لیدی الیزابت اثر آلیسون ویر

معرفی و دانلود کتاب لیدی الیزابت اثر آلیسون ویر رایگان به همراه خلاصه کتاب

رمان تاریخی لیدی الیزابت اثری جذاب به قلم آلیسون ویر می‌باشد که قرار است خواننده‌اش را با خود به یک سفر زمان در قرن شانزدهم میلادی ببرد و از راز‌های کاخ سلطنتی انگلستان برایش بگوید. خاندان تودور، محل تولد و رشد الیزابت اول بود که قبل و بعد از به سلطنت رسیدن او، اتفاقات و حوادث مختلفی را تجربه کرد. بسیاری از مورخین بازه زمانی که در آن ملکه الیزابت به فرمانروایی رسید را عصر توطئه می‌نامند زیرا در طول آن وقایع پرتنشی رخ داد. پدر الیزابت شاه هنری هشتم و مادرش، آن بولین بودند که سه سال پس از تولد فرزندشان مادر خانواده به اتهام خیانت پادشاه اعدام شد اما هیچگاه اتهامش به اثبات نرسید.

این اتفاق تلخ زمینه ساز آن شد که برای مدت زمانی خاص الیزابت فرزند نامشروع هنری هشتم تلقی گردیده و برادرش ادوارد ششم که جانشین پدر محسوب می‌شد، تاج سلطنت را برای دیگر خواهرش لیدی جین‌گری به یادگار گذاشت. بدین ترتیب الیزابت و دیگر خواهرش مری، که با ادوارد، تنی نبودند به عنوان گزینه‌های ملکه شدن در نظر گرفته نمی‌شدند تا اینکه دست بر قضا بر خلاف انتظار الیزابت به سلطنت دست یافت.

دورانی که هدایت امور در دست الیزابت اول بود، به عقیده عوام و خاص جامعه روز‌های بسیار خوبی را تجربه می‌کرد زیرا او با آینده نگری و فراست همیشگی‌اش تصمیم‌گیری می‌کرد با این حال در قصه نقاط مهمی نیز وجود دارند از جمله نحوه به قدرت رسیدن او و همچنین دلایل مجرد بودن او تا پایان عمر به هرحال آلیسون ویر که حرفه اصلی‌اش مورخی بود چنان اثر برجسته‌ی تاریخی ای در قالب یک رمان از خود به جای گذاشته است که بیشتر منتقدین از آن به عنوان یکی از شاخص‌ترین رمان‌های تاریخی 20 سال اخیر نام می‌برند.

دانلود کتاب لیدی الیزابت

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب لیدی الیزابت به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


درباره نویسنده کتاب لیدی الیزابت

آلیسون ویر (Alison Weir) نویسنده و مورخ اهل لندن است که در روز 8 ژوئیه سال 1951 در این شهر متولد شده است. او دو فرزند به نام‌های جان و کیت دارد و سبک اصلی‌اش رمان‌های تاریخی به حساب می‌آید. از دیگر آثار وی می‌توان به ارثیه شوم، خائن بی‌گناه، بازی ازدواج، ملکه اسیر، آخرین رز سفید و شش همسر هنری هشتم اشاره کرد.

کتاب لیدی الیزابت مناسب چه افرادی است؟

هوادران رمان‌های تاریخی، گروه اصلی خوانندگان این اثر می‌توانند باشند.

فهرست کتاب

لیدی الیزابت در 580 صفحه با ترجمه طاهره صدیقیان توسط انتشارات کتابسرای تندیس به چاپ رسیده است و تاکنون 8 بار تجدید چاپ شده و خوانندگان زیادی همچنان در حال خرید و مطالعه می‌باشند.

بخش‌هایی از کتاب لیدی الیزابت

مری به خواهر کوچک ناتنی‌اش نگاه می‌کرد که کوچک‌تر از آن بود تا بفهمد خواهر بزرگش چه می‌خواهد به او بگوید و احساسات متضاد وجودش را پر ساخته بود. الیزابت به نوعی جایگزین بچه‌هایی بود که خود می‌توانست داشته باشد و بنابراین احساسات عقیم مانده‌ی مادرانه خود را با دست و دلبازی نثار او می‌کرد. به خود می‌گفت این بچه معصوم را نباید با بی‌انصافی مسئول ظلم‌هایی دانست که مادر او نسبت به خودش و مادرش ملکه کاترین روا داشته است. چرا که الیزابت فرزند آن بولین بود و مری بیش از هر انسانی بر روی زمین به آن بولین نفرت می‌ورزید. به خود یادآوری می‌کرد که باید بخشش داشته باشد؛ ایمانش چنین طلب می‌کرد. اما کار دشواری بود. خیر، غیرممکن بود. زیرا صدمه‌اش تا اعماق وجود او رخنه کرده بود.

