دمیان اثر هرمان هسه

معرفی و دانلود کتاب دمیان اثر هرمان هسه رایگان به همراه خلاصه کتاب

دمیان مهمترین اثر هرمان هسه نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل ادبیات می‌باشد. ماجرای کتاب به زندگی جوانی اختصاص دارد که در جستجوی رسیدن به وحدت وجودی است و با زبان تمثیلی نویسنده به یک اثر ارزنده تبدیل شده است. نام شخصیت اصلی امیل سینکلر می‌باشد که یکپارچگی روحش را با تمام وجود جستجو می‌نماید و در این مسیر از راهنمایی‌های ماکس دمیان استفاده ویژه‌ای می‌برد. هدف اصلی هسه در اثر مذکورش محقق کردن یکپارچگی روح برای انسان‌ها به وسیله نیرو‌های درونی می‌باشد و او پس از جنگ جهانی اول آن را به رشته تحریر درآورد. اگر با سطر‌های این نوشته همراه شوید رگه‌هایی از افکار یونگ و نیچه را مشاهده خواهید نمود که با ویژگی‌های زمان تالیف اثر ترکیب شده‌اند. تقریباً تا اواسط کتاب که نفر اصلی داستان یک پسر آرام و مورد توجه خانواده معرفی می‌گردد و ده سال دارد، نامش مشخص نیست و با گذشت زمان پسرک وارد موقعیتی می‌شود که دیگر خبری از پناهگاه امن گذشته نبوده و شخصی به نام فرانتس کرومر که برای امیل قلدری می‌کند تصمیم به گرفتن باج از او و تحت فشار قرار دادنش می‌گیرد.

امیل در قلب خود رازی را پنهان می‌نماید که باعث می‌شود مثل سابق، زمانی که در بین اعضای خانواده‌اش قرار دارد از درون شاد نباشد اما با این حال سعی می‌کند حفظ ظاهر کرده و آن‌ها را از شرایط روحی نامساعدش آگاه نسازد. ماکس دمیان در چنین حال و هوایی که ترس و وحشت وجود امیل را فرا گرفته با رفتار و گفتار پخته‌اش وارد زندگی او می‌شود و عقایدی را مطرح می‌کند که منجر به پیمودن راهی برای دستیابی به یک مدینه فاضله برای هردویشان گردد. اعتراضات هسه به تفکر مذهبی موجود در مدارس و محیط‌های دیگر نمونه‌ای از تفکرات نیچه است که در داستان مشاهده می‌شود و البته نمونه‌های دیگر که ارادت او به مکتب یونگ و نیچه را ثابت می‌نماید.

اگرچه پایه‌های ذهنی‌اش در مورد آنچه که مربوط به آموزش‌های خانواده و والدینش می‌شد در ابتدای راهنمایی‌های دمیان دچار چالش‌هایی شد ولی کم کم به یک آرامش روحی دست یافت. به هر حال کتاب دمیان یک نوع اتوبیوگرافی از زندگی نویسنده است که آن را به علت اتفاقات متعددی که در زندگی شخصی، جنگ جهانی اول و همچنین سفر‌هایش به شرق تجربه کرده است به نگارش درآورده و در اختیار همگان قرار داده است.

دانلود کتاب دمیان

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب دمیان به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب دمیان

درباره هرمان هسه

هرمان هسه (Hermann Hesse) نویسنده آلمانی است که در روز 2 ژوئیه سال 1877 در منطقه کلاو که متعلق به امپراتوری آلمان بود متولد شد و به دلیل کتابخانه بزرگ پدربزرگش و شغل پدرش که مدیریت موسسه انتشارات مبلغین پروتستان را بر عهده داشت، به ادبیات علاقه‌مند شد. او سابقه فرار از یک مدرسه کلیسائی و همچنین اقدام به خودکشی را داشت اما پس از تجربه‌های گوناگون کاری، به نوشتن به صورت حرفه‌ای پرداخت و جوایزی همچون نوبل ادبیات، ادبی گوته و صلح کتاب فروشان آلمان را بدست آورد. آثار مطرح هسه مواردی از جمله: سیذارتا، سفر به شرق، بازی مهره شیشه‌ای، گرگ بیابان و نارسیس و گلدموند می‌باشند. وی سرانجام در سال 1962 در روز 9 اوت در کشور سوئیس درگذشت.

