خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک رایگان

خوشه های خشم اثری پرسروصدا از نویسنده آمریکایی برنده جایزه نوبل، جان اشتاین بک است. کتابی که منتقدین آن را بعنوان سرمشق فرهنگ و ادبیات آمریکایی می‌دانند جایزه پولیترز را در زمان انتشارش از آن خود کرد و با حضورش، غوغایی در بریتانیا و آمریکا به معنای واقعی کرد. داستان مربوط به مهاجرت کشاورزان خرده پا و کارگران کشاورزی به اوکلاهاما می‌شود که در این هنگام، خانواده‌ی کشاورز که شخصیت‌های اصلی خوشه‌های خشم را تشکیل می‌دهند تصمیم می‌گیرد زمین‌هایشان را در آنجا ترک کنند و برای شروعی دوباره به کالیفرنیا نقل مکان نمایند.

فعل و انفعالاتی که در نتیجه رهسپار شدن کاروان‌هایی از کارگران به سمت غرب اتفاق می‌افتند و موجبات پدیده‌هایی نظیر انحطاط و فقر را فراهم می‌آورند از جمله وقایعی است که در ادامه آن‌ها، درگیری‌های کارگران با پلیس‌ها و پایین آمدن حقوق و مزایایشان برشدت اوضاع می‌افزاید. جان اشتاین بک وقتی در سال 1939 برای نخستین بار داستانش را به همگان عرضه کرد با چنان نارضایتی و مخالفتی از سوی زمین‌داران و مالکان آمریکایی مواجه شد که نتیجه آن آشوبی بی‌سابقه بود.

سرمایه‌داران آنقدر بر طبل نارضایتی‌شان کوبیدند و بر خلاف واقعیت، آن را بعنوان اثری ضد مذهب معرفی کردند که کتاب، در آمریکا ممنوع اعلام شد و دروغ‌هایی مثل اینکه کشاورزان به کتابخانه‌ها حمله کرده و نوشته مذکور را آتش زدند. از همه مهمتر تهدید جانی اشتاین بک بود که به همین دلیل تا مدتی تحت نظر اف بی آی قرار داشت. به هرحال کتابی که تا یکسال بعد بیش از11 بار تجدید چاپ شد، مشخصاً اثر شایسته و قابل احترامی برای خوانش و همراهی است.

دانلود کتاب خوشه های خشم

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب خوشه های خشم به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره جان اشتاین بک

جان ارنست اشتاین بک جونیور (John Steinbeck) متولد 27 سال 1902 در کالیفرنیا بود که نویسنده و برنده جایزه نوبل آمریکایی و از شناخته شده‌ترین نویسندگان قرن بیستم محسوب می‌شود. او قبل از آنکه دانش نامه خود را از دانشگاه استنفورد در رشته ادبیات انگلیسی دریافت کند، به نیویورک رفت و خبرنگاری می‌کرد و پس از بازگشت مجدد به کالیفرنیا، مشاغلی نظیر متصدی داروخانه، کارگر ساده و میوه چینی را تجربه کرد. او سپس نوشتن را به عنوان حرف اصلی‌اش انتخاب و اولین اثرش را در سال 1929 به تألیف در آورد. کسب جایزه پولیترز و نوبل ادبیات از جمله افتخاراتش بود و در 20 دسامبر 1968 بر اثر بیماری قلبی در نیویورک درگذشت. برخی از نوشته‌هایش عبارتند از: اسب قرمز، دره طویل، آتش درخشان، جام زرین، دهکده فراموش شده، موش ها و آدم ها، شرق بهشت و مروارید.

کتاب خوشه های خشم مناسب چه افرادی است؟

طرفداران داستان‌های تاریخی با درون مایه مسائل سیاسی و اجتماعی پیشنهاد می‌شود خوشه های خشم را در اولویت مطالعاتی‌شان قرار دهند.

فهرست کتاب

خوشه های خشم به همت این نشر‌ها در بازار کتاب ایران به چاپ رسیده‌اند:

انتشارات مجید در 704 صفحه با ترجمه رضا اسکندری آذر، انتشارات امیرکبیر با ترجمه شاهرخ مسکوب در 814 صفحه، انتشارات نگاه در 614 صفحه با برگردان عبدالحسین شریفیان، انتشارات نگاه در 684 صفحه با ترجمه عبدالحسین شریفیان، انتشارات روزگار در 580 صفحه با ترجمه سعید دوج.

بخش‌هایی از کتاب خوشه های خشم

خانواده‌ای که کشور را ر‌ها کرده و رفته است. پدر خانواده از بانک پول قرض گرفته است. و اینک بانک زمین را می‌خواهد. بانک هنگامی که زمین‌ها را تملک می‌کند نام شرکت غیر منقول به خود می‌گیرد و برای زمین‌ها تراکتور می‌خواهد نه خانواده، ولی این تراکتور دو کار می‌کند: زمین ما را برمی‌گرداند و ما را بیرون میراند.

میان این تراکتور و تانک تفاوت زیادی نیست. هر دو مردم را بیرون میرانند، وحشت‌زده و مجروح می‌کنند. این چیزی است که باید به آن بیاندیشیم.

