اصل گرایی اثر گرگ مك كیون

معرفی و دانلود کتاب اصل گرایی اثر گرگ مك كیون رایگان به همراه خلاصه کتاب

گرگ مک کیون در کتاب اصل گرایی به همه تلاشگرانی که آن را برای مطالعه انتخاب کرده‌اند، نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند با کار کمتر اما هوشمندانه‌تر به نتایج بهتری دست پیدا کنند. کمتر کار کردن هرگز به معنای کوتاهی در انجام وظایف و سستی و تنبلی نیست بلکه پرداختن به کار‌های ضروری هست که مهم‌ترین نتایج به آن‌ها وابسته می‌باشد. اصل گرایی یعنی اینکه بجای انجام چند کار بصورت همزمان که موجبات کاهش تمرکز فرد فاعل را فراهم می‌آورند، روی اصلی‌ترین کار‌ها تمرکز کرده و مسیر را برای خود شفاف سازید. کیون در اثرش این نکته بسیار حیاتی را می‌آموزد که قرار نیست پاسخ انسان‌ها به همه در خواست‌کننده‌ها و اقدامات بله باشد بلکه باید بخاطر اندک امور ارزشمندی که وجود دارند در بسیاری از زمان‌ها و مکان‌های دیگر پاسخ نه بدهند.

بایسته گرایی و بایسته گرا که دو مقوله مورد تأکید در کتاب پیش رو هستند به ذهنیتی مربوط می‌شوند که در ابتدا باید شکل بگیرد و سپس فعالیت‌ها بر اساس این ذهنیت پایه‌ریزی گردند. آدم‌ها در جایگاه‌های مختلف در زندگی شخصی و کاری با حجم زیادی از کار‌های اضافی مواجه می‌شوند که نباید بر عهده آن‌ها قرار داده شود و در عوض برای آنکه از تلف شدن انرژی و وقت جلوگیری کنند می‌بایست با استفاده از راهکار‌های عملی که مک کیون ارائه کرده است، فقط مواردی را به انجام برسانند که آن‌ها را به نتایج دلخواه و مطلوب می‌رساند.

از دیگر نقاط عطف اصل گرایی می‌توان به محتوای بدیع و جدیدش اشاره کرد که از کلیشه‌های موجود در آثار حوزه خودیاری فاصله گرفته و با مثال‌هایش حرف دل مخاطب را می‌زند و به معنای واقعی، کاربردی می‌باشد. انتشار در سال 2014 و استقبال از آن از سوی بزرگترین کارفرمایان در سراسر جهان، حکایت از طلایی بودن این کتاب دارد.

دانلود کتاب اصل گرایی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب اصل گرایی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


درباره نویسنده کتاب اصل گرایی

گرگ مک کیون (Greg McKeown)، نویسنده، استراتژیست رهبری و تجارت و سخنران عمومی اهل انگلستان است که در سال 1977 در لندن متولد شد. وی در سال 2012 وارد انجمن رهبران جوان جهانی شد و از آن زمان به تألیف کتاب‌های پرفروش پرداخت. از مهمترین آثار او می‌توان به آسوده گرایی و سهل گرایی، به همین سادگی، مسیر بی‌دردسر و ضرورت گرایی اشاره کرد. در ضمن، مدرک تحصیلی مک کیون، مدیریت ارشد کسب و کار از دانشگاه استنفورد می‌باشد و سخنرانی‌های متعددی در کشور‌های استرالیا، کانادا، ایتالیا، ایرلند، هند، انگلستان و ژاپن داشته و مصاحبه‌های مختلفی نیز با مجلات معتبری ماندد فورچون و فست کامپانی انجام داده است.

کتاب اصل گرایی مناسب چه افرادی است؟

اگر جزء آن بخش از مردم هستید که به دنبال استفاده حداکثری از زمان و انرژی خود هستید و می‌خواهید عملکردتان رشد قابل توجهی داشته باشد، حتماً از اصل گرایی استفاده کنید.

