جاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ

معرفی و دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ رایگان به همراه خلاصه کتاب

ریچارد باخ خلبانی که به نوشتن هم در زمان حیاتش اشتغال داشت یکی از بهترین کتاب‌های تاریخ ادبیات به نام جاناتان مرغ دریایی را تألیف کرده است. او در این کتاب یک مرغ دریایی به نام جاناتان رابه عنوان شخصیت اصلی داستانش قرار داده است و در سال 1970 به علاقمندان عرضه کرد. باخ در اصل، در اثرش می‌خواهد راجع به آدم‌هایی صحبت کند که حاضر نیستند از چارچوب‌های خود پا فراتر گذاشته و قصد دارند برای همیشه در دنیای خود ساخته‌شان زندگی کنند.

جاناتان، موجودی است که برعکس همنوعانشان، نه تنها از تغییر هراسی ندارد بلکه به شدت از یک جا ماندن و پرواز کردن در یک ارتفاع معمولی گریزان است و تمام تلاشش را می‌کند تا تندتر و بالاتر از بقیه، پر بزند. کتاب پیش رو با عناصرش، سراسر امید و ر‌هایی از ترس و نگرانی است. اثری نمادین که از ر‌ها کردن و شکستن بسیاری از تابو‌ها می‌گوید و با خواندنش می‌توان الهام گرفت و اوج را تجربه کرد.

باخ مشخص است که در خط به خط نوشته‌اش تلاش کرده است که مخاطبش را از یأس دور کرده و به او بفهماند که به هیچ عنوان نباید دست از کوشش مداوم بردارد. قرار دادن یک مرغ دریایی که کنار ساحل ماندن و به دست آوردن غذا در آن محیط قانعش نمی‌کند، به عنوان فاعل داستان از جمله خوش فکری‌هایی است که نویسنده توانمند به همراه قلم ماهرانه و زبان شیوا و ساده‌اش به آن‌ها مجهز است و کاری را آماده کرده که بیش از 50 سال است خوانندگان بسیاری را در سراسر دنیا مسحور خود کرده و هر روز هم بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب جاناتان مرغ دریایی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره ریچارد باخ

ریچارد باخ (Richard Bach) نویسنده و خلبان آمریکایی در روز 23 ژوئن 1936 در ایلینوی ایالات متحده به دنیا آمده است. او از نوادگان یوهان سباستین باخ، نوازنده مشهور آلمانی است و در سال 1955 وارد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گردید. وی در زمینه‌های مختلف مربوط به خلبانی کار کرد و به مهارت‌های بالایی رسید و از خلبانان مشهور آمریکایی در گذشته است. در این حین، باخ همیشه علاقه به نوشتن داشت و از سال 1959، شروع به تألیف آثارش کرد. برخی از نوشته‌های او عبارتند از: پلی بسوی جاودانگی، فراسوی ذهنم، هدیه پرواز، یادداشت‌های مرد فرزانه، گریز از سرزمین امن و پندار یا اوهام. 

کتاب جاناتان مرغ دریایی مناسب چه افرادی است؟

طرفداران داستان‌های الهام بخش با موضوع امید و ر‌هایی از یأس و سرخوردگی، از مخاطبان اصلی جاناتان مرغ دریایی هستند.

فهرست کتاب:

انتشارات متعددی در ایران دست به چاپ کتاب مذکور‌ زده‌اند که عبارتند از: انتشارات گوتنبرگ با ترجمه ایلناز شیرعلیان در 98 صفحه، نشر نی در 95 صفحه با برگردانی از کاوه میرعباسی، انتشارات نگاه در 120 صفحه با ترجمه غلامحسین سالمی، انتشارات امیرکبیر با برگردان فرشته مولوی و هرمز ریاحی در 96 صفحه، انتشارات پارمیس با ترجمه مهدی افشار در 110 صفحه، انتشارات سخنوران در 54 صفحه با ترجمه سیدرضا حیات الغیب، انتشارات آموت با ترجمه عباس زارعی در 112 صفحه، انتشارات کتاب کوله پشتی در 144 صفحه با ترجمه حسن نامدار، انتشارات بهجت با ترجمه مهسا یزدانی در 160 صفحه، انتشارات پیام محراب در 64 صفحه با ترجمه مژده عاقل، انتشارات ارس در 112 صفحه با ترجمه زهره زاهدی، انتشارات نگاه آشنا در 72 صفحه با ترجمه نازنین قره گوزلو، انتشارات پل در 96 صفحه با ترجمه فاطمه محمدنژاد و انتشارات مجید در 80 صفحه با ترجمه مبینا شاهری لنگرودی.

بخش‌هایی از کتاب جاناتان مرغ دریایی

آنچه را دیدگانت به تو می‌گویند باور نکن. چشم‌هایت تنها محدودیت را نشانت می‌دهند.

تنها قانون حقیقی آن است که به آزادی رهنمون شود. هیچ قانون دیگری وجود ندارد.

