شجاعت اثر دبی فورد

معرفی و دانلود کتاب شجاعت اثر دبی فورد رایگان به همراه خلاصه کتاب

دبی فورد، کتاب شجاعت را که حاوی راهکار‌های بسیار مؤثر برای افزایش اعتماد به نفس می‌باشد، تألیف کرده و آن را به انسان‌هایی که می‌خواهند این قدرت ذهنی را در خود تقویت نمایند، هدیه کرده است. افراد در طول زندگی، انتخاب‌های مختلفی را پیش روی خود می‌بینند که دست گذاشتن روی هر کدام از آن‌ها متناسب با اهداف و ترس‌های درونی‌شان می‌باشد یعنی اگر احساس کنند لیاقت داشتن شرایط آرمانی از نظر کاری و مالی و البته اجتماعی را ندارند، سراغ گزینه‌هایی که نیاز به تلاش و احساس شایستگی دارند، نمی‌روند زیرا تصور می‌کنند نمی‌توانند آن‌ها را بدست آورند پس انتخاب‌های خود را به گزینه‌هایی با ریسک پایین و آورده‌ای نه چندان ارزشمند، محمدود می‌نمایند.

انسان اگر تعارف را با خود کنار بگذارند و خیلی سریع متوجه می‌شود که اگر قدرت خود را نادیده بگیرد و وجود پاکش را لایق بهترین‌ها نداند، این ترس‌ها هستند که او را هدایت می‌کنند و الگویی که تاکنون داشته و فکر می‌کرده که قادر نخواهد بود به بالاترین مراحل موفقیت دست پیدا کند، همجنان وی را به این طرف و آن طرف همانند بادی می‌برد. حالا برای گذر از اتفاقات نامساعد گذشته چه باید کرد؟ دبی فورد به زیبایی پاسخش را در کتاب مذکور داده است و از انسان خواسته است تا در قدم اول، عزت نفسش را بهبود بخشد و برای انجام آن باید تمام اشتباهاتی که تا به حال مرتکب شده است را بپذیرد و ضعف‌هایش را در آغوش بگیرد سپس برای برطرف کردن آن‌ها، با مشورت گرفتن از اساتید و مشاوران راهنما در این حوزه اقداما جدی را صورت دهد.

فورد، به صورت ویژه از زنان خواسته است که از روحیه تهاجمی خود فرار نکرده و انکارش نکنند و آن را در جهت همدردی و تفاهم با دیگران در محیط‌های مختلف، به کار گیرند. اصطلاح کشف جنگجوی درون که از سوی مؤلف در کتاب شجاعت مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، زمانی متجلی می‌شود که هدفش دستیابی به معنویت باشد نه صرفاً برای قدرت طلبی و منت.

دانلود کتاب شجاعت

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل شجاعت به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

دبی فورد (Debbie Ford) متولد اکتبر سال 1955 در کالیفرنیا بود که در مشاغل نویسندگی، سخنرانی و تدریس فعالیت می‌کرد. او موسسه تحول آموزشی فورد را در دوران حیاتش تأسیس کرد و کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌های گوناگونی را در سراسر ایالات متحده آمریکا، برگزار نمود. حضور در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی از قبیل اپرا و هافینگتون پست از دیگر اقدامات او بود. فورد که در کنار دریا زندگی می‌کرد سرانجام در 57 سالگی پس از مدت‌ها نبرد با سرطان، دار فانی را وداع گفت. از کار‌هایش می‌توان این موارد را نام برد: وجود مقدس شما، پاک‌سازی آگاهی، بازتاب سایه، نیمه تاریک وجود، سؤال‌های درست و راز سایه.

کتاب مناسب چه افرادی است؟

به افراد علاقه‌مند به کتاب‌های رشد و توسعه فردی و همچنین روانشناسی، خواندن شجاعت توصیه می‌گردد.

فهرست کتاب

شجاعت توسط نویسنده متبحرش در 2 بخش به تألیف در آمده و در بازار چاپ ایران توسط انتشارات مختلفی با این مشخصات در اختیار خوانندگان قرا گرفته است: انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی با ترجمه ناهید سپهرپور در 229 صفحه، انتشارات کلک آزادگان در 224 صفحه با ترجمه فرناز فرود، انتشارات نسل نواندیش در 232 صفحه با برگردانی از الهام شریف، انتشارات لیوسا با ترجمه حمیده رستمی در قالب 216 صفحه، انتشارات عطر کاج در 200 صفحه با ترجمه مریم کشفی و انتشارات آسمان نیلگون با ترجمه امیرحسین میرزائیان در 212 صفحه.

بریده‌هایی از کتاب

در یک دوره‌ای، من به صورت تلفنی به دیگران آموزش می‌دادم. از پشت تلفن سعی داشتم آن‌ها را به ایمان درونی‌شان برگردانم. به آن‌ها می‌گفتم چشمانشان را ببندند و ببینند چه زمانی به ندای درونی خود گوش نداده‌اند و چه عواقبی را به خاطر آن تحمل کردند. من هم در همان لحظه تصمیم گرفتم تا چشمان خود را ببندم و در یک لحظه تمام زندگی‌ام از مقابل چشمانم گذشت.

متوجه شدم تمام زندگی‌ام در حال تقلا کردن بودم، مدام خودم را سرکوب کردم تا احساسات ناراحت‌کننده‌ام را خفه کنم. من در آن لحظه خشمگین شدم. هر چند که در ظاهر مقاومت می‌کردم اما از درون خود احساس ناراحتی می‌کردم.

حقیقت این است که ما هیچ وقت تنها نیستیم. حتی اگر در بدترین شرایط زندگی‌مان هم قرار بگیریم نیرو‌هایی همچنان برای کمک در گوش‌مان زمزمه می‌کنند اما طبق معمول ما گوشمان را گرفته‌ایم که هیچ صدایی نشنویم.

در همین بین یاد رابطه‌ام با باب افتادم. زمانی که با هم به پارک رفته بودیم، خانمی به