کتاب دمیان مناسب چه افرادی است؟

به علاقه مندان به خوانش داستان‌هایی با مضامینی نظیر عشق و دوستی، تفاوت بین نسل فرزندان و والدین و تکامل وحدت وجودی پیشنهاد می‌گردد دمیان را برای مطالعه انتخاب کنند.

فهرست کتاب

کتاب دمیان اثری 288 صفحه‌ای است که توسط انتشارات گوناگونی از جمله نشر افق با ترجمه‌ای از رضا نجفی به چاپ رسیده است و سالهاست که در بازار کتاب خودنمایی می‌کند و مخاطبان فراوانی را از خواندنش بهره‌مند ساخته است.

بخش‌هایی از کتاب دمیان

بیشتر مردم عاشق می‌شوند تا خود را گم کنند.

عشق نباید تمنا ورزد یا همچنین التماس کند. عشق باید چنان قوی باشد که به یقین دست یابد. آنگاه دیگر مجذوب نخواهد شد بلکه مجذوب خواهد ساخت.

برای انسانی بیدار ذهن هیچ، هیچ و هیچ وظیفه‌ای وجود ندارد مگر جستو جوی خویشتن، در خویشتن استواری یافتن و کورمال کورمال به راه خویش رفتن، حال این را به هرکجا که بینجامد.

همه‌ی آدمیان هرگاه آرمان‌هایشان به خطر افتد، آماده‌اند به باورنکردنی‌ترین کار‌ها دست زنند، اما هنگامی که آرمانی نو، جنبشی نو و شاید خطرناک و شگفت ظهور می‌کند و بر در می‌کوبد، هیچ‌کس پیدایش نمی‌شود.

هنگامی که ما از کسی بیزاری می‌جوییم، در واقع از چیزی بیزاری می‌جوییم که آینه‌ی وجود ماست. چیزى که در درونمان نباشد، نمی‌تواند ما را برانگیزد.

اگر همه بشریت جز تنها یک کودک عادی که هیچ آموزشی ندیده باشد، نیست و نابود شود، همین کودک تمامی فرایند تکامل اشیا را باز خواهد یافت و می‌تواند اهورایان، اهریمنان، فردوس‌ها، فرامین و مناهی و عهد جدید و عتیق را بازسازد.

برایم اهمیتی نداشت چه بر سرم خواهد آمد. با شیوه غریب و نه‌چندان خوشایند خودم، با رفتن به میخانه‌ها و رجزخوانی، به ستیز با دنیا برخواسته بودم، این بود شیوه اعتراضم! در این میان خود را نیز تباه و فرسوده می‌کردم و برایم چنین می‌نمود که اگر دنیا آدم‌هایی مانند مرا نیاز ندارد، اگر جایگاهی نیکو و تکالیفی والاتر به ما بخشیدن نمی‌تواند، پس بگذار امثال من تباه شوند. بگذار جهان دچار خسران شود.

هنگامی که انسان به چیزی ضروری نیاز دارد و این چیز ضروری را می‌یابد، این دیگر از صدقه سر اتفاق نیست، از صدقه سر خودش است. این تمنا و بایستگی راستین اوست که ره بدان می‌برد.

می‌بینم تو بیش از آنچه بتوانی بیان کنی، می‌اندیشی. اگر چنین است، خودت نیز می‌دانی که همه‌ی اندیشیده‌هایت را به تمام و کمال نزیسته‌ای و این خوب نیست. تنها آن اندیشه‌ای ارزش دارد که زندگی‌اش کنیم. تو آموخته‌ای که تنها دنیای مشروعت فقط نیمی از دنیاست و کوشیده‌ای این نیمه‌ی دوم را نفی کنی، همان‌گونه که کشیشان و آموزگاران می‌کنند. اما نخواهی توانست! هرکس دیگری نیز که تنها یک بار آغاز به اندیشیدن کرده باشد، نخواهد توانست.