سرانجام پیروز شده بود. سرعت نهایی! یک مرغ دریایی با سرعت سیصد و پنجاه کیلومتر در ساعت! موفقیت عظیمی بود، باشکوه‌ترین لحظه در تاریخ مرغان دریایی! و گشوده شدن عصری تازه در برابر جاناتان. همان‌طور که به سوی جایگاه خلوت تمرین خود پرواز می‌کرد، بال‌هایش را برای شیرجه از ارتفاع هشت‌هزارپایی جمع کرد. همان موقع تصمیم گرفت نحوه‌ی دور زدن را کشف کند. 

ما آزادیم هر جا که می‌خواهیم برویم و هر چه هستیم، باشیم.

بهشت مکان نیست، زمان هم نیست. بهشت رسیدن به کمال است.

برای بسیاری از مرغان، تنها خوردن غذا مهم است و نه پرواز.

هرچه جاناتان بیشتر درس مهرورزی را تمرین می‌کرد، بیشتر مایل می‌شد که به زمین باز گردد، زیرا با وجود گذشته‌ی تنهایش، جاناتان مرغ دریایی یک مربی به دنیا آمده بود و روش او برای نشان دادن عشق این بود که بخشی از حقیقتی را که خود دیده بود به مرغی ببخشد که در جست و جوی دیدن آن بود.

فکر می‌کنم دلم برایت تنگ بشود جاناتان. تنها چیزی که گفت، همین بود. جاناتان در پاسخ گفت: سالی، خجالت‌آور است. کودن نباش. هر روزه در تلاش تمرین چه چیزی هستیم؟ اگر دوستی ما به چیز‌هایی مانند فضا و زمان بستگی دارد، پس هنگامی که در نهایت بر فضا و زمان غلبه کردیم، برادری خود را نابود کرده‌ایم.

جاناتان از مرغ فرزانه پرسید: بعد از این چه اتفاقی می‌افتد، آیا اینجا واقعاً بهشت است؟

بهشت یعنی جایی که تو آنجا حضور داشته باشی. حضوری با لذت و در نهایت سرعت. بهشت یعنی: کامل شدن! تو زمانی شروع به لمس کردن بهشت خواهی کرد که به سرعت کامل برسی.

مشخصات کتاب جاناتان مرغ دریایی

مشخصات
نویسنده ریچارد باخ
مترجم کاوه میرعباسی
شابک 9789641854265
ناشر نشر نی
موضوع رمان خارجی
قطع جیبی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 95
تعداد جلد 1
وزن 106 گرم

نظرات کتاب جاناتان مرغ دریایی

 • سینا مقصودی سینا مقصودی

  تمثیل زیبای نویسنده، محتوای خیلی خوب اون ررو به شما هدیه میده.

 • سمانه دهقانی مهردران سمانه دهقانی مهردران

  من این کتاب رو قبلا داشتم اما چون به کسی دادم و بهم پس نداد انقدر کتاب با ارزشی بود که دوباره خریدمش و حتما پیشنهاد میکنم، از دسته کتابهایی هست که چندبار خوندنش واجبه

 • بیژن حسینی پاک بیژن حسینی پاک

  کتاب کوتاه و بسیار زیبا و پر محتوای می باشد مثل کتاب حکایت دولت و فرزانگی داستان کوتاه برای همه زمان ها

 • نازنین مرادی نازنین مرادی

  کتاب بسیار خوب ساده و روان میباشد. قابل فهم میباشد. کتابی پر از امید پر از مفهوم زیبا ترین جمله اش:بهشت مکان یا زمان نمیباشد،بهشت یعنی رسیدن به کمال.

 • امیر عقیقی امیر عقیقی

  کتاب قشنگ و پرمفهومی هست و اینکه سالم به دستم رسید

 • کاربر کاربر

  اینم باید به لیست کتابایی که نمیدونم چرا معروف شدن اضافه کرد ، هیچ هیچ هیچ

 • کاربر کاربر

  کتاب صوتی رو توی فیدیبو گوش دادم عالی بود دوست داشتم کتابشم داشته باشم عالیه توصیه میکنم بخوانید

 • کاربر کاربر

  من هم ترجمه‌ی نشر ثالث رو خوندم هم نشر نی هر دو ترجمه خوبی دارن ولی در کل نشر نی بهتره و قیمتش هم تقریبا نصف نشر ثالثه

 • سالار محمدی سالار محمدی

  پیام خوبی داره پیشنهاد میکنم

 • علیرضا دهقان نیری علیرضا دهقان نیری

  خیلی از خوندنش راضی بودم

 • کاربر کاربر

  عالیه سالم و به موقع به دستم رسید

 • کاربر کاربر

  خوبه

 • نیما آقا کاظم شیرازی نیما آقا کاظم شیرازی

  عالی و با کیفیت

 • کاربر کاربر

  حتما خرید کنید

 • آکام محمدیان آکام محمدیان

  کتابی با ترجمه فوقالعاده سلیس و روان

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب جاناتان مرغ دریایی