دخترک چشمان تیره‌اش را تنگ کرد و پرسید: «چرا؟» سر جان با خود اندیشید، او تصویر کوچک پدر والامقام خود است، اما با کمال تاسف، از جنسیتی دیگر. خصوصیات او روز به روز آشکارتر می‌شد و در مجموع مناسب شرایط زنانگی نبود در حالی که در مورد پسران می‌توانست تحسین برانگیز باشد به عبارت روشن‌تر در وجود یک شاهزاده، شاهزاده‌ای که انگلستان چنین نومیدانه به آن نیاز داشت.

الیزابت که آن‌ها را تماشا می‌کرد از گفتگویشان کمی گیج شده بود و با دیدن حالت آزرده‌ای که به طور گذرا بر صورت نه چندان زیبای مری سایه افکند، حس کنجکاوی‌اش تحریک شد.

پدرش کلاه خود را برداشته بود و چپ و راست برای مردم سر فرود می‌آورد و لبخندی بزرگ بر چهره داشت. او چقدر فوق‌العاده بود. به‌آسانی با مردم ارتباط می‌گرفت؛ عاشق تعریف و ستایش بود. الیزابت نیز آن را دوست می‌داشت و در کمال تفریح دیگران خودش شروع به تکان دادن دستش کرد؛ و در آن روز اشتیاقی در وجودش زاده شد که خود چنین مورد تحسین قرار بگیرد، همچون پدرش باشد و از عشق و تائید مردم لذت برد. اشکالی نداشت که چند صدای ناسازگار از میان جمعیت شنیده می‌شد که به خود جرأت می‌دادند برای پادشاه فریاد ناسزا سر دهند؛ آن‌ها در اقلیت قرار داشتند و دست کم، تا جایی که به الیزابت مربوط می‌شد، به‌حساب نمی‌آمدند. هنری آن‌ها را نادیده می‌گرفت و همین‌طور الیزابت، زیرا چیز‌های بسیار بیشتری برای حیرت و سرگرمی او وجود داشت. الیزابت هرگز چنین هیجانی را تجربه نکرده بود!

کنار آن‌ها ملکه اسب میراند، یک وری و با متانت و آرامش روی زین نشسته بود و سرش را به خشکی برای مردم تکان می‌داد. از آن جا که فقط در مقام دختر یک شوالیه به دنیا آمده بود همیشه به‌عنوان هم‌نشین پادشاه معذب بود و آزرم طبیعی او در این مراسم عمومی نقطه ضعفش محسوب می‌شد. اما حتی او خیلی زود تحت تأثیر حالت شاد مردم قرار گرفت و گه گاه لبخندی شرمگین نثار جمعیت می‌کرد.

در طرف دیگر پادشاه، لیدی مری، سوارکاری ورزیده، با پا‌های گشوده بر اسبش سوار بود، از خوشحالی خواهر کوچکش لذت می‌برد و از حالتی که الیزابت به‌طور غریزی نسبت به مردم واکنش نشان می‌داد در شگفت بود و شاکر از این که بعد از مدت‌ها تبعید از دربار مورد تحسین و تمجید جمعیت قرار می‌گیرد. گرچه از این بابت به‌شدت احساس عذاب وجدان می‌کرد، اما باید می‌پذیرفت که تسلیم او فایده‌های گوناگونی برایش به ارمغان آورده است. و بعد این فکر تکان‌دهنده و خائنانه به ذهنش رسید که اگر مادرش آن‌طور مبارزه جویانه در مقابل پدرش نایستاده بود زندگی‌اش می‌توانست بسیار شادتر باشد. اما به‌محض این که این فکر به سرش رسید، وحشت‌زده آن را کنار زد؛ حق با مادر مقدس او بود که آن‌چنان از اصول اخلاقی خود دفاع کرده بود.

