فرسودگی اثر كریستیان بوبن

معرفی و دانلود کتاب فرسودگی اثر كریستیان بوبن رایگان به همراه خلاصه کتاب

فرسودگی اثری به یاد ماندنی از کریستین بوبن است که به خودش به معنای واقعی اختصاص دارد. زیرا او در این کتاب از رویکردش در مورد زندگی و مرگ، سخن گفته و از دغدغه‌هایش در مورد نوشتن نیز، صحبت کرده است. بوبن در فرسودگی، عقایدش را مطرح کرده است همانطور که از او و سبک منحصر بفردش انتظار می‌رود، لحن شاعرانه‌اش را به کار گرفته و به عنوان یکی از ارکان قلم توانمندش، از آن به بهترین شکل ممکن، بهره برده است. نویسنده گویی با طرفدارنش نیز حرف‌زده و به آن‌ها از دلایلش برای نوشتن گفته و از مهمترین انگیزه‌هایش برای بوجود آوردن آثاری ماندگار، صفحاتی را به رشته تحریر در آورده است.

دانلود کتاب فرسودگی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب فرسودگی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب فرسودگی

درباره كریستیان بوبن

کریستین بوبن (Christian Bobin) شاعر و نویسنده فرانسوی است که در 24 آوریل سال 1951 در شهر لو کروزو این کشور متولد شد. او در رشته فلسفه تحصیلات دانشگاهی خود را تکمیل کرد و مشاغلی مانند: کار در کتابخانه و موزه و روزنامه‌نگاری را تجربه کرد و سپس به نوشتن بصورت حرفه‌ای پرداخت. بوبن نویسنده پرکار و محبوبی است که نخستین اثرش را در سال 1977 به چاپ رساند. این نویسنده مطرح فرانسوی تا به امروز آثار متعددی را به مرحله نگارش رسانده است که برخی از آن‌ها عبارتند از: بانوی سپید، دیوانه بازی، نامه بنفش، زندگی در گهواره، ژه و قدیس فرودستان.

کتاب فرسودگی مناسب چه افرادی است؟

به اشخاصی که علاوه بر علاقه به بوبن و تألیفاتش می‌خواهند بیشتر با او و زندگی شخصی‌اش آشنا شوند، توصیه می‌گردد فرسودگی را مورد مطالعه قرار دهند.

فهرست

فرسودگی امروز به همت دو انتشارات به چاپ رسیده و در اختیار عموم علاقمندان قرار گرفته است. انتشارات کارنامه با ترجمه پیروز سیار در 92 صفحه و انتشارات دوستان در 106 صفحه با ترجمه پیروز سیار.

بریده‌هایی از کتاب فرسودگی

همیشه اتفاقاتی که در زندگی روی می‌دهند، بسیار ناچیزتر از آنند که بازگو می‌کنیم. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که زندگی جدیدی وارد زندگی‌مان شود. درست مانند رودخانه‌ای که طغیان کند و در روستایی جاری شود. محکم‌ترین خانه‌ها را مانند تکه چوبی بی‌ارزش روی آب شناور سازد.

هر اتفاقی که در زندگی رخ می‌دهد مانند خانه‌ای است که سه در مجزا دارد، زایش، دلدادگی و مرگ. و تنها زمانی می‌توانیم وارد خانه شویم که در یک لحظه از هر سه در عبور کنیم و این اگرچه به ظاهر غیرممکن است، اما همیشه انجام شده است.

حادثه‌ای رخ داده است. حادثه‌ای رخ داده است که از آن بی‌خبرم. حادثه‌ای رخ داده است که از آن بی‌خبرم و همین سبب شده تا این کتاب را بنویسم. و آن حادثه‌ای را که برای نخستین بار در زندگی چشمانم را کور کرد، بازگو کنم که در صفحات کاغذ برای دومین بار، چشمانم را به خود خیره سازد.

نمی‌دانم با این کار تا چه اندازه به اهداف خویش خواهم رسید. چرا که نویسندگانی که از پیش می‌دانند به مقاصدشان خواهند رسید یا خیر، نویسنده نیستند. آن‌ها انسان‌هایی هستند که میان معقولات و وظیفه‌ای که باید انجام گیرد، دست و پا می‌زنند.

من نباید وظیفه‌ای تعیین کنم بلکه باید کتابی بنویسم. به این نیت که نوری از خود بر من ساطع کند.

فغان‌ها شاید هنوز حضور داشته‌باشند، اما به زیر چهره‌ای که باید آراسته جلوه کند مدفون گشته‌اند. این نخستین آموزش دروغ جمعی است: وانمود کردن به بودن در آنجا که نیستیم.

عشق هنگامی است که کسی شما را به خانه بازمی‌آورد. آنگاه که روح به تن بازمی‌آید، در حالی که از فرط سال‌ها غیبت فرسوده شده‌است.

آینه‌ها و شمایل‌ها و کتاب‌ها را دوست می‌دارم. آن چیزی را دوست می‌دارم. که نور را به روی خود نگاه می‌دارد و سپس آن را، در حالی که تابندگی‌اش از شمعی نهفته فزونی یافته، بر ما برمی‌گرداند.

خدایی، دغدغه‌ای از برای خداست و نه از بهر ما. ما همینطور هم با هر روز که میزاید و می‌میرد و از نو می‌آغازد، بس کار‌ها داریم.

به درستی نمی‌دانم در زندگی من چه چیزی هست. شاید صرفاً زندگی و آمیزه‌ی تنهایی و دانایی و دیوانگی.

مشخصات کتاب فرسودگی

مشخصات
نویسنده كريستيان بوبن
شابک 9789644311215
موضوع ادبیات فرانسه
رده‌بندی کتاب ادبیات لاتین (شعر و ادبیات)
قطع پالتویی
نوع جلد گالینگور
زبان نوشتار فارسی
تعداد صفحه 92

نظرات کتاب فرسودگی

عکس خوانده نمی‌شود

خرید کتاب فرسودگی