آتش بدون دود اثر نادر ابراهیمی

معرفی و دانلود کتاب آتش بدون دود اثر نادر ابراهیمی رایگان به همراه خلاصه کتاب

نادر ابراهیمی رمان بلند آتش بدون دود را در 7 جلد روایت می‌کند که این 7 جلد در سه کتاب منتشر شده‌اند. درون مایه اصلی رمان که از زیبای‌های ترکمن صحرا و مبارزات انقلابی معاصر حکایت دارد ابتدا با داستانی عاشقانه آغاز می‌گردد و سپس زندگی سه نسل که شخصیت‌های اصلی داستان را در بر می‌گیرد مقارن با عهد قاجار و پادشاهی ناصرالدین شاه بوده و تا پهلوی دوم و حکومت محمدرضا پهلوی نیز ادامه می‌یابد. گالدن و سولماز و عشقی که میان این دو شخصیت در جریان است، آغازگر رمان پرپیچ و خم ابراهیمی است و در جلد‌های بعدی اثر، پای آلنی، نوه‌ی گالدن و سولماز به ماجرا باز شده و در اواسط و اواخر جلد‌های بعدی، مارال همسر آلنی و فرزندانشان که نوه‌های سولماز و گالدن به حساب می‌آیند نقش آفرینی می‌نمایند.

آلنی به عنوان یکی از محوری‌ترین شخصیت‌های اثر خلق شده ابراهیمی، انسانی مستقل است که در رویای خواندن درس در شهر و رسیدن به مقطع دکتری است اما مردم ساکن صحرا با او مخالفت کرده و سعی در منصرف کردن وی دارند زیرا از مردم شهر خاطره خوشی در دل ندارند. ولی آلنی مصر است و پافشاری‌های او و ماجراجویی‌های خانواده‌اش اتفاقات تلخ و شیرینی و پایانی تکان‌دهنده را رقم می‌زند که می‌بایست آتش بدون دود را به واسطه قدرت فوق‌العاده مؤلفش و داستان بی‌نظیرش از دست نداد.

دانلود کتاب آتش بدون دود

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب آتش بدون دود به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی (Nader Ebrahimi) در روز 14 فروردین سال 1315 در تهران متولد شد. او از نوادگان ابراهیم خان ظهیرالدوله حاکم نامدار کرمان در عصر قاجار بود و دیپلم خود را از دبیرستان دارالفنون گرفت و مدرک لیسانس خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دریافت نمود. ابراهیمی قبل از اینکه در ادبیات بصورت حرفه‌ی به نوشتن بپردازد به مشاغل مختلفی مانند کارگر چاپخانه، حسابداری و تحویلداری بانک، صفحه‌بندی روزنامه و مجله و کمک کارگری تعمیرگاه سیار پرداخته بود و آثار مختلفی را در زمان حیاتش به چاپ رساند. خانه‌ای برای شب، یک عاشقانه آرام، بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم، چهل نامه کوتاه به همسرم، مردی در تبعید ادبی فقط بخش کوتاهی از کار‌های وی به شمار ‌می‌روند. ابراهیمی که در سال 1387در روز 16 خرداد پس از سال‌ها مبارزه با بیماری تومور دار فانی را وداع گفت از معدود افرادی به حساب می‌آید که در کنار ابراهیم گلستان و بهرام بیضایی هم در سینما هم در ادبیات کار کرده و شناخته شده بود.

کتاب آتش بدون دود مناسب چه افرادی است؟

دوستداران رمان‌های بلندی که در ادبیات فارسی و از نویسندگان نامی به جا مانده است و البته علاقمندان به نوشته‌های نادر ابراهیمی از اصلی‌ترین مخاطبانی هستند که آتش بدون دود به آن‌ها پیشنهاد می‌گردد.

فهرست کتاب

آتش بدون دود که همواره مورد استقبال خوانندگان بسیاری بوده است در بازار نشر و چاپ ایران توسط انتشارات روزبهان در سه جلد و 1604 صفحه و نسخه جیبی آن مجدد بوسیله همین انتشارات و در 7 جلد و 2221 صفحه به چاپ رسیده است.

بخش‌هایی از کتاب آتش بدون دود

پدرم می‌گوید: از سولماز بگذر که رنج می‌آورد.

