دور دنیا در هشتاد روز اثر ژول ورن

معرفی و دانلود کتاب دور دنیا در هشتاد روز اثر ژول ورن رایگان به همراه خلاصه کتاب

دور دنیا در هشتاد روز اثری ماجراجویانه از ژول ورن است که داستان زیبا و قابل تاملی را روایت می‌کند. ماجرا‌های کتاب به سفر‌های شخصیت‌هایش در قرن نوزدهم مربوط می‌شود که قصد می‌کنند طی هشتاد روز از لندن سفری را آغاز کرده و سپس به مبداشان باز گردند. حاشیه‌های مختلفی که به وقوع می‌پیوندند همراه با عنصر طنزی که در بیان نویسنده وجود دارد همزمان جذابیتی را در اثر به وجود آورده‌اند که خواننده را تا پایان آن با خود همراه می‌کند. قهرمان داستان خونسردی خاصی در رفتارش دارد و در عین حال برای رسیدن به هدفش فعالیت و تلاش بی‌حد و حصری دارد که بر گیرایی کتاب افزوده است. فیلئاس فوگ که محوری‌ترین شخصیت داستان می‌باشد پس از شرط‌بندی 20000 پوندی همراه با خدمتکارش به نام ژان که معروف به پاسپارتو است سفرش را آغاز می‌نماید اما از آنجایی که مظنون به دزدی از یکی از بانک‌های انگلستان می‌باشد، در طول سفر پر فراز و نشیبش تحت تعقیب یک پلیس لجوج قرار می‌گیرد.

فوگ کار‌های جالبی را در طی سفرش انجام می‌دهد برای مثال زن جوانی که همسررش هندی بوده و فوت کرده است را از مرگ نجات می‌دهد سپس وارد سرزمین چین شده و اتفاقات عجیبی را تجربه می‌کند. یکی از نکات جالب که فوگ برای فرار از دست پلیس از آن بهره می‌برد تغییر مکان‌های پی در پی است که باعث می‌شود امکان صدور برگ جلب برایش وجود نداشته باشد. در ادامه خوانش کتاب سرخ پوستان در مسیر راه فوگ قرار گرفته و او را مورد حمله قرار می‌دهند ولی موفق می‌شود از دست آن‌ها بگریزد و از آنجا عازم اروپا می‌شود. طوفان شدیدی در آمریکا به وجود آمده و کشتی‌هایی که به سمت اروپا در حرکت هستند در بندر متوقف می‌گردند تا طوفان فروکش کند اما فوگ برای آنکه زمان را از دست ندهد با پول خودش یک کشتی را اجاره کرده و مسیرش را دنبال می‌کند.

تمام شدن سوخت کشتی اگرچه چالشی بزرگ را برای شخصیت اصلی داستان ایجاد می‌نماید ولی وی با استفاده از دکل به جای سوخت موفق به طی ادامه مسیر شده و در پایان سفرش بالاخره توسط پلیس دستگیر می‌شود. حضور فوگ در دادگاه و مواجهه با واقعیتی اعجاب‌انگیز تغییری در زندگی قهرمان داستان به وجود می‌آورد که پی بردن به آن مطالعه کامل رمان ارزنده ژول ورن را می‌طلبد.


دانلود pdf کتاب دور دنیا در هشتاد روز

دانلود کتاب دور دنیا در هشتاد روز

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب دور دنیا در هشتاد روز به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره ژول ورن

ژول گابریل ورن (Jules Verne) نویسنده و شاعر فرانسوی بود که در روز 8 فوریه سال 1828 در نانت فرانسه متولد شد. وی که در خانواده‌ای مرفه به دنیا آمد و پرورش یافت تحصیلاتش را در رشته حقوق به اتمام رساند اما بخاطر علاقه وافرش به نویسندگی این حرفه را در پیش گرفت. ورن پس از آگاتا کریستی پر ترجمه‌ترین آثار ادبی دنیا را در اختیار داشته و در میان تمام سنین علاقه مندان به خودش را دارد. این نویسنده مطرح در طول دوران تحصیلش تمام کوشش خود را می‌کرد تا نمایشنامه‌هایش را در پاریس به روی صحنه ببرد و سختی‌های زیادی را در این راه متحمل شد اما با مداومت و البته آشنایی با الکساندر دوما بر سختی‌های مسیر چیره گشت و کم کم آثارش را با استقبال خوب از سوی مخاطبان عرضه کرد. برخی از نوشته‌های ورن شامل این موارد بودند: شمال در برابر جنوب، خرید قطب شمال، قلعه کارپات‌ها، ناخدای دانوب و بسیاری دیگر. نویسنده بزرگ فرانسوی پس از سال‌ها تلاش سرانجام در روز 24 مارس سال 1905 و در آمیان فرانسه درگذشت.