فهرست کتاب

اصل گرایی در 4 بخش و 20 فصل، آموزش‌هایی را تقدیم مخاطبان کرده است و در بازار کتاب ایران توسط انتشاراتی از این قبیل به چاپ رسیده است: انتشارات آموخته با ترجمه بهنام شاهنگیان و مهدی مصلحی در 242 صفحه، انتشارات شمشاد با برگردان زینب عفتی در 214 صفحه، انتشارات میلکان در 235 صفحه با ترجمه آرمان نصیری، انتشارات آرایان در 256 صفحه با ترجمه مهناز فرجی، انتشارات اشراقی در 275 صفحه با ترجمه نیلوفر هاشمزاد فروزان، انتشارات مات در 80 صفحه با ترجمه زهرا ایجادی، انتشارات نارنگی با ترجمه محمد گلی در 210 صفحه، انتشارات آرشیو روز با ترجمه زهره توکلی مهر در 208 صفحه، انتشارات نسل نواندیش در 272 صفحه با ترجمه فریبا جعفری نمی‌نی و انتشارات تألیف با ترجمه فاطمه خاکسار آرانی در 214 صفحه.

بخش‌هایی از کتاب اصل گرایی

اگر می‌خواهید بصورت قطعی به موفقیت برسید باید بدون هیچ توقفی در یک مسیر مشخص حرکت کنید.

مبادله کردن یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در زندگی خودمان یاد بگیریم. ما باید بدانیم که واقعاً دنبال چه چیزی هستیم و برای رسیدن به کدام هدف حاضریم سختی بکشیم. همیشه این نکته را بدانید که انتخاب‌ها و گزینه‌های سختی پیش روی ما قرار می‌دهد. ما باید مسئولیت تمام این انتخاب‌ها را بپذیریم و سرنوشت خودمان را در دست بگیریم. اگر ما این کار را برای خودمان انجام ندهیم مطمئن باشید که کسان دیگری پیدا می‌شود و کنترل همه چیز زندگی ما را به دست می‌گیرند.

شما باید یک شرکت عالی خلق کنید و یا اینکه ایده‌های عالی بیافرینید ولی هر دوی این مسائل قابل دستیابی نیست.

یک اصل گرای واقعی باید در برنامه‌ریزی خودش برای 24 ساعت زمان مناسب و مشخصی را به خواب و استراحت اختصاص دهد. مطالعات علمی نشان می‌دهد که حتی چرت زدن هم در افزایش خلاقیت و بهره‌وری تأثیر دارد. کسی که واقعاً می‌خواهد موفق شود باید به خواب خودش اهمیت بدهد. وقتی خواب کافی و آرام داشته باشیم می‌توانیم در طول روز با بهره‌وری بیشتری کار کنیم و در فعالیت خودمان مثبت و موثر باشیم. یک خواب عمیق بیشترین بازدهی ممکن را به ما می‌دهد و باعث می‌شود که در طول روز خیلی قوی‌تر وارد عمل شویم.

ما در زندگی خود به یک فضای مناسب برای فرار احتیاج داریم تا در آن فضا به این نتیجه برسیم که یک مسأله در زندگی ما واقعاً مهم است یا اهمیت خاصی ندارد. متأسفانه در دورانی قرار داریم که زمان ما کاملاً پر است و به صورت پیش‌فرض نمی‌توانیم زمان و مکان مناسب برای فرار داشته باشیم. لازم است که این فضا را برای خودمان فراهم کنیم. داشتن چنین فضایی بهره‌وری ما را به شدت افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که روی خلاقیت خودمان بیش از پیش کار کنیم. در واقع آزادی خلاقانه با داشتن چنین فضایی فراهم می‌شود. یک نکته مهم در مورد زندگی بیل گیتس وجود دارد که دانستن آن خیلی مهم است و می‌تواند به ما کمک کند. او در ماه یک هفته از زمان خود در مایکروسافت را صرف فکر کردن و مطالعه می‌کرد.

ما نیز می‌توانیم روش «پیشرفت حداقلیِ عملی» را به کار بگیریم. می‌توانیم از خودمان بپرسیم «کوچک‌ترین میزان پیشرفتی که برای انجام‌دادن کار مهم مدنظرمان ارزشمند و کاربردی است، چیست؟». من برای نوشتن این کتاب از همین روش استفاده کردم. مثلاً وقتی هنوز در مرحله‌ی کاوش و بررسی برای نوشتن کتاب بودم حتی پیش از اینکه خودکار را روی کاغذ (یا انگشت‌ها را روی صفحه‌کلید) بگذارم، ایده‌ای کوتاه (محصول حداقلی و عملی خودم) را در توییتر به اشتراک می‌گذاشتم. اگر در آن جا از افراد پاسخ می‌گرفتم، در وبلاگ بررسی کسب‌وکار هاروارد مقاله‌ای می‌نوشتم. با این فرایندِ تکرار که به زحمت کمی نیاز داشت، می‌توانستم بفهمم بین آنچه من فکر می‌کنم و آنچه در زندگی دیگران بیشترین موضوعیت را دارد کجا پیوند برقرار می‌شود.

