تولستوی و مبل بنفش اثر نینا سنکویچ

معرفی و دانلود کتاب تولستوی و مبل بنفش اثر نینا سنکویچ رایگان به همراه خلاصه کتاب

نینا سنکویچ پس از تجربه یک غم جانکاه کتابی را با نام تولستوی و مبل بنفش می‌نویسد تا در آن از روز‌هایی بگوید که ناامیدی و امیدواری با هم به او روی آورده‌اند و زندگی، حال و هوای عادی‌اش را از دست داده است. کتاب مذکور که در لیست 20 کتاب برتر از سوی سایت گودریدز در سال 2011 قرار گرفت می‌تواند یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه خاطرات یک شخص و یا به عبارتی یک اتوبیوگرافی می‌باشد. بخش ابتدایی اثر سنکویچ به روز‌های آغازین از دست دادن یک عزیز می‌پردازد و از این رو می‌تواند خواندنش برای مخاطب با غمی بزرگ همراه باشد. نویسنده از آخرین روز‌های حیات خواهرش، آن ماری سخن به میان می‌آورد که لحظات حضورش در بیمارستان و رنج و دردی که تحمل می‌کرده است را به تصویر می‌کشد.

بازگشت به روز‌های خوش گذشته آنهم با همسفر همیشگی یعنی خواهر دوست داشتنی‌اش چیزی بود که محال به نظر می‌رسید اما راهکار‌هایی هم مطمئناً برای این مسأله وجود داشت. خود نینا قصدش این بود که راه حلی را بیابد تا با آن بتواند حق خودش و خواهرش را تا جای ممکن از زندگی بگیرد. وی بالاخره زندگی در میان کتاب‌ها و زیستن با آن‌ها را برگزید و به خود قول داد که تا یکسال هر روز مدتی را به کتابخوانی بگذراند و کوچکترین خللی در آن پدید نیاورد. اگرچه در زندگی مدرن مشکل به نظر می‌رسد که بتوان صد در صد پایبند به همچین موردی بود اما نینا خیلی مصر بود که حتی یک روز را هم از دست ندهد در قدم بعدی او تصمیم داشت آنچه را که از کتاب‌های گوناگون می‌آموزد جمع‌آوری کرده و به مانند یک دستورالعمل آموزشی در اختیار آدم‌ها قرار دهد تا آن‌ها هم در شرایط مختلف از جمله فقدان عزیزانشان همچون یک پادزهر قوی مورد استفاده قرار دهند. به هر حال او در این کتاب می‌گوید که چرا و چگونه می‌خواهد به انسان‌ها بفهماند خاطرات خوب گذشته را فراموش نکنند و همزمان به ادامه زندگی‌شان بپردازند و یاس را به ذهنشان راه ندهند.

دانلود کتاب تولستوی و مبل بنفش

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب تولستوی و مبل بنفش به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب تولستوی و مبل بنفش

درباره نینا سنکویچ

نینا سنکویچ (Nina Sankovitch) نویسنده آمریکایی است که در ایلینویز ایالات متحده آمریکا متولد شد او که از نویسندگان آثار پر فروش به حساب می‌آید سابقه همکاری با نیویورک تایمز، لس آنجلس تایمز، ووگه، هافینگتون پست و رسانه‌های دیگر را هم دارد. وی آثاری دیگر از جمله: شورشیان آمریکایی، امضا شده مهر و موم شده و تحویل شده، را در کارنامه کاری‌اش دارد و موسس وبسایت هر روز کتاب بخوان نیز می‌باشد.

کتاب تولستوی و مبل بنفش مناسب چه افرادی است؟

کتاب تولستوی و مبل بنفش ابتدا به کسانی پیشنهاد می‌شود که همواره سعی کرده‌اند با کتاب‌ها رابطه عمیقی برقرار کنند و سپس به آن‌هایی توصیه می‌گردد که به واسطه اتفاقات زندگی‌شان داغی بر دل دارند و سعی می‌کنند آن را التیام ببخشند.

فهرست کتاب

کتاب تولستوی و مبل بنفش بر اساس آنچه که نینا سنکویچ در نظر داشته در 20 فصل کوتاه و بلند پس از یک سرآغاز مطالبش جای داده شده‌اند. عناوین برخی از این فصول عبارتند از:

 • عبور از پل

 • جستجوی ستاره

 • جایی که گرما پیدا شد

 • حکمت رمان‌های معمایی

 • هدف مهربانی

بخش‌هایی از کتاب تولستوی و مبل بنفش

بخشیدن، شکل والایی از پذیرش است پذیرش اینکه زندگی عادلانه نیست.

کتاب دوستانی هم هستند که از ترس اینکه گنجینه کتابشان را برای همیشه از دست بدهند هرگز کتاب امانت نمی‌دهند من به پیروی از توصیه هنری میلر همیشه اهل امانت دادن کتاب بوده‌ام: کتاب‌ها هم مثل پول دائماً باید در گردش باشند تا جایی که بشود قرض بدهید و قرض بگیرید هم کتاب را و هم پول را مخصوصا کتاب را. کتاب‌ها به مراتب بیشتر از پول چیزی برای عرضه کردن دارند. کتاب فقط یک دوست نیست بلکه می‌تواند دوستان بسیاری برایتان به ارمغان بیاورد زمانی که با ذهن و روحتان صاحب کتابی هستید، ثروتمندید اما وقتی آن را به شخص دیگری بدهید سه برابر ثروتمندید.

سال‌های سال کتاب‌ها برایم مانند دریچه‌ای بودند که از آن به چگونگی رویارویی آدم‌های دیگر با زندگی نگاه می‌کردم، به غم‌ها و شادی‌هایشان و به ملال و سرخوردگی‌هایشان. حالا بار دیگر برای دریافت همدلی، راهنمایی، رفاقت و کسب تجربه از آن دریچه نگاه خواهم کرد کتاب‌ها این‌ها را و حتی بیشتر از این‌ها را به من خواهند بخشید.

این اولین موضوع وحشتناک در از دست دادن آن ماری بود او خودش را از دست داده بود او زندگی و شگفتی ‌هایش، امکانات بی‌حد و حسابش را از دست داده بود.

از روزی که آن ماری از دنیا رفت من مسابقه‌ای را شروع کردم مسابقه فرار از مرگ.

من در تمام زندگی‌ام از کتاب‌ها برای آگاهی برای کمک به ر‌هایی از پریشانی و برای گریز استفاده کرده‌ام.

اگر تلفن زنگ می‌زد به آن جواب می‌دادم کسی که زنگ زده بود می‌پرسید: سرت شلوغ است؟ بله مشغول کار هستم. نشسته روی مبل، گربه‌ها کنارم داشتم یک کتاب خیلی خوب می‌خواندم. کار من امسال این بود و کار خوبی هم بود درآمدی در کار نبود اما رضایتمندی‌اش هر روزه و عمیق بود.

هر لحظه‌ای که در زندگی تجربه می‌شود می‌تواند آینده را رقم بزند زمان حال، از گذشته نشات می‌گیرد، اتفاقات خوبی که در گذشته رخ داده‌اند دوباره نیز روی خواهند داد. لحظه‌های زیبایی، نور و شادی همیشه زنده‌اند.

وقتی تصمیم گرفتم هر روز یک کتاب بخوانم و درباره‌اش بنویسم سرانجام دست از فرار کشیدم نشستم و ساکن و بی‌حرکت شروع به خواندن کردم. هر روز خواندم و بلعیدم و فکر کردم و به همه آن کتاب‌ها فکر کردم درباره نویسنده ‌هایشان، شخصیت‌هایشان و سرانجام‌هایشان. خودم را در دنیایی که نویسنده‌ها خلق کرده بودند غوطه ور کردم و شاهد راه‌های جدید و پیمودن پیچ و خم‌های زندگی بودم ابزار شوخ طبعی و همدلی و ارتباط را کشف کردم من از طریق کتاب خواندنم به اصل ادراک رسیدم.

مردم اغلب از اهمیت زندگی در لحظه اکنون حرف می‌زنند و غبطه می‌خورند به اینکه کودکان بی‌آنکه به گذشته فکر کنند یا نگران آینده باشند از لحظات شاد اکنونشان لذت می‌برند، باشد موافقم. اما این تجربه زندگی سپری شده است که به ما امکان می‌دهد لحظات شاد را به خاطر بیاوریم و دوباره احساس شادی کنیم این، از توانایی‌های ماست که لحظه‌ای را که به ما توان و قدرت می‌دهد، دوباره زندگی کنیم. بقای ما به توانایی به خاطر آوردن بستگی دارد اما نجات ما از خود درونی‌مان، به خاطره‌ها بستگی دارد.

کل دنیا باید برای هر مرگی به لرزه دربیاید اما اگر اینطور می‌شد ما دیگر هرگز نمی‌توانستیم رنگ آرامش را ببینیم در حقیقت جهان با مرگ و اندوه به لرزه در می‌آمد.

کلمات شاهدی بر زندگی‌اند آن‌ها آنچه اتفاق افتاده را ثبت می‌کنند و به همه آن رنگ واقعیت می‌بخشند کلمات داستان‌هایی را خلق می‌کنند که تبدیل به تاریخ و ماندگار می‌شوند حتی داستان‌ها هم تصویرگر حقیقت‌اند. داستان خوب، حقیقت است داستان‌هایی درباره زندگی‌های به یاد مانده که گذشته را به یاد ما می‌آورند در عین حال کمک می‌کنند تا به جلو حرکت کنیم.

عادی بودن وجود کسی، یک نعمت است داشتن او بدون فکر کردن به از دست دادن یا دوباره هرگز ندیدن او، این یک نعمت است.

آیا تا به حال قلبت بخاطر تمام شدن کتابی به درد آمده است؟ آیا شده تا مدت‌ها بعد از تمام کردن کتابی نویسنده‌اش همچنان در گوشت نجوا کند؟

شاید عشق همین باشد رام کردن هوس و تبدیل کردن آن به چیزی سخت و دائمی.

ما جایگزین شدنی نیستیم ما بر اساس اینکه چطور دوست داشته می‌شویم منحصر به فردیم.

یک کتاب مشترک مثل فرار با یک همراه است.

جایی که خاطره هست خلا معنی ندارد وقتی که من بمیرم کسی مرا به یاد خواهد آورد و مرا باز خواهد گرداند.

ابراز عشق است که ما را گرم نگه می‌دارد حتی در روز‌های پایانی زمستان.

همیشه راه حلی برای ناامیدی هست و آن، وعده زیبایی‌هایی است که در آینده در انتظار است.

این نعمتی است که ما انسان‌ها از آن برخورداریم یک عمر چسبیدن به زیبایی‌هایی که در یک لحظه حس کرده‌ایم ناگهان زیبایی نزد ما فرا می‌رسد و ما با سپاسگزاری آن را می‌پذیریم ممکن است مکان و زمان آن را نتوانیم به خاطر بیاوریم اما خاطره‌ها قادرند با یک جرقه بدون هیچ هشداری یا از روی عمد به ذهنمان هجوم بیاورند.

آن طرف قضیه پیشنهاد، کتاب گیرنده آن است اگر آدم حسابی باشد می‌داند که روح آن دوستی که کتاب را پیشنهاد کرده کاملاً گشوده شده است و او، گیرنده کتاب، بهتر است روح دوستش را نرنجاند. باور کنید اصلاً غلو نمی‌کنم.

مشخصات کتاب تولستوی و مبل بنفش

مشخصات
نویسنده نینا سنکویچ
مترجم لیلا کرد
شابک 978-600-461-075-9
ناشر انتشارات کتاب کوله پشتی
موضوع کتاب و مواد خواندنی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 270
تعداد جلد 1
وزن 300 گرم

نظرات کتاب تولستوی و مبل بنفش

 • . بهزادی . بهزادی

  قیمت کتاب ۵۰ هزار تومان هست اما خودشو با یک ورقه روشو پوشوندن و قیمتی که خواستن رو زدن هم زده ۷۵ تومن با تخفیف ۵۳ تومن از شی مارکت خریدم و اصلا توصیه نمیکنم متاسفم واقعا

 • سارا شهرکی سارا شهرکی

  کتاب‌ها، هر کسی که آنها را بگشاید دوست دارند؛ آنها به تو امنیت و دوستی می‌بخشند و در مقابل، هیچ توقعی از تو ندارند؛ آنها هرگز تو را ترک نمی‌کنند، هرگز..

 • معصومه معصومی مقدم معصومه معصومی مقدم

  کتاب خوبی بود و سالم به دستم رسید جنس کتابم خوب بود

 • باران نعمتی باران نعمتی

  کتاب بسیار جالب و متفاوتیه پیشنهاد میکنم بخونین حتما فصل اول ممکنه به نظرتون جذاب نیاد ولی وقتی پیش میرین خیلی جذاب میشه

 • ریحانه یوسفی ریحانه یوسفی

  ارزش خوندن داره

 • راضیه جلیلی راضیه جلیلی

  راوی کتاب، خود نیناست. نینا وقتی خواهرش رو بر اثر بیماری از دست میده، راه‌های مختلفی رو برای به آرامش رسیدن امتحان می‌کنه اما در آخر تصمیم می‌گیره با یه ریتم منظم، برای یک سال روزی یک رمان مطالعه کنه. نینا با خوندن هر کتاب، به یه نتیجه و دیدگاه جالب می‌رسه که اونا رو شرح میده اما اسم همه‌ی کتاب‌ها رو ننوشته و البته قصه‌ی هیچ‌کدوم رو هم لو نداده. درواقع انگار داستانِ کتاب‌ها شبیه یه نسیم کل زندگی نینا رو می‌گیرن و اون به مرور میتونه تغییرهایی رو در خودش احساس کنه. برای کسانی که شیفته‌ی دنیای کتاب‌ها هستن و همچنین کسانی که رنجی مشابه رنج نینا دارن، بنظرم کتاب خوبیه.

 • محمد امین عابدی محمد امین عابدی

  خوب و سریع بدستم رسید

 • کاربر کاربر

  با تعاریفی که شنیدم انتظار بیشتری داشتم بخش های زائد زیادی داشت که راجع به توصیف کتاب ها بود. در واقع سخن اصلی کتاب بخش های کوچیکی از کتاب رو شامل میشد.

 • محمد سیروسی محمد سیروسی

  بنظرم خیلی کتاب خوب و ارزشمندی بود حتما تهیه کنین...برای من خیلی جذاب بود

 • کاربر کاربر

  صفحات اول کمی کسل کننده بود. اما کم کم زیباتر شد و رسید به جایی که تک تک سطرهاشو درک کردم و لذت بردم.

 • مبینا رحمانی مبینا رحمانی

  به نظرم هرکسی باید یک بار این کتاب رو بخونه اگر میخواید به کتاب خوندن علاقه مند بشید این کتاب پیشنهاد خوبیه و داخل کتاب کلی کتاب دیگه بهتون معرفی میشه

 • مینا صفری مینا صفری

  زندگی خانمیه که خواهرش فوت شده و توی یک سال هر روز یک کتاب خونده و تجربشو بهمون می گه فکر کن تو چکیده ۳۶۵ کتاب رو می خونی و این فوق العادست خصوصا که جناب مجتبی شکوری پیشنها کردن در کتاب باز من به انتخاب ایشون ایمان دارم

 • کاربر کاربر

  برای کسی که داغ داره یا عزیزی از دست داده توصیه میکنم

 • الهام زرگانی الهام زرگانی

  کتابی هست که شدیداً پیشنهادش میکنم ، کتاب رو خوندم. و نظر مثبتی دارم . کتاب که ارسال شد هیچ ایرادی نداشت و خوب بود .

 • کاربر کاربر

  قیمت کتاب در واقع روی جلد 55000 هست ولی اینجا می‌گن 75000. با تخفیفی که می‌دن حتی بیشتر از قیمت اصلی هم می‌شه.

 • سارا قاسمی گیلوان سارا قاسمی گیلوان

  بنظرم باید تو بسته بندی کتاب دقت بیشتری بشه چون جلدش کمی آسیب دیده بود

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب تولستوی و مبل بنفش