چهره ی عریان اثر سیدنی شلدون

معرفی و دانلود کتاب چهره ی عریان اثر سیدنی شلدون رایگان به همراه خلاصه کتاب

سیدنی شلدون داستانی هیجان‌انگیز با قتل‌هایی مرموز را در کتاب فوق‌العاده‌اش پیش روی خوانندگان علاقمند قرار می‌دهد. جاد استیونس که یک روانکاو اهل منهتن بوده و شخصیت اصلی رمان خلق شده شلدون می‌باشد، در ابتدا با دو قتل مواجه می‌گردد که این دو واقعه دلخراش پس از اتفاقاتی تلخ در زندگی شخصی‌اش برایش به وقوع می‌پیوندند. همسر جاد که باردار بوده، در یک تصادف رانندگی بدرود حیات گفته و همسرش را در میان ریز و درشت‌های روزگار تنها می‌گذارد و کمی پس از این رخداد، یکی از بیماران روانکاو داستان به قتل می‌رسد. استیونز که در تلاش برای حل معمای قتل بیمار خود است به ناگاه منشی‌اش را از دست می‌دهد که از قرائن مشخص می‌گردد در مطب مورد شکنجه قرار گرفته و سپس جان خود را از دست داده است. اکنون جاد به همراه دو افسر پلیس به نام‌های مک گریوی و آنجلی قصد دارد سرنخ‌هایی را بدست آورد و تا جای ممکن از قتل‌های متوالی جلوگیری نماید.

از بد روزگار مک گریوی خاطره خوبی از جاد ندارد زیرا در زمانی که قاتل همسرش در نزدیکی حکم اعدام قرار داشت با شهادتی که روانکاو مبتنی بر جنون مقتول داد و مورد پذیرش قاضی نیز قرار گرفت، قاتل تبرئه شد. همین دلیل باعث می‌شد تا مک گریوی علی رغم نداشتن مدارک کافی، جاد را در قتل‌ها مقصر بداند. اما از طرف دیگر آجلی چنین عقیده‌ای نداشته و اتفاقاً فکر می‌کرد که جان خود جاد نیز در خطر است و ممکن است که در لیست مقتولین قرار بگیرد. به هرحال مظنونین زیادی وجود داشتند که می‌بایست توسط ماموران مربوطه مورد بررسی قرار می‌گرفتند. برای مثال یک ستاره از دنیای هالیوود که از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برد یا زنی که بصورت پنهانی عاشق روانکاو رمان بود.

همچنین یک مدیر با علائم پارانوئید که همگی از بیماران جاد استیونز بودند اشخاصی بودند که به نحوی می‌شد از آن‌ها بعنوان قاتل یاد کرد و تکه‌های پازل را درکنار هم با وجود آن‌ها قرار داد اما ماجرا آنجایی دچار گره‌های بیشتر می‌شود که گاهی امکان نسبت دادن تمام انگیزه‌های مورد نظر به یک نفر به دلیل نبود شواهد کافی وجود نداشت. در ادامه صفحات رمان دوست داشتنی سیدنی شلدون، حضور شخصی به نام مودی که کارآگاهی خصوصی بوده و همچنین سوء قصد‌های متعددی کهبه جان نقش اول داستان می‌شود، اثر پیش رو را برای ادامه و به انتها رساندن بسیار جذاب‌تر می‌نماید.

دانلود کتاب چهره ی عریان

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب چهره ی عریان به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب چهره ی عریان

درباره نویسنده، سیدنی شلدون

سیدنی شلدون (Sidney Sheldon) نویسنده‌ی آمریکایی متولد شیکاگو که در11 فوریه سال 1917 در خانواده‌ای با والدین کم سواد پا به جهان گذاشت. او برای کمک به اعضای خانواده‌اش مجبور شد در 17 سالگی علاوه بر فعالیت در استودیوی فیلمسازی یونیورسال به کار‌هایی مانند فروشندگی کفش، گویندگی تئاتر و همچنین گارسونی در رستوران نیز بپردازد. شلدون پس از ر‌ها کردن تحصیل در دانشگاه نورثوسترن در نیرو‌های هوایی آمریکا در جنگ جهانی دوم خدمت کرد و پس از آن به صورت حرفه‌ای به فیلمنامه‌نویسی و نویسندگی رمان و نمایشنامه مشغول شد. با فروش بیش از 275 میلیون نسخه از آثارش آن هم در زمان حیاتش و علاوه بر این به تحریر در آوردن 250 فیلمنامه تلویزیونی و نمایشنامه یکی از پرمخاطب‌ترین نویسندگان معاصر به شمار می‌رود. شلدون سرانجام در روز 30 ژانویه 2007 بر اثر بیماری ذات‌الریه دار فانی را وداع گفت.

کتاب چهره ی عریان مناسب چه افرادی است؟

افرادی که به دنبال یک داستان معمایی با چاشنی هیجانی فوق‌العاده بالا هستند حتماً این کتاب را در سرلیست مطالعاتی‌شان قرار دهند و به ویژه آن‌هایی که عاشق چنین رمان‌هایی هستند که شخصیت قاتل تا پایان مخفی مانده و آن‌ها را تا انتهای قصه با خود همراه می‌نماید.