به طرز گذرا خواهرش را دید که اخم کرده است، سپس همچنان که از میان دروازه به شهر لندن وارد می‌شدند از توجهش کاسته شد. در اینجا جناب شهردار منتظر بود و در برابر پادشاهش تا کمر خم شد و شمشیر کشوری و کلید شهر را به او تقدیم کرد. پادشاه آن‌ها را با دست دستکش پوشیده‌ی خود لمس کرد، سپس برای جناب شهردار و صاحب منصبان شهر مؤدبانه سر تکان داد و رژه‌ی کوچک از میان خیابان فلین عبور کرد و راه سربالایی لادگیت هیل را پی گرفت، برفراز تپه، درست در مقابل آن‌ها عمارت باشکوه و گوتیک کلیسای جامع سنت پل قرار داشت.

مشخصات کتاب لیدی الیزابت

مشخصات
نویسنده آلیسون ویر
مترجم طاهره صدیقیان
شابک 9789648944600
ناشر تندیس
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 583
وزن 636 گرم
سایر توضیحات (داستانهای انگلیسی،قرن20م)

نظرات کتاب لیدی الیزابت

 • نیلوفر رحیم پور انارکی نیلوفر رحیم پور انارکی

  این کتاب درباره ملکه الیزابت در دوران کودکی و قبل از به سلطنت رسیدنش هست که لقب پرنسس ازش گرفته شده و بهش لیدی الیزابت گفته میشه. این کتاب با اینکه رمانه، چیزهایی از زندگی الیزابت در خودش داره که من شخصا مات و مبهوت موندم و تمام تصوراتم رو عوض کرد. هرچند خود نویسنده آخر کتاب نوشته که بعضی از ماجراها از روی استناد به مدارکیه که کسی نمی دونه واقعا حقیقت داشته یا نه و من ترجیح میدم حقیقت نداشته باشه. واقعا جالبه حتما بخونید. کتاب بعدی هم بازی ازدواج هست که درباره خواستگاران ملکه الیزابت هست که ادامه این کتابه.

 • نرگس تبریزی نرگس تبریزی

  کتاب بسیار زیبا و جذابی هست و ترجمه روانی داره این کتاب روایتگر ماجرای ملکه الیزابت اول، فرزند هنری هشتم را از خردسالی تا زمانی که در جوانی به قدرت می‌رسد رو روایت می‌کند. در این کتاب همچنین به لیدی جین گری (کتاب خائن بی‌گناه از همین نشر رو هم حتما بخونید) و مری خون ریز (خواهر الیزابت) اشاره شده. واقعا بهتون پیشنهاد می‌کنم که این کتاب و کتاب‌های مرتبط رو مطالعه کنید.

 • کاربر کاربر

  کتاب سالم با کیفیت بود داستان زندگی الیزابت اول قبل سلطنتش رو بازگو میکنه متسفانه اطلاعات سیاسی خلصی داده نشده بیشتر برخواسته از تخیل نویسنده و تلفیقش با واقعیت هست این کتابو خریده بودم تا از روش سیاستگزاری الیزابت اول در انگلستان اطلاعات بیشتری کسب کنم ولی کتاب بیشتر منلسب کساییه که رمان یا داستانای تاریخی خارح از بحث سیاسی و واقعی دوس دارن خودم از داستان خوشم نیومد چون دنبال چیز دیگه ای بودم ولی برای کسایی که فقط میخوان یه داستان تاریخی ساده بخونن توصیه میکنم

 • کاربر کاربر

  لطفا برای کتاب تخفیف بیشتر بزارید قیمتش از بازار گرون تره

 • محمدرضا دانش محمدرضا دانش

  نسبت به قیمت 140تومنی اصلا نمی ارزه،جلد کتاب شومیزه و کیفیت کاغذم خوب نیست

 • سیدحسن عربی سیدحسن عربی

  اگه این کتاب رو خوندین حتما خائن بیگناه رو هم بخونین

 • بنت الهدی سروستانی بنت الهدی سروستانی

  شنیدم کتاب خیلی جذابیه

 • میثم مجتبایی میثم مجتبایی

  داستان قشنگی داره

 • کاربر کاربر

  به کسایی که رمان تاریخی دوست دارن پیشنهادش میکنم داستان قشنگی داشت

 • کاربر کاربر

  ترجمه جذاب ، کتاب جذاب ، سالم و تمیز هم رسید

 • کاربر کاربر

  کار نویسنده عالی

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب لیدی الیزابت