اکنون می‌فهمم که هیچ‌چیز در جهان برای آدمیان ناگوارتر از پیمودن راهی نیست که ره به خویشتن برد.

نخستین بار مزه مرگ را چشیدم و مزه مرگ تلخ است زیرا مرگ‌زاده شدن است.

این دم مهم‌ترین و ماناترین لحظه بود؛ نخستین ترک در قداست پدر، نخستین شکاف بر ستونی که بر آن زندگی کودکی‌ام آرام و قرار داشت، ستونی که هر فرد پیش از آنکه به خودش بدل شود، می‌بایست ویرانش می‌کرد. از چنین تجربه‌هایی که به دیده هیچ‌کس نمی‌آید، خطوط درونی و اساسی سرنوشت ما شکل می‌گیرد. چنین ترک و شکافی باز هم فزونی می‌یابد، درمان می‌شود و از یاد می‌رود، اما در مخفی‌ترین خزانه‌های دل زنده می‌ماند و خونریزی‌اش ادامه می‌یابد.

پرنده در تلاش ر‌هایی خود از تخم است. تخم همان دنیاست، کسی که می‌خواهد قدم به دنیا بگذارد باید دنیایی را خراب کند. پرنده به سوی خدا اوج می‌گیرد. نام این خدا «آبراکساز» است... آبراکساز یعنی سازش عنصر اهورایی و عنصر اهریمنی ...

حس می‌کنم افکارت عمیق‌تر از آن است که بتوانی بیان کنی. پس بدان که به اندازه‌ی فکرت زندگی نکرده‌ای و این درست نیست. فقط افکاری ارزش دارند که بتوان با آن‌ها به واقع زندگی کرد...

اگر به دنبال چیزی هستید و در عین ناامیدی آن را بدست می‌آورید، اتفاقی نیست. اشتیاق و اضطرار، شما را به آن می‌کشاند.

مشخصات کتاب دمیان

مشخصات
نویسنده هرمان هسه
مترجم رضا نجفی
شابک 9786003534469
ناشر افق
موضوع داستان های آلمانی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
چاپ شده در ایران
جوایز ادبی نوبل ادبیات (نویسنده)
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 288
تعداد جلد 1
وزن 290 گرم

نظرات کتاب دمیان

 • کاربر کاربر

  یکی از بینظیرترین کتابها و ترجمه‌هایی که خوندم. واقعا ممنون از نشرافق و اقای نجفی. این کتاب از زبان اصلی به فارسی برگردان شده حق کپی رایت داره مترجم اطلاعات دقیق و کاملی راجب شخص هرمان هسه و جهان نوشته‌هاش داره و در یک کلام علاوه بر ترجمه بینظیر به شما یک تحلیل بینظیرتر از داستان میده که اگر در درک بعضی مفاهیم به مشکل خوردید متوجه تمام ظرافتهای ‌کار هسه در این اثر بشید. در کنار خوندن داستان با جهان فکری هسه هم اشنا میشید. تمام چیزی بود که من میخواستم. چاپ چهارم اثر رو خریداری کردم و مشکل ویراستاری درش ندیدم. همچنین کتاب کاملا سالم به دستم رسید امیدوارم همه ناشران و مترجمها این دقت و تعهد رو در ارائه کار داشته باشن دمیان شرح مبسوطی از سرگذشت پسری به نام سینکلر هست که از بچگی تا جوانیش رو شامل میشه. بیشتر به شرح افکار و حالات روحی میپردازه تا شرح دنیای اطراف. این کتاب پر از اشارات و کنایاته و میشه گفت رمان سختیه. شاید نیاز باشه بارها و بارها بخونیدش. پیام بعضی جمله‌ها اونچیزی نیست که در ظاهرش نمایانه. خرید این کتاب رو به جای تمام نسخه‌های موجود ازش توصیه میکنم

 • کاربر کاربر

  من از طریق بی تی اس با این کتاب آشنا شدم یکی از بهترین کتاب هاییه که خوندم..! و به قدری بار معنایی خوب قشنگی داره هر چقدر هم بخونی بازم کمه..:)

 • کاربر کاربر

  دفعه‌ی دومیه که دارم تمومش میکنم این ترجمه تنها نسخه‌ایه که مستقیما از زبان مبدا بازگردانی شده و نسبت به ترجمه‌های دیگه واقعا روان تره و از قسمت بررسی و تفسیرها مشخصه مترجم کاملا کتاب رو درک کرده بودند و از مفاهیم و سرچشمه‌های کتاب آگاهی کاملی رو به مخاطب ارائه دادند.

 • صبا میرباقری صبا میرباقری

  کتابی که ارسال شد، وسط جلدش پاره شده و داخل کتاب دو سه صفحه تاخوردگی و زدگی داره. لطفا قبل ارسال کتاب‌ها مطمئن بشین که سالم هستند، صرف نظر از اینکه یکی مثل من رو کتاب‌هایی که واسه خودش هم میخره حساسه، شاید یه نفر بخواد کتاب رو هدیه بده و با این وضع ظاهری، کتاب ارسال شده اصلا مناسب هدیه دادن نیست. من همین کتاب از همین انتشارات رو از یه فروشگاه دیگه تو همزمان سفارش دادم و خوشبختانه اون یکی سالم بود.

 • magna g magna g

  آلبو م های بی تی اس الهام گرفته از این کتاب بوده و بعد از خریداری خوندنش واقعا عالمی شگفت انگیز ب روی من باز شد حتما بخونید

 • نرگس جعفری نرگس جعفری

  عالیه عاشق متنش میشید یکی از موزیک های بی تی اس از این کتاب الهام گرفته شده عاشقش میشید

 • morteza abdolrezaei morteza abdolrezaei

  همین خوبه که نمیخواد بری کتاب فروشی بگردی و در خونه دیجی براتون میاره

 • ساغر شحتاوی ساغر شحتاوی

  ازونجایی که این ترجمه تنها ترجمه ایه ک مستقیم از زبان المانی به فارسی برگردانده شده بهترین ترجمه این کتاب محسوب میشه و بنظرم هرکس قصد خوندن این کتابو داره فقد با این ترجمه بگیره. در مورد محتوا باید بگم ک کتاب فوق العاده پرمعنی برای من بود جوری ک اروم اروم اشوب درون و بیرون شخصیت اصلیش شروع شد و از انکار کردنش تا پذیرفتن و در نهایت یکی شدن. البته اگ ذهن های متعصبی دارین اصلا پیشنهادش نمیکنم ک اینجوری فقد وقتتونو تلف کردین

 • کاربر کاربر

  بسته بندی، چاپ و ترجمه عالی بود و طرح جلدش هم زیباست

 • کاربر کاربر

  کلیشه ای نیست و ارزش خواندن داره که کتاب کلی جایزه هم گرفته

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبیه اگه به فلسفه غربی و عرفان شرقی علاقه‌مندید حتما لذت خواهید برد و جهان‌بینی‌تون رو تغییر میده. نقد و بررسی آخر کتاب هم بسیار مفیده. کتاب هم سبکه و کیفیت نسبتا خوبی داره.

 • fz b fz b

  برای زندگی بهتر، بهتره که بخونینش.

 • کاربر کاربر

  از نظر محتوا ، کیفیت ، قیمت عالی

 • مریم نظری مریم نظری

  کیفیت چاپ و طراحی مشکلی نداشت و از جمله آثاری است که ارزش چندبارخواندن دارد.

 • سمیه زنگنه سمیه زنگنه

  کتاب خیلی خوبیه و ارزش خوندن داره اما قسمتای پایانی کتاب قدرت اول و میانه کتاب رو نداره

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب دمیان