فهرست کتاب

چهره عریان در کتاب فروش‌یهای ایران توسط دو انتشارات لیوسا و درسا به چاپ رسیده و حضور پیدا کرده است که در هر دو نسخه چاپی ترجمه توسط شاهرخ فرزاد صورت گرفته و ماجرا در قالب 264 صفحه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

بخش‌هایی از کتاب چهره ی عریان

کارول احساس می‌کرد که عرق همچون سیل از بند بند وجودش خارج می‌شود. مک گریوی به صورتش نگاه کرد و کارول می‌دانست که او متوجه اضطرابش شده است، کارول و مک گریوی‌های این دنیا، نیازی به کلمات نداشتند، آن‌ها در همان نظر اول یکدیگر را می‌شناختند آن‌ها صدسال بود که با هم آشنا بودند.

حیرت‌زده به جریان خونی که از پیاده رو به داخل جوی سرازیر شده بود، خیره ماند، دردش شدیدتر شده بود ولی او اصلاً اهمیت نمی‌داد، چون در آن لحظه به یاد خبر خوبی افتاد که می‌خواست به مدی بدهد. او آزاد شده بود و می‌خواست به مدی بگوید که دیگر ر‌ها شده است. چشمانش را بست تا سفیدی کور‌کننده آسمان، آزارش ندهد. ریزش برف به بوران یخ تبدیل شد ولی او چیز دیگری را حس نمی‌کرد.

آن دو مرد کاملاً از لحاظ قیافه با هم فرق داشتند ولی تا جایی که کارول مربوط می‌شد، می‌توانستند دو قلو‌هایی به هم چسبیده باشند. مطمئناً آن‌ها پلیس بودند کارول این را حس می‌کرد، به محض اینکه آن‌ها به سوی میز کارش راه افتادند، او حس کرد که قطرات عرق با وجود اسپری ضد عرقی که‌زده بود، از دو گودی زیر بغلش جاری شد.

وقتی به تقاطع خیابان پنجاه و نهم رسید، چراغ راهنمایی سر چهارراه، زرد و سپس قرمز شد و او همراه با جمعیت بی‌قرار توقف کرد. چند قدم آن طرف‌تر، یک مجسمه بابا نوئل سپاه رستگاری روی سکوی بزرگ قرار گرفته بود، مرد بارانی پوش دست در جیبش کرد و چند سکه به خدایان اقبال صدقه داد. در همان لحظه یک نفر محکم پشتش زد، ضربه‌ی ناگهانی و سوزان که تمام بدنش را به لرزه در آورد.

او به طرف در اتاق خودش رفت و آن را باز کرد. در داخل اتاق، دو تا میز بغل مبل، واژگون شده بود، یک چراغ شکسته روی زمین افتاده و خون، قالی نفیسش را خیس کرده بود. در انتهای اتاق، جسد کارول رابرتز به طرزی مضحک، دراز به دراز افتاده بود. او برهنه بود و دست‌هایش را از پشت با سیم پیانو بسته بودند و روی صورت و سینه‌ها و ران ‌هایش، اسید ریخته شده بود. انگشت دست راستش شکسته بود و صورتش مضروب و متورم بود.

آنجلى گفت: رنگتان پریده، دکتر. بنشینید. جاد سرش را به علامت نفى تکان داد و چند نفس عمیق کشید. وقتى لب به سخن گشود، صدایش از شدت خشم مى‌لرزید: کى... چه کسى مى‌تواند این کار را بکند؟ مک‌گریوى گفت: این همان چیزى است که شما باید به ما بگویید. جاد به او نگریست و گفت: هیچ‌کسى نمى‌توانست چنین بلایى سر کارول بیاورد. او هیچ‌وقت در تمام عمرش کسى را آزار نداده بود.

مک‌گریوى گفت: به‌نظرم وقتش رسیده که دیگر کم‌کم یک آواز دیگر سر بدهید. هیچ‌کس نمى‌خواست صدمه‌اى به هنسون برساند ولى چاقویى به پشتش فرو کردند. هیچ‌کس نمى‌خواست بلایى سر کارول بیاورد ولى به سر تا پایش اسید پاشیدند و بعد هم تا سرحد مرگ شکنجه‌اش کردند.

مشخصات کتاب چهره ی عریان

مشخصات
نویسنده سیدنی شلدون
مترجم شاهرخ فرزاد
شابک 9782000612643
ناشر درسا
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 264
وزن 301 گرم
وزن

نظرات کتاب چهره ی عریان

 • آرمان نمائی قاسمی آرمان نمائی قاسمی

  کتاب های سیدنی شلدون خیلییی خوب و جذابه

 • مهدی یزدان پناه مهدی یزدان پناه

  سیدنی شلدون داستان نویس معروف و مشهور با داستانهایی شگفت انگیز دقیقا داستاناش مثله فیلم سینمایی میمونه

 • معراج دهقانی معراج دهقانی

  مثل همه کتابهای سیدنی شلدون داستان جذابی داره کیفیت چاپ و جلد کتاب هم خیلی خوبه

 • محمدرضا دانش محمدرضا دانش

  این کتاب با نام قاتلی در شهر هم چاپ شده یک وقت تکراری نخرید

 • صدیقه کاظم پور صدیقه کاظم پور

  کتاب‌ها این نویسنده رو دوست دارم ماجرا جویی

 • کاربر کاربر

  کتاب های سیدنی شلدون عالی و جذاب هستند

 • کاربر کاربر

  خوب بود ترجمشم خوب بود

 • سحر فرزانه سحر فرزانه

  تمام کتابای این نویسنده رو بخونید و حظ کنین

 • کاربر کاربر

  من برای کادو خریدن برای مادرم خیلی خوشش آمد سلامتیش که خوب بود

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب چهره ی عریان