مادر گریه می‌کند: از سولماز بگذر که مرگ می‌آورد.

خواهر‌هایم به من نگاه می‌کنند، با خشم که ذلیل دختری شده‌ام.

آه سولماز... این‌ها چه می‌دانند که عاشق سولماز بودن چه درد شیرینی ست.

درماندگان تنها سلاحشان حرف است و نه اعتبار حرفی که می‌زنند.

بزرگ کسی است که بزرگی کند نه اینکه بزرگی را مثل خورجین به خودش آویزان کند.

اگر دلت می‌خواهد بچه‌هایت از تو اطاعت کنند، بعد از این همان چیزی را بخواه که آن‌ها می‌خواهند.

گریستن به خاطر شفای انسان نیست به خاطر وفای انسان است.

فرزندی که آگاهانه از خواسته‌های پدر سرپیچی می‌کند، به نوسازی تاریخ می‌رود؛ اما پدری که از فرزندان آگاه خویش روی می‌گرداند، تنها خود را نابود می‌کند‌.

از عشق سخن باید گفت، همیشه از عشق سخن باید گفت. عشق در لحظه پدید می‌آید، دوست داشتن در امتداد زمان. این اساسی‌ترین تفاوت میان عشق و دوست داشتن است. عشق معیار‌ها را درهم میریزد، دوست داشتن بر پایه معیار‌ها بنا می‌شود. عشق ناگهان و ناخواسته شعله می‌کشد، دوست داشتن از شناختن و خواستن سرچشمه می‌گیرد.

عشق قانون نمی‌شناسد، دوست داشتن اوج احترام به مجموعه‌ای از قوانین عاطفی ست. عشق فوران می‌کند، چون آتشفشان و شره می‌کند، چون آبشاری عظیم، دوست داشتن، جاری می‌شود، چون رودخانه‌ای بر بستری با شیب نرم. عشق ویران کردن خویش است، دوست داشتن، ساختنی عظیم.

تو یا انسان به معنای متعالی نیستی و یا همیشه مسئول سخنی هستی که باری به دلیلی بر زبان آورده‌ای گفتیم و گذشت فرزند ناجوانمردیست.

تمام مسأله این است که هیچ چیز را برای همیشه در تعلیق نمی‌توانی نگه داری. تاریخ به انتظار تصمیم تو نخواهد نشست. تو می‌توانی زودتر از آن لحظه‌ای که انتظار به اوج خود می‌رسد و ظرف بلور در میان زمین و هواست، ضربه‌ات را بزنی و انتظار را پایان بخشی اما هرگز نمی‌توانی کاسه را میان زمین و هوا ر‌ها کنی. زودتر شکستن، آری. دیرشکستن، شاید. اما به هر حال شکستن نقش بلور است.

آن‌ها که نمی‌جویند و نمی‌پرسند و نمی‌شناسند، خیل کوران را مانند دلبسته‌ی بن عصای بیایی؛ و وای اگر آن بینا به راه خویشتن برود نه راهی که کوران را آرزوست؛ و وای اگر آن به ظاهر بینا، خود در معنا کوری باشد که بن عصای بیگانه‌ای را گرفته باشد.

مشخصات کتاب آتش بدون دود

مشخصات
نویسنده نادر ابراهیمی
شابک 9786001740565
ناشر روزبهان
قطع رقعی
نوع جلد گالینگور
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 1612
تعداد جلد 3
وزن 1600 گرم
سایر توضیحات این کتاب هفت جلدی با عناوین زیر در سه جلد به چاپ رسیده است. جلد اول : گالان و سولماز ، درخت مقدس ، اتحاد بزرگ جلد دوم : واقعیت های بزرگ ، حرکت از نو جلد سوم : هرگز آرام نخواهی گرفت ، هر سرانجام سرآغازیست

نظرات کتاب آتش بدون دود

 • آذر صالحی آذر صالحی

  این کتاب که قیمتش بیرون و روی جلد قیمت جدیدش 220 هست چرا میگید 320 بعد میدید 203 واقعا این کاراتون زشته

 • معصومه خلیلی معصومه خلیلی

  خیلی دوست دارم بخونمش ولی متاسفانه خیلی گرونه.