این فرایندی است که پیکسار در فیلم‌هایش از آن استفاده می‌کند. به جای شروع کارشان با فیلم‌نامه، آن‌ها کارشان را با فیلم‌نامه‌ی مصور آغاز می‌کنند یا به گفته‌ی خودشان، نسخه‌ی کتاب مصور از یک فیلم. آن‌ها ایده‌های گوناگون را آزمایش می‌کنند و می‌بینند کدام جواب می‌دهد. این کار را چند صد بار در چرخه‌های کوچک انجام می‌دهند. سپس فیلمی را برای گروه‌های کوچکی از افراد به نمایش می‌گذارند تا به آن بازخوردی اولیه بدهند. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن با کمترین تلاش ممکن یاد بگیرند. همان‌طور که جان لستر، مسئول ارشد بخش خلاقیت در پیکسار و حالا در دیزنی، گفت: «ما فیلم‌هایمان را تمام نمی‌کنیم، آن‌ها را منتشر می‌کنیم.»

مشخصات کتاب اصل گرایی

مشخصات
نویسنده گرگ مك كيون
مترجم دكتر بهنام شاهنگيان ، مهدي مصلحي
ناشر نشر آموخته
شابک 9786008237624
موضوع انتخاب ، تصميم گيري
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 242
وزن 238 گرم
سایر توضیحات فهرست مطالب: پیشگفتار مترجم فصل 1: اصل‌گرایی چیست؟ فصل 2: انتخاب: قدرت شکست‌ناپذیر انتخاب فصل 3: تشخیص: بی‌اهمیت بودن تقریباً همه‌چیز فصل 4: موازنه: کدام مشکل را می‌خواهم؟ فصل 5: فرار: مزایای خارج از دسترس بودن فصل 6: بنگرید: چیزهایی را که واقعاً اهمیت دارند ببینید فصل 7: بازی کنید: خرد کودک درون‌تان را بپذیرید فصل 8: خواب: حفاظت از دارایی‌ها فصل 9: انتخاب: قدرت معیارهای سخت‌گیرانه فصل 10: روشنگری: تصمیمی که با هزار تصمیم برابر است فصل 11: شهامت: قدرت «نه» مؤدبانه فصل 12: لغو تعهد: اگر جلوی ضررتان را بگیرید، پیروزی بزرگی به دست می‌آورید فصل 13: تدوینگری: هنر نامرئی فصل 14: محدود کردن: آزادی تعیین مرزها فصل 15: حائل: مزیتی غیرمنصفانه فصل 16: کاهش: افزایش ثمردهی با حذف موانع فصل 17: پیشرفت: قدرت پیروزی‌های کوچک فصل 18: تعلیق ذهنی: نبوغ روال روزانه فصل 19: تمرکز: حالا چه کاری مهم است؟ فصل 20: بودن: زندگی اصل‌گرایانه ضمیمه: ضروریات رهبری

نظرات کتاب اصل گرایی

 • میثم مفرد گیلانی میثم مفرد گیلانی

  دوستان این کتاب رو اصلا شبیه این کتابهای روانشناسی موفقیت که اغلب محتویات زرد دارن تصور نکنید.. خوندنش رو بخصوص به افراد بیش فعال ، حواس پرت، دقیقه نودی ، نامتمرکز ، کمرو و ناتوان در رد درخواستهای نابجا! توصیه میکنم .. وقتی خوندین متوجه میشین چی گفتم!

 • آریان حسینی خشکدشتی آریان حسینی خشکدشتی

  از بی پلاس به سمتش کشیده شدم . کتابایی که علی بندری پیشنهاد میکنه ، کتابای حقیه.

