کسره اثر علیرضا روشن

معرفی و دانلود کتاب کسره اثر علیرضا روشن رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب کسره مجموعه شعری از علیرضا روشن است. کتابی که اگرچه او درباره‌اش این چنین گفته است: تجربه‌های شعری من مانند دیدن چشم یک روباه درشت، در انعکاس نور بالای اتومبیلی است که بر آن سوار شده‌اید. به گمانم این‌ها را نمی‌توان شعر دانست یعنی ظرف شعر برای آن‌ها در نظر گرفته نشده اما از سوی دیگر در شعر‌های شاملو، ظرف و مظروف با هم تناسب دارند و هماهنگ‌اند. روشن کتاب مذکور را مانند دیگر نوشته‌اش با عنوان «کتاب نیست» یک مجموعه شعر نمی‌داند و اینگونه بیان می‌کند:

نوشته‌هایم را به نوعی می‌توان ثبت لحظه‌ها همرا با یک «آن» بدانم. و این چنین از دست پرورده‌اش سخن می‌گوید. به هرحال مخاطبان در هنگام قدم زدن در بین خطوط و صفحات این کتاب، متوجه خواهند شد که به نوعی یادآور سبک شاملو و یوشیج است و با دغدغه‌های امروزی جامعه اعم از عشق، اندوه و زندگی به خوبی همخوانی دارد. در آخر این نکته نیز باید اضافه گردد که مضامین نو روشن همانند دیگر سروده‌هایش در این اثر نیز به زیبایی هرچه تمام‌تر، ذهن و روح هر خواننده‌ای را جلا می‌بخشد.

دانلود کتاب کسره

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب کسره به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره علیرضا روشن

علیرضا روشن (Alireza Roshan)، شاعر ایرانی است که در سال 1355 متولد شده ست. او در رشته ادبیات نمایشی تحصیل کرده و در ابتدای حرفه‌اش، آثارش را در شبکه‌های مجازی منتشر می‌کرد و سپس از چاپ کتاب «کتاب نیست» بیش از پیش شناخته شد. علاوه بر کسره، کار‌های دیگری نظیر«محو» و «ما» نیز از او به چاپ رسیده و به علاقه مندان عرضه شده‌اند.

کتاب کسره مناسب چه افرادی است؟

علاقه مندان به اشعار سپید و نو به خصوص آثار شعرای معاصر می‌توانند کسره را در فرصتی مناسب مورد خوانش قرار دهند.

فهرست کتاب

کتاب شعر کسره در حال حاضر به همت انتشارات نیماژ در یک نسخه 72 صفحه‌ای به چاپ می‌رسد و در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد و تاکنون 5 بار تجدید چاپ شده است.

بریده‌هایی از کتاب کسره

به نام خدا/ دستم میلرزد /اشک امان نمی‌دهد/ نمی‌توانم بنویسم.

حسرت مرا دیواری می‌فهمد که به او نگاه می‌کنی /اما دلت جای دیگری است.

شمع نه/اتاق است که روشن نمی‌شود /کار شمع آب شدن است /سوختن است.

کار شاعر شعر است / کار گندم کار درودن / کار نانوا نان / دریغ گندم قحطی است / دریغ نانوا گرسنگی / دریغ گزمه‌گان کشتار / دریغ شاعر … چه بگویم؟

سر از زانو بر می‌دارم/به خود می‌گویم بلند شو و شاد باش مرد/سر بر زانو می‌گذارم/و جواب خودم را نمی‌دهم.

مشخصات کتاب کسره

مشخصات
نویسنده علیرضا روشن
شابک 9686007185476
ناشر نشر نیماژ
موضوع شعر پارسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 72
تعداد جلد 1
وزن 75 گرم

نظرات کتاب کسره

عکس خوانده نمی‌شود

خرید کتاب کسره