کتاب دور دنیا در هشتاد روز مناسب چه افرادی است؟

علاقه مندان به داستان‌های هیجان‌انگیز و ماجراجویانه از جمله دوستداران کتاب مذکور می‌باشند و به آن‌ها پیشنهاد می‌گردد آثار ژول ورن از جمله همین اثر را برای مطالعه انتخاب کنند.

فهرست کتاب

کتاب معروف دور دنیا در هشتاد روز توسط مولفش در 16 فصل با عناوین مختلف تهیه گردیده و در بازار نشر و چاپ هم توسط انتشارات گوناگونی از جمله بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه با ترجمه‌ای از آرمین هدایتی در 232 صفحه منتشر گردیده است.

بخش‌هایی از کتاب دور دنیا در هشتاد روز

قطار کلکته شلوغ بود. تعدادی از مسافر‌ها نظامی، برخی کارمند دولت و بسیاری تاجر ادویه بودند. بعضی از مسافران هم به خاطر کار و کاسبی یا کار شخصی به طرف شرق می‌رفتند.

در کوپه‌ی آقای فاگ و خدمتکارش، آقایی به نام سر فرانسیس کر مارتی نشسته بود. سر فرانسیس که در طول سفر از سوئزتا بمبئی با فاگ شطرنج بازی می‌کرد، می‌خواست به هنگ خود در بنارس برود.

سر فرانسیس مردی قدبلند، بور و تقریباً پنجاه ساله بود. او سرتیپ ارتش بود و از جوانی در هند زندگی می‌کرد و فقط گاهی سری به انگلستان می‌زد. به همین دلیل، در هند مثل کشور خودش راحت بود و چیز‌های زیادی درباره و سنت‌ها و تاریخ مردم هند می‌دانست. اگر آقای فاگ می‌خواست، او می‌توانست به راحتی توضیح دهد که چرا در معبد به پاسپارتو حمله کرده‌اند.

آقای فاگ در حال جمع زدن ساعت‌ها در ذهن خود بود و پس از فهمیدن جمع کل ساعت‌های گذشته، خیلی خوشحال شد.

در این موقع قطار از شیبی تند بالا رفت و سر فرانسیس گفت: «مهندس‌ها با زحمت این خط آهن را کشیده‌اند. چند سال پیش در این تپه‌ها خط آهن نبود، برای همین هم آدم کلی معطل می‌شد تا با اسب‌هایی کوتوله به ایستگاه بعدی برود».

آقای فاگ گفت: «اما این معطلی‌ها نقشه‌ی سفر مرا به هم نمی‌زند. چون من تاخیر‌های سر راه را پیش‌بینی کرده‌ام».

با این حال متاسفانه ماجرای خدمتکارتان در معبد، ممکن است برایتان دردسر درست کند، چون دولت هند در این مورد خیلی سخت‌گیر است.

وقتی به سمت شرق می‌رفتند، پاسپارتو که از ماجرا‌های سفر سرمست شده بود، کم‌کم سفر اربابش را جدی گرفته و از تاخیر‌های احتمالی نگران می‌شد. به همین دلیل، وقتی در طول روز قطار در ایستگاه‌های بین راه توقف می‌کرد، به مسئولین قطار بد و بیراه می‌گفت.

ساعت هفت صبح، ویلى، آئودا و پاسپارتو قدم بر خاک آمریکا گذاشتند. ویلى بلافاصله ساعت حرکت قطار بعدى به مقصد نیویورک را پرسید. قطار ساعت شش بعدازظهر حرکت مى‌کرد، بنابراین براى گشت و‌ گذار در مرکز ایالت کالیفرنیا فرصت کافى داشت. او کالسکه‌اى کرایه کرد تا به هتل اینترنشنال بروند.

پس از حمام کردن و خوردن صبحانه، ویلى و آئودا هتل را به مقصد دفتر کنسولگرى انگلستان ترک کردند. پیش از آنکه آقاى فاگ از هتل خارج شود، پاسپارتو به ارباب خود گفت بهتر است چند قبضه سلاح کمرى بخرند، چون شنیده بود که سرخپوست‌ها گاهى با حمله به قطار‌ها اموال مسافران را چپاول مى‌کنند. ویلى فاگ به او گفت که هر طور صلاح مى‌داند عمل کند.

وقتی به هتل بازگشت، پاسپارتو به همراه نیم‌جین سلاح کمرى، انتظارش را مى‌کشید. ویلى تنها یکى از ابروانش را کمى بالا برد و سپس هفت تیر را در کیف پول قرار داد. سر ساعت شش، قطار آن‌ها سان فرانسیسکو را براى پیمودن مسیری هفت روزه به مقصد نیویورک ترک کرد. آسمان کم‌کم رو به تاریکى مى‌رفت و هوا سرد، ملال‌آور و کمى ابرى بود. فیکس هم در همان کابین به آن‌ها پیوست، اما به ندرت حرفى به میان مى‌آمد.

پاسپارتو جایى در نزدیکى کارآگاه پیدا کرد و بى‌آنکه حرفى بزند، کنارش نشست. در واقع او آماده بود که اگر کوچک‌ترین حرکت مشکوکى از کارآگاه سر بزند، با دست‌هایش خفه‌اش کند! صبح روز بعد، قطار که انگار بر فراز دره‌هاى عمیق معلق بود، از پیچ و خم رشته کوهى ناهموار مى‌گذشت و گاهى نیز از میان تنگه‌هاى باریک عبور مى‌کرد.

مشخصات کتاب دور دنیا در هشتاد روز

مشخصات
نویسنده ژول ورن
مترجم محسن فرزاد
شابک 9789643694920
ناشر افق
موضوع رمان خارجی
رده‌بندی کتاب ادبیات دیگر زبان‌ها (شعر و ادبیات)
قطع جیبی
نوع جلد سلفون
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 204
تعداد جلد 1
وزن 273 گرم

نظرات کتاب دور دنیا در هشتاد روز

 • سامان اسعدی کیا سامان اسعدی کیا

  کتاب بسیار فوق العاده و زیبا و پرمحتوا من که تو ۲ ساعت تمومش کردم اینقدر جذاب بود برام حتما پیشنهاد میکنم بخونید با ترجمه اقای محسن فرزاد ممنون از

 • مینو شعبانی مینو شعبانی

  من در کمتر از یه روز خوندمش ( حجم کمی داره ) در چند جای کتاب اشکال وجود داره که نمی دونم مشکل از مترجمه یا موقعی که خلاصش میکردن به اون موارد دقت نکردن. من خیلی دوسش دارم و با خوندنش حس خوبی بهم منتقل شد. درسی ام که ازش گرفتم اینه که وقتی میشه با اون همه مصائب پیش رو دور دنیا رو تو هشتاد روز زد (دور دنیا تو هشتاد روز کنایه از یه کار سخت)، اگه به خودت ایمان داشته باشی و برنامه منسجمی داشته باشی، میتونی فاتح قله های زندگیت باشی.

 • اکبر محمودی اکبر محمودی

  بخرین حتما. .عالیه

 • کاربر کاربر

  علمی هست و من ۱۲ سالمه و این کتاب رو خوندم و متوجه شدم و عالیه آدم کلی اطلاعات در مورد دور دنیا به دست میاره ۲۰۴ صفحه هست

 • کاربر کاربر

  می‌خوام چندتا دیگ هم بگیرم از این نوع جلد چند تا داستان دیگ واقعا زیباست ممنون از

 • مهدی امین الاسلامی مهدی امین الاسلامی

  در کل خوب است

 • مهدی آقایی مهدی آقایی

  عاااااالیه 20من اینو به کسانی که تصمیم خرید نگرفتن توصیه می کنم بخرید خیلی با حاله

 • معصومه ادبی فرد معصومه ادبی فرد

  این کتاب جیبی و با کیفیت می باشد داستانش هم بسیار مشهور و عالی است.

 • نیما محمدی نیما محمدی

  کتاب زیبا که توصیه میکنم بخرید و بخوانید

 • محمد جواد صفری کیا محمد جواد صفری کیا

  دوستان توجه کنن که این نسخه کامل نیست! نسخه کوتاه شده هستش نسخه اصلی بیشتر و مسلما گران تره

 • سعید یوسفی سعید یوسفی

  پیشنهاد میکنم این کتاب رو حتما بخونید .. واقعا من دوسش داشتم

 • ش فردی پور ش فردی پور

  کیفیت بالایی داره و داستانش طوری بود ک آدمو تا اخر میکشوند چقد استرس کشیدم باهاش وقتی ارسال شد ی زدگی کوچولو جلدش داشت

 • محمدعلی بوربور حسین بیگی محمدعلی بوربور حسین بیگی

  با سلام . من این کتاب رو وقتی خریدم اول زیبایی کتاب و کیفیتش جذبم کرد و بعد محتوای آن . داستانش خیلی قشنگه برای هر سنی مناسب است . جلد کتاب هم کیفیت خوبی دارد فقط ای کاش نسخه کامل بود

 • ایلیاد مرادی ایلیاد مرادی

  خوب بود و زیبا هم بود

 • زینب رضوی زینب رضوی

  کتاب خیلی خوبه کیفیت عالی ای داره کودکان و بزرگسالان می تونن بخونن داستان هیجانی و خوبی داره

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب دور دنیا در هشتاد روز