 • رامین اقابابایی رامین اقابابایی

  من نمیدونم برج ۵ بود یا ۶ سال ۱۴۰۰ که این کتابو وقتی امیکرون گرفتم از بیکاری خوندم... به جان عزیزم تاثیری که از این کتاب تو زندگیم گرفتم از هیچ معلمی نگرفتم..از هیچ دوستی نگرفتم یادتون باشه این کتاب یه کتاب مرجع باید تو هر خونه ای باشه صد در صد به درد کسایی میخوره که ثبات هدفی ندارن نمیدونن در آینده باید تو چه شاخه ای باشن نمیدونن کارشونو رها کنن یا بچسبند بهش بخونیییید....اگه خوب بود در حق منم دعا کنید

 • زینب دهقان زینب دهقان

  عالیه، می تونید اول پادکستش رو توی بی پلاس گوش کنید و بعد کتاب رو بخونید.

 • مریم جعفری مریم جعفری

  برای کسایی که یه عالمه کار رو همزمان انجام میدن و همیشه حس میکنن وقت کم دارن کتاب فوق العاده ایه تو بهبود زندگی کاری من به شدت تاثیر داشت به شدت پینشهاد میکنم بخونیدش

 • محمدرضا ملایی محمدرضا ملایی

  اگه از اون اشخاصی هستید که در شرکت های بزرگ کار میکنید، یا یک شخص خجالتی هستید، یا حتی بعضی موقع ها گرفتار جواب آره دادن به بقیه میشید، بخونید این کتابو

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی مفیدی هست مخصوصا برای کسانی که یه لیست بلند بالا از کارای روزمره دارند این کتاب به شما راهکار هایی ارائه میده تا فعالیت هاتون رو سبک و سنگین کنید و کارای غیر ضروری رو حذف کنید توصیه میشود

 • امیرحسین ضیایی امیرحسین ضیایی

  کتاب خیلی خوبیه و خوندنشو به همه پیشنهاد میکنم

 • حامد دونده حامد دونده

  ترجمه خوب و روان است و کتاب هم بسیار کاربردی و در عین حال موجز. جزو کتابهایی است که حین خواندن خواهید گفت ای کاش این کتاب را ده سال زودتر خوانده بودم!

 • نجمه چلویی خوانساری نجمه چلویی خوانساری

  محتوای کتاب از همان صفحات اول بر روی طرز فکر خواننده بسیار تاثیرگذار هست و سعی میکنه کمک کنه تا کیفیت زندگی امروزمون را بالا ببریم. به لحاظ فیزیکی کتاب خوش دست ،سبک، دورنگ مشکی وقرمز طراحی و ارائه شده . من کاملا راضیم. سپاس

 • آرش سپهری زاد آرش سپهری زاد

  بسیار مفیده

 • شهناز ستوده شهناز ستوده

  عالی بود

 • جواد پزشکی قره چه جواد پزشکی قره چه

  یه کتاب مناسب برای سروسامان دادن به وضعیت آشفته یه آدم امروزی که غرق در کارهای غیر ضروری و غیر مهمه... یکی از بهترین بخش های کتاب که خیلی برای من کاربردی بود، "قدرت نه مودبانه" بود.

 • بهنام مجیدی بهنام مجیدی

  بنظرم کتاب خوبیه تاکیدش ب مطالب ضروری هستش که باید تمرکز رو روی اونها بزارید تو این کتاب ازتون میخاد ک مباحث غیر کاربردی رو از زندگیتون حذف کنید و نیرو و انرژیتون رو ب امور ضروری زندگیتون اختصاص بدید

 • احسان محسن پوریان احسان محسن پوریان

  برعکس خیلی از انتشاراتی ها که کتاب ها رو با چاپ ضعیف و حاشیه بندی و فونت ناجور چاپ می کنن، این کتاب از نشر آموخته خیلی تمیز و حرفه ای چاپ و صحافی شده و اشکال فنی خاصی ندارد. جنس کاغذ بالک هست که ممکنه سلیقه افراد متفاوت باشه. متن ترجمه کتاب خیلی روان و خوبه. محتوای کتاب هم موضوع بسیار خوبیه و کلا به شما یاد میده که د رمحیط کار تون چطور اصل کارها و وظایف رو بچسبید و کارهای فرعی رو رها کنید تا به موفقیت برسید.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب اصل گرایی