اتللو اثر ویلیام شکسپیر

معرفی و دانلود کتاب اتللو اثر ویلیام شکسپیر رایگان به همراه خلاصه کتاب

تراژدی اتللو یکی از بهترین آثار ادبی به گواه نگارنده‌های متون مختلف و خوانندگان می‌باشد که توسط ویلیام شکسپیر خلق شد. اتللو، نقش اول داستان، گذشته‌ای سخت و گاهاً تلخ را پشت سرگذاشته بود و پس از روبرویی با خطراتی همچون سکونت فعالیت در بیابان‌ها و جنگل‌ها، فروخته شدن به عنوان برده، توانسته بود فرار کند و وارد ارتش شهر ونیز گردد. دلاوری و شجاعت‌هایش زبانزد خاص و عام شد و تا مقام فرماندهی، ارتقا یافت. اگرچه سال‌های خدمت سربازی آنقدر از او انرژی و زمان گرفته بود که آمادگی امری مانند ازدواج را نداشته باشد اما با دیدن دختر یک نجیب‌زاده ونیزی به نام دزدمونا، افسار قلبش گویی از دستش ر‌ها شده و دلباخته او گردید.

با ازدواج، پیوند عاطفی آن‌ها مستحکم‌تر از قبل گردید و دوران فرماندهی و خدمت در جایگاه بالای اجتماعی برای اتللو به خوبی پیش می‌رفت تا اینکه پای «ایاگو» زیر دستش به ماجرا‌های زندگی‌اش باز شد. شخصی که حسادت زیادی نسبت به شخصیت اصلی داستان می‌ورزید و از هر موقیت برای ضربه زدن به او استفاده می‌کرد. ایاگو شروع به ایجاد توهمات و دروغ بافی‌ها کرد و در گوش اتللو می‌خواند که همسرش به او خیانت کرده است، غافل از اینکه هدفش، نابودی اتللو و هر آنچه که به آن عشق میورزید، بود.

شکسپیر در کتاب بی‌بدیلش از یقین، شک، ریاکاری، دروغ، خیانت، حسادت و اعتماد می‌گوید و تمام تقصیر‌ها را به گردن ایاگو نمی‌اندازد بلکه تحت تأثیر قرار گرفتن اتللو و کاری که با همسر و زندگی‌اش می‌کند را هم مورد نقد قرار می‌دهد. به هر حال، نقش اول داستان به دلیل تزلزل‌های زیادی که در شخصیت و باور‌ها و تصمیماتش وجود دارد، دچار جنون شده و دست به چنان اقدامات مرگباری می‌زند که راه برگشتی از آن نیست.

دانلود کتاب اتللو

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب اتللو به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) بازیگر تئاتر، نمایشنامه‌نویس و شاعر انگلیسی متولد 26 آآوریل 1564 در این کشور بود. اطلاعات زیادی در مورد اعتقادات مذهبی، ظاهر فیزیکی و حتی گرایشات وی در دسترس نیست آما آنچه که نقل شده حاکی از آن است که بیشتر آثار شناخته شده‌اش را در بین سال‌های 1589 تا 1613 تولید کرده و سپس بازنشست شده است. وی که آغاز فعالیت‌هایش با بازیگری و مالکیت یک شرکت بازیگری همراه بود در 18 سالگی ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. دوره‌ای از زندگی‌اش با فقر و نگهبانی از اسبان افرادی که به نمایشخانه‌ها می‌آمدند همراه بود تا اینکه به صورت حرفه‌ای به نوشتن پرداخت. از برجسته‌ترین کار‌های شکسپیر می‌توان به این موارد اشاره کرد: ژولیوس سزار، شاه لیر، تاجر ونیزی، رویای شب نیمه تابستان، ریچارد سوم وقیاس برای قیاس. نویسنده مطرح انگلیسی سر انجام در تاریخ 23‌ آوریل سال 1616، درگذشت.

کتاب اتللو مناسب چه افرادی است؟

نمایشنامه خوان‌ها و علاقه مندان به داستان‌های عاشقانه که قصد دارند زمان مطالعه خود را به بهترین رمان‌ها در این حوزه اختصاص می‌دهند، از مخاطبان اصلی اتللو به شمار ‌می‌روند.

فهرست کتاب

اتللو به دلیل استقبال بالایی که همواره از آن می‌شود در حال حاضر توسط انتشارات مختلفی در ایران به چاپ می‌رسد که عبارتند از: انتشارات دات با ترجمه محمود اعتمادزاهد در 156 صفحه، انتشارات قطره در 128 صفحه با ترجمه عبدالحسین نوشین، انتشارات نیلوفر با ترجمه ابوالقاسم خان ناصرالملک در قالب 130 صفحه، انتشارات بدرقه جاویدا در 200 صفحه با برگردانی از داریوش شاهین، نشرثالث با ترجمه عبدالحسین نوشین در 128 صفحه، انتشارات دیدآور با ترجمه ابوالقاسم خان ناصرالملک در 172 صفحه و انتشارات دانیار با همین ترجمه در 168 صفحه.

بریده‌هایی از کتاب اتللو

اگر کسی بداند که به دوستش خیانتی شده و به گوش او نرساند او هم در آن خیانت شریک است.

اگر تمام دارایی کسی را بدزدند و آن کس خبر نداشته باشد مثل این است که هیچ از او نبرده‌اند.

شیطان هم وقتی می‌خواهد کسی را به کار زشتی وادارد اول آن کار را به صورت ملکوتی جلوه می‌دهد. همان‌طور که من می‌کنم. من هم از استادم خوب یاد گرفته‌ام.