و بهت زدگی در نگاه‌ها خوانده می‌شود و درخشش خشم در چشم‌های گرسنگان آغاز می‌شود. خوشه‌های خشم درون روح مردمان آماس می‌کند و می‌رسد و از خوشه چینی آینده خبر می‌دهد.

و بترسید از زمانی که اعتصاب‌ها متوقف شوند در حالی که مالکان بزرگ زنده هستند زیرا هر اعتصاب کوچک که درهم بشکند نشانه‌ی آن است که قدمی در شرف برداشتن است. و این را هم شما می‌توانید بدانید. بترسید از زمانی که بشریت از رنج بردن، از مردن برای اندیشه‌ای سرباز زند.

مردم بومی خود را در یک قالب ستمگری و سنگدلی ویژه‌ای گرفتار کرده بودند. آن‌گاه راه افتادند و واحد‌ها و دسته‌ها تشکیل دادند و خود را مسلح کردند، خود را با چوب و چماق، با بنزین، با هفت‌تیر یا تفنگ مسلح کردند. این ولایت مال ماست. ما نمی‌گذاریم این اوکی‌ها خودسرانه زندگی کنند و آزاد باشند و اینان که مسلح بودند خود زمین نداشتند، اما می‌پنداشتند که دارند.

کارمندان جزء شب هنگام راه می‌افتادند خود آه در بساط نداشتند و مغازه‌داران خرده‌پا یک عالم بدهکاری داشتند. حتی بدهکاری و وام هم خود چیزی است و حتی یک شغل هم خود چیزی است.

مشخصات کتاب خوشه های خشم

مشخصات
نویسنده جان اشتاین بک
مترجم رضا اسکندری
شابک 9786007987261
ناشر مجید
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد زرکوب
چاپ شده در ایران
جوایز ادبی نوبل ادبیات (نویسنده)
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 704
وزن 980 گرم

نظرات کتاب خوشه های خشم

 • کاربر کاربر

  کتاب از هر نظر قابل قبول بود. هم از لحاظ محتوا، هم ترجمه و هم جلد و نوع کاغذ. بعد از کلی بررسی چاپ های مختلف از خوشه های خشم، اینو انتخاب کردم. همه چی تمومه. در خریدش یک لحظه هم شک و تعلل نکنید.

 • مهلا شفیع زاده مهلا شفیع زاده

  خود کتاب نیازی به تعریف نداره ترجمه هم عالی بود جلد بسته بندی و زمان ارسال هم همینطور پشیمان نمی شوید

 • حسین بختیاری حسین بختیاری

  خود کتاب که نیازی به تعریف نداره چون حتی دوستانی که کمتر کتاب میخوانند هم اسم این کتاب رو زیاد شنیدن. در مورد ترجمه هم باید بگم من خیلی حساس هستم روی ترجمه. یعنی مترجم باید وفادار باشه به متن اصلی و در عین حال هم متن روان باشه. و در آخر هم اینکه این ترجمه انتخاب من بود.

 • امیر دادپور امیر دادپور

  روایتی شیرین در قالب رمانی خانوادگی که تاریخ یه دوره پرفراز و نشیب کشور امریکا رو روایت میکنه

 • سروش گلی وری سروش گلی وری

  این بهترین ترجمه ازین رمان باشکوه هست که من به همه توصیه میکنم بخوننش

 • عارف محمدی چمان عارف محمدی چمان

  از کتابایی هستش که نمیشه کتابو زمین گذاشت، و نویسنده بخوبی شخصیت ها و مکانها رو برات ترسیم میکنه، ترجمش هم مشکلی نداره

 • نرگس غلامی نرگس غلامی

  کتاب خیلی خوبیه .هرکسی طبق علاقش می‌تونه بخونه.ممنون از بابت همه نظم در ارسال کالا.

 • فاطمه سلمانی گردانی فاطمه سلمانی گردانی

  واقعا حرفای زیادی برای گفتن داره؛ حتما مطالعه کنید

 • ابوالفضل داودی ابوالفضل داودی

  به شدت خواندن این کتاب رو به بقیه دوستان توصیه میکنم

 • فرهاد زینی وند نژاد فرهاد زینی وند نژاد

  یه رمان فوق العاده با یه ترجمه خیلی خوب حتما بخونید

 • محمد سلطانی مجد محمد سلطانی مجد

  بعضی جاهای کتاب اشک جلوی خوندنم رو میگرفت

 • سمیه فیضی سمیه فیضی

  در یک کلام باید بگم‌ خیره کننده است این اثر

 • پوریا جمالی پوریا جمالی

  کتاب خیلی قشنگی بود. با خوندن این کتاب به ارزش زندگی خودمان پی می‌بریم و قدر داشته هایمان را می‌بریم کلا با خوندن این کتاب یه نگرش جدیدی پیدا می‌کنیم و سعی می‌کنیم از داشته هایمان به نحو احسن استفاده می‌کنیم.

 • علی پرهیزکار علی پرهیزکار

  عالی

 • کاربر کاربر

  کتاب به درد آدم هایی که واقعی گران خیلی میخوره به درد اونایی که صرفاً دنبال اینن که ته داستان خوب تموم بشه نمیخوره

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب خوشه های خشم