

  لطفا موجود کنیددددددد

 • کاربر کاربر

  تعریف این کتاب رو زیاد شنیدم. اگر به نمایشنامه علاقه دارید حتما بخونید. کیفیت چاپ و جلد هم عالی بود.

 • کاربر کاربر

  معتقدم که همه ی آثار شکسپیر باید مطالعه بشن کیفیت جلد و صحافی هم خوب بود

 • علی کلاهی علی کلاهی

  ............پرفکت

 • منوچهر صمیمی منوچهر صمیمی

  یکی از بهترین کتابهایی که تا به حال خواندم. بسته بندی هم عالی بود و کاملا راضیم

 • حسین رسولی حسین رسولی

  یک اثر خوب دیگه از شکسپیر

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب رویا در شب نیمه تابستان