 • حنیف عاشق ایرانپور حنیف عاشق ایرانپور

  این کتابو چند سال پیش روبروی دانشگاه تهران خریدم 7 جلده فوق العاده زیباست حتما بخونید و لذت ببرید

 • حمیدرضا اسدیان راد حمیدرضا اسدیان راد

  متاسفانه بدلیل عدم درج قیمت داخل کتاب، محتمله که بعد از خرید قیمت نوسان کنه. مثلا من نسبت به قیمت الان ٣٠ تومن گرونتر گرفتم که توی ٣ روز تغییر کرده. قیمت واقعی محصول نامشخصه. برخلاف نوشته و اطلاعات فنی محصول، جلد از نوع گالینگور نیست. اما طراحی ظریفی داره و گرافیکش بد نیست. بخاطر کاهش حجم کتاب از ٧ جلد به ٣ جلد، از حداکثر فضای یک برگه برای نوشته‌ها استفاده شده. همچنین سایز فونت می‌تونست بیشتر باشه. کیفیت کاغذ هم نمی‌تونم بگم خوبه، متوسطه.

 • امیر باقری امیر باقری

  متاسفانه نظارتی به تحویل مرسولات نداره. من گالینگور سفارش دادم و چیزی که به دستم رسیده گالینگور نیست. بد تر از اون وایمیستن ۷ روز بعد از تحویل، تحویل رو ثبت میکنند که نتونیم مرجوع کنیم

 • کاربر کاربر

  کتابی که خیلی سال بود دوست داشتم بخرم ..بسیار زیبا و خاص هست و از خوندنش لذت بردم کیفیت کتاب و جلد خوبه و زیباست از نظر من امااا نوع بسته بندی چرا انقدر بد و زشت بود ...تا اون چسب هایی که چسبوندن را جدا کنم دلم کلی برا کتاب ها سوخت باوجود نهایت دقت باز بخشی از جلد کتاب ها کمی خراب شد ..لطفااا اینکار را با کتاب ها نکنید

 • كمال نجاتي كمال نجاتي

  آقایون و خانمها این کتاب یکی از شاخص ترین کتابهای ادبیات ایران میباشد وبه طرز زیبائی نگاشته شده مطمئنم از خواندنش لذت میبرید

 • سید احسان حسینی سید احسان حسینی

  کتاب سرگذشت دو دلداده ی عاشق ترکمنی به اسم های گالان و سولماز است این کتاب یکی از بهترین کتاب های هست که من مطالعه کردم و فوق العاده است به همگی پیشنهاد می کنم برای خواندن این کتاب وزین خصوصا به دوستان ترکمن خودم

 • کاربر کاربر

  هرکسی که ادعا داره اهل کتابه بااااید این کتابو بخونه. واقعا شاهکار نادر ابراهیمیه‌. حق داشت که سی سال عمرشو صرف نوشتن این کتاب کرد. صد درصد توصیه میکنم. اگه تو پیشنهاد ویژه بخرین که قیمتشم مناسبتره.

 • سونیا کیانی سونیا کیانی

  خیلی قشنگ

 • Moloud Rezvani Moloud Rezvani

  جلد گالینگور نیست در مشخصات فنی اشتباه نوشتن

 • پویان نورمحمدی پویان نورمحمدی

  این کتاب زحمت سی ساله ی نویسنده آقای ابراهیمی هست که جای شگفتیست و به تنهایی یک شاهنامه به حساب می آید.

 • حمیرا غفاری حمیرا غفاری

  عالی من خیلی کتاب خوندن رو دوست دارم و برای خودم بیشتر اوقات کتاب میخرم و اگر کتابی برای دیگران هدیه بخرم همون‌کتاب رو برای خودمم میخرم این اثر هم از جناب نادر ابراهیمی هست

 • حسن علیزاده شیل سر حسن علیزاده شیل سر

  کتاب رو برای مادرم سفارش داده بودم، هدیه مناسبی هست برای دوست‌داران رمان فارسی درضمن کیفیت کاغذش با توجه به گرونی کاغذ و قیمت تمام‌شده برای سه جلد به نظرم مناسب هست و کاملا خوانا

 • هایده سعادت هایده سعادت

  از بهترین کتاب های رمان فارسی

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب آتش بدون دود