206 معما اثر اچ.ای.دودنی

معرفی و دانلود کتاب 206 معما اثر اچ.ای.دودنی رایگان به همراه خلاصه کتاب

206 معما کتابی مفرح برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی است که می‌تواند فضا را پر نشاط سازد. این اثر تلفیق 3 کتاب با نام‌های «معماهای چالش برانگیز خوش ساخت قدیمی»، «معمای ریاضی» و «معماهای بیشتر» است که نویسندگانی همچون جورج گامو، شاکونتالا دویی و هنری ارنست دودنی آن‌ها را به رشته تحریر درآورده‌اند و در این کار، به همتاچ ای دودنی گردآوری شده است.

همچنین مترجم کتاب یعنی سیامک محی الدین بناب نیز بنا بر ذوق خود، معماهای جالبی را که در مهمانی‌ها شنیده و به نظرش جالب آمده‌اند را به موارد مذکور اضافه کرده و در نهایت، مجموعه‌ای دوست داشتنی برای مخاطبان فراهم گردیده است. قالب کتاب نیز بدین گونه است که سؤالات مطرح شده در ابتدای آن، پاسخ‌هایشان در انتها موجود است و معماهایی از بزرگان ایرانی و خارجی نظیر حکیم عمر خیام، نیوتن، دکتر حسابی، بیل گیتس و برخی دیگر هم در لیست صفحات قرار گرفته‌اند که بر جذابیت و خواندنی‌تر کردن نسخه چاپی اثر، افزوده‌اند.

سخت نبودن پاسخ موارد مطرح شده از نقاط عطف کتاب معرفی شده می‌باشد که بیشتر برای عوض کردن حال و هوای دورهمی‌های مختلف، کاربرد دارد و حتی می‌تواند کاربردهایی از قبیل فعال‌تر کردن ذهن و مغز افراد نیز داشته باشد.

دانلود کتاب 206 معما

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب 206 معما به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

هنری ارنست دودنی (Henry Dudeney) با نام هنری اچ ای دودنی نویسنده و ریاضی دان انگلیسی بود که در 10 آوریل سال 1857 در روستای میفیلد واقع در شرق ساسکس انگلیس متولد شد، پدر بزرگش یک ریاضیدان بود و از کودکی با یادگرفتن شطرنج، به حل معما و ریاضیات علاقه مند شد. دودنی که کارمند خدمات کشوری بود همزمان با انتشار پازل‌های خود در مجلات و روزنامه پرداخت و بعدها با همکاری سم لوید، پازلیست آمریکایی، در یک هفته نامه انگلیسی مقالاتی را منتشر کردند. دودنی در 23 آوریل سال 1930 بر اثر سرطان سر و گردن درگذشت و آثار منتشر شده از او عبارتند از: معماهای مدرن، سرگرمی در ریاضیات، بهترین معماهای کلمه جهان، پازل‌های کانتر بوری، معدن پازل و معماها و مسائل کنجکاو

کتاب مناسب چه افرادی است؟

همه اشخاصی که از حل کردن معماها و پرسش‌های خلاقانه لذت می‌برند می‌توانند از کتاب 206 معما استفاده کنند.

فهرست مطالب

کتاب 206 معما در حال حاضر توسط انتشارات آموت با ترجمه سیامک محی الدین بناب در یک نسخه 168 صفحه‌ای در بازار نشر موجود و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

بریده‌هایی از کتاب

دو قطار همزمان یکی از قم به تهران و دیگری از تهران به قم حرکت می‌کنند. زمانی که این دو قطار در مسیر به هم رسیدند، اگر یکی بعد از یک ساعت و دیگری بعد از چهار ساعت به مقصد برسند، سرعت حرکت قطار سریع‌تر چند برابر قطار کندتر است؟

مشخصات کتاب 206 معما

مشخصات
نویسنده اچ.ای.دودنی
مترجم سیامک محی الدین بناب
شابک 9786006605067
ناشر آموت
موضوع آموزشی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 168
وزن 189 گرم

نظرات کتاب 206 معما

 • کاربر کاربر

  به درد نمی خورد مرجوع کردم

 • ابوالفضل اسماعیلی ابوالفضل اسماعیلی

  خیلی بد نه جواب نه فهرست

 • فاطمه طاوسی فاطمه طاوسی

  امتیاز من از 20 به این کالا 14 هست

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب 206 معما