کدام سینه پاک هست که گاهی گمان‌های ناپاک در آن راه نیابد؟

چه بسا اشخاصی که بدون هیچ لیاقت نام نیک به دست می‌آورند! چه بسا اشخاص دیگر که بدون هیچ دلیل آن را از دست می‌دهند.

نام نیک، نام نیکم را به باد دادم. شرافتم، یعنی آن قسمت از وجودم را که جاودانی بود از دست دادم و آنچه باقی مانده است حیوانی است!

آسمان بالای زمین است، دنیا می‌چرخد… دست روزگار بالای همه دست هاست… مردمانی هستند که سزاوار آمرزشند و کسانی هم هستند که سزاوار آمرزش نیستند.

بیست و هشت سال است که من دنیا را آزموده‌ام و از وقتی که خوب و بد را از هم تمیز می‌دهم یک نفر در این دنیا ندیده‌ام که آنطور که باید قدر خودش را بداند و وجود خودش را دوست داشته باشد.

بی‌عقل آن کسی است که وقتی زندگی برایش سرتاسر رنج و عذاب است باز به آن دلبستگی داشته باشد. وقتی که دوای درد آدم فقط مرگ است آیا جز مردن علاجی هست؟

می‌گویند کم جرئت و پست‌ترین آدم هم که عاشق بشود شجاعت و غیرت خصوصی پیدا می‌کند.

دزدمونا به اتللو التماس می‌کند تا کاسیو را ببخشد و او را به منسب ستوانی بازگرداندن، اتللو او را مطمئن می‌کند که او با کاسیو بغدا صحبت می‌کند ایاگو در تنهایی با اتللو، از گمانش در خصوص رابطه‌ی بین کاسیو و دزدمونا صحبت می‌کند. ایاگو هشدار می‌دهد به اتللو که باید از نزدیک مراقب رفتار همسرش با کاسیو باشد.

ایاگو از اتللو می‌خواهد تا مخفی شود و مکالمه او و کاسیو را گوش کند. ایاگو توضیح می‌دهد که می‌خواهد داستان را با کاسیو از جایی که، کی، چگونه با دزدمونا خوابیده را بازگو کند. هنگامی که اتللو خارج می‌شود، ایاگو از قصد واقعی خود به مخاطبان می‌گوید. او با کاسیو در مورد فاحشه بیانکا شوخی می‌کند. به طوری که کاسیو می‌خندد. اتللو با این فکر که آن‌ها در مورد دزدمونا شوخی می‌کنند بسیار خشمگین می‌شود.

بعد از شام، اتللو دزدمونا را به رختخواب می‌فرستد، دزدمونا به نظر می‌رسد که از سرنوشت قریب الوقوع خود آگاه است. امیلیا در حالی که به او در درآوردن لباس‌هایش کمک می‌کند. دزدمونا آواز به نام "بید" در مورد یک زن که عشق خود را ر‌ها کرده، می‌خواند. دزدمونا با خواندن شعر در مورد خیانت به همسر فکر می‌کند، و از همسرش می‌پرسد که آیا او به همسرش خیانت کرده است؟

مشخصات کتاب اتللو

مشخصات
نویسنده ویلیام شکسپیر
مترجم عبدالحسین نوشین
شابک 9786004051224
ناشر ثالث
موضوع نمایشنامه انگلیسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 128
تعداد جلد 1
وزن 145 گرم

نظرات کتاب اتللو

 • کاربر کاربر

  خوبه مناسبه

 • محمد طاها محمدی محمد طاها محمدی

  هنوز نخواندم ولی کاغذ و جلد عالی است

 • سید علی سجادی سید علی سجادی

  کتاب خیلی خوبیه

 • بشری طباطبائی بشری طباطبائی

  خوب

 • الیاس سخاوتی نیا الیاس سخاوتی نیا

  کتاب خوبی بود، در تخفیف نمایشگاه خریدم

 • کاربر کاربر

  سلام از انتشارات و متن کتاب راضی بودم قابل قبول بود. هرچند مطمئن نیستم تا چه حد ترجمه به اثر اصلی نزدیک است. اما درباره کسانی که در خواندن کتاب های ورق کاهی یا زرد شک دارند باید عرض کنم این رنگ از رنگ سفید کمتر چشم را خسته میکند و از لحاظ وزن هم سبکتر میکند کتاب رو. درکل من از فونت و ورق و رنگ راضی بودم.

 • مهراد نبی آبکنار مهراد نبی آبکنار

  اگرچه بسیاری از آثار ویلیام شکسپیر بدلیل ادبی بودن کلام آن، ترجمه‌ی ثقیلی دارند، این نمایشنامه با داشتن متنی روان، می‌تواند برای خوانندگان مبتدی هم مناسب باشد ضمن اینکه موضوع این نمایشنامه، موضوعی امروزی و آموزنده است.(خیانت در عشق و مسئله‌ی اعتماد)

 • کاربر کاربر

  خوب بود....

 • کاربر کاربر

  ترجمه ی خوبی دارد

 • ریحانه ریحانه ریحانه ریحانه

  خیلیم عالی. از بهترین نمایشنامه هاست

 • افشین رجایی پناه افشین رجایی پناه

  چند فیلم و چمد کتاب از شکسپیر دیدم و خوندم. اتللو یکی از عالیترین اونهاس. حتما بخونید. ترجمه خوبی داره. قیمت هم که بسیار مناسبه.

 • عاطفه روشنی عاطفه روشنی

  کتابی پر محتوا داستانی زیبا

 • بیتا طاعتی بیتا طاعتی

  متاسفانه مشکل نگارش داره و به صورت نمایش نامه هست

 • سینا حسن زاده سینا حسن زاده

  خوب و مفید و خواندنی برای همه آدم ها پیشنهاد میکنم به همه کتاب خوان ها

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب اتللو