چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای اثر رولد دال

معرفی و دانلود کتاب چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای اثر رولد دال رایگان به همراه خلاصه کتاب

چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ای در ادامه کتاب محبوب، چارلی و کارخانه شکلات سازی، اثری دیگر از نویسنده نام آشنای انگلیسی، رولد دال است. اثری که با ماجراجوهایی چارلی آغاز شده و ادامه پیدا می‌کند. این بار شخصیت اصلی داستان با سوار شدن بر آسانسور بزرگ شیشه‌ای وارد هتل عجیبی که هتل فضایی آمریکا نام دارد، می‌شود و با اتفاقاتی جالب مواجه می‌گردد. چارلی با کت که به تازگی کارخانه شکلات سازی را از آقای وانکا هدیه گرفته است به همراه تعدادی دیگر و البته خود ویلی وانکا به صورتی غیرمنتظره به جایی مرموز راه پیدا می‌کند که با گذشت زمان، مشخص می‌گردد مکان مورد نظر توسط مهاجمین فضایی تحت کنترل است و اداره می‌شود.

مهاجمین، با ترفندی که به کار می‌گیرند خود را به شکل انسان‌ها در آورده و کار را برای چارلی، وانکا و دوستانشان سخت می‌کنند ولی از آنجایی که قرار نیست آدم‌های زمینی به همین راحتی‌ها تسلیم شوند، به دنبال راهکارهایی برای مبارزه مؤثر با آنها هستند تا خود را از مخمصه به وجود آمده نجات دهند. تخیل فوق العاده و هیجان، از همان آغاز با مخاطبان است و اگرچه در صفحات ابتدایی اثر، برخی از نظرات توسط هیولاهای آدمخوار شکار شده و از بین می‌روند ولی کوشش‌های وانکا، چارلی و دیگر افراد، امیدواری را به خواننده برمی‌گرداند تا با انگیزه‌ای بیشتر نوشته دال را دنبال نماید.

به هرحال از کتابی که دو جایزه هانس کریستین اندرسن و Nene  را از آن خود کرده است جز این انتظار نمی‌رود. علاوه بر این مانند دیگر آثار فانتزی دال، کوئنتین بلک با تصویرپردازی‌های دوست داشتنی‌اش بر جذابیت رمان افزوده است. آنچه که در اواسط و پایان کتاب، رقم می‌خورد بدون شک آنقدر زیباست که چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ای را بتوان به عنوان کتابی خواندنی به شما عزیزان، پیشنهاد کرد.

دانلود کتاب چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

رولد دال (Roald Dahl) نویسنده مشهور انگلیسی بود که در سال 1916 از خانواده‌ای با اصالت نروژی در کاردیف ولز متولد شد. او در کودکی و نوجوانی در مدرسه شبانه روزی تحصیل می‌کرد و پس از مرگ پدرش، مدتی را با مادرش و سپس دور از او به زندگی ادامه داد. دال که شرایط سختی را پشت سر می‌گذاشت، در جوانی به عضویت نیروی هوایی آمریکا در جنگ جهانی درآمد و مجروح نیز شد ولی پس از برگشت از جنگ، به نویسندگی پرداخت و به گواه آمار و روایت بسیاری از مجلات و شخصیت‌های مطرح از پر خواننده‌ترین و تأثیرگذارترین نویسنده‌ها به شمار می‌رود. دال که در 74 سالگی در انگلستان بدرود حیات گفت، آثار فوق العاده ای همانند: آقای روباه شگفت انگیز، سرزنش‌ها، من و زرافه و پلی، مینپین ها و حیوانات کثیف را تألیف کرده است.

کتاب مناسب چه افرادی است؟

طرفداران داستان‌های تخیلی، فانتزی و هیجان انگیز بی تردید از مطالعه این کتاب، لذت خواهند برد همچنین نوجوانان و بزرگسالان علاقه مند به آثار رولد دال هم می‌توانند این حس خوب را تجربه کنند.

فهرست مطالب

چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ای توسط انتشارات متعددی، پایش به بازار کتاب و کتابخانه‌های ایران باز شده است که مشخصات آنها بدین شرح می‌باشد: انتشارات افق با ترجمه محبوبه نجف خانی در 240 صفحه، انتشارات گل آذین با ترجمه مهناز ایلدرمی در 180 صفحه، انتشارات نشر قیوم در قالب 80 صفحه با ابرگردانی از صدیق خداخواه، انتشارات مرکز با ترجمه شهلا طهماسبی و در 160 صفحه و انتشارات محراب قلم با ترجمه مهناز داوودی در 172 صفحه.

بریده‌هایی از کتاب

خانم و آقای باکت برای اولین بار در تمام این سال‌ها لبخند می‌زدند و سه پیری روی تخت، با آن لثه‌های صورتی بی دندانشان به هم می‌خندیدند. مامان بزرگ جوزفین با خس خس گفت: «چی این آسانسور را توی هوا نگه می‌دارد؟» آقای وانکا گفت: «قلاب‌های هوایی.» مامان بزرگ جوزفین گفت: «آدم از حرف‌های شما تعجب می‌کند.» آقای وانکا گفت: «خانم عزیز، شما تازه وارد صحنه شده‌اید. وقتی کمی بیشتر پیش ما باشید، دیگر از چیزی تعجب نمی‌کنید.» مامان بزرگ جوزفین گفت: «این قلاب‌های هوایی، فکر می‌کنم یک سرش به این وسیله‌ی عجیب وصل است. درسته؟» آقای وانکا گفت: «درسته.» مامان بزرگ جوزفین گفت: «پس، سر دیگرش به کجا وصل است؟» آقای وانکا گفت: «روزبه روز گوش‌هایم سنگین‌تر می‌شوند. وقتی رسیدیم کارخانه، لطفاً یادم بیندازید با دکتر گوشم تماس بگیرم.» مامان بزرگ جوزفین گفت: «چارلی، من زیاد به این آقا اعتماد ندارم.» مامان بزرگ جورجیانا گفت: «من هم همین طور. حرف‌هایش سر و ته ندارند.» چارلی روی تختخواب خم شد و آهسته به آن دو پیرزن گفت: «تو را خدا همه چیز را خراب نکنید. آقای وانکا مرد بی نظیری است. او دوست من است. من دوستش دارم.» بابابزرگ جو به آن گروه پیوست و گفت: «چارلی درست می‌گوید ژوزی، دهنت را ببند و دردسر درست نکن.» آقای وانکا گفت: «باید عجله کنیم. وقت زیاد داریم و کار کم! نه! صبر کنید! حرفم را داشته باشید! حالا برعکسش کنید! متشکرم! حالا برمی گردیم به کارخانه.»

آقای وانکا گفت: «پسر عزیزم. توی هوا که نمی‌توانی شنا کنی. می‌دانی، این‌که آب نیست. این هواست و هوای بسیار رقیقی هم هست. چیزی نیست که آن را با فشار کنار بزنی. پس مجبوری که از نیروی رانش عکس‌العملی استفاده کنی. مرا نگاه کن. اول یک نفس عمیق بکش، بعد با دهانت یک دایره‌ی کوچک درست کن و با تمام نیرو فوت کن. اگر روبه پایین فوت کنی، با سرعت بالا می‌روی. اگر به چپ فوت کنی، مثل برق به راست می‌روی و به همین ترتیب تو مثل یک سفینه‌ی فضایی حرکت می‌کنی، البته با استفاده از دهانت که به جای یک موتور تقویت‌کننده عمل می‌کند.

یک‌دفعه همه شروع کردند به تمرین این‌ور و آن‌ور رفتن و تمام آسانسور پر از صدای فوت و نفس‌نفس مسافران شد. مامان‌بزرگ جورجیانا با آن لباس خواب قرمز و پاهای لاغر و لختش نعره می‌زد و تُف می‌کرد و از این سر به آن سر آسانسور می‌رفت و فریاد می‌زد: «از سر راهم بروید کنار! از سر راهم بروید کنار!» که یک‌دفعه با شدت به خانم و آقای باکت بیچاره خورد. بابابزرگ جورج و مامان‌بزرگ جوزفین هم همین کار را می‌کردند. و خب، احتمالاً شما توی این فکرید که میلیون‌ها آدم روی کره‌ی زمین که این صحنه‌های مسخره را روی صفحه‌ی تلویزیون‌های‌شان می‌دیدند، پیش خود چه فکری می‌کردند. البته باید این را هم در نظر بگیرید که آن‌ها این چیزها را واضح نمی‌دیدند. روی صفحه‌ی تلویزیون، آسانسور بزرگ شیشه‌ای تقریباً به اندازه‌ی یک گریپ فروت بود و آدم‌های توی آن که از پشت شیشه مبهم و تار دیده می‌شدند، به اندازه‌ی هسته‌های گریپ فروت بودند. با این‌حال، تماشاگران آن پایین، آن‌ها را می‌دیدند که مثل حشره‌های توی یک جعبه‌ی شیشه‌ای دیوانه‌وار این‌طرف و آن‌طرف می‌رفتند.

مشخصات کتاب چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای

مشخصات
نویسنده رولد دال
مترجم محبوبه نجف‌خانی
شابک 9789643693985
ناشر نشر افق
موضوع کودک ونوجوان
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 240
وزن 228 گرم

نظرات کتاب چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای

 • مرینت دوپین چنگ مرینت دوپین چنگ

  من خیلی خوشم اومد مخصوصا اون جایی که اون موجودات ترسناک رو دیدم که توی اون هتل فضایی بودن

 • سعید خراسانی قصاب سعید خراسانی قصاب

  کتابهای رولد دال عالیه ، دخترم عادت کرده هر شب بخشی از یکی از کتابهای این نویسنده رو بخونه و کلی بخنده و با لب خندون شب خوابش ببره ، واقعا خرید کتابهای این نویسنده را برای گروه سنی ۸ الی ۱۲ سال پیشنهاد میکنم

 • ایمان معافی ایمان معافی

  من واسه پسرم گرفتم. خوند میگه خیلی خوبه. کلا کتابای رولد دال خوبه واسه نوجوانا

 • هلیا زینلی هلیا زینلی

  داستان جذاب

 • فرزاد مجللی فرزاد مجللی

  اگه رنگ کاغذ هاش براتون مهم نیست حتما بخرید

 • کاربر کاربر

  کیفیت چاپ و کاغذ خیلی عالی خود کتاب رو هنوز نخوندم

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه

 • کاربر کاربر

  برای داداشم گرفتم که از الان بتونم کتابخون بار بیارمش کتاب خیلی خوبیه

 • کاربر کاربر

  خوب

 • کاربر کاربر

  کلا همه‌ی کتاب‌های رولد‌دال بی نظیره.مخصوصا با ترجمه‌ی نشر افق

 • کاربر کاربر

  برای چسرم گرفتم دوست داشت

 • محبوبه فیروزمند محبوبه فیروزمند

  با نظراتی که داده بودن این کتاب رو انتخاب کردم کارخانه شکلات سازی رو هم گرفتم از همین نویسنده خوب بود

 • مصطفی رشیدی پور مصطفی رشیدی پور

  بسیار عالی

 • منصوره شباب منصوره شباب

  راضی هستم و خوب

 • نرگس علامی نرگس علامی

  خوب بود

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب چارلی و آسانسور بزرگ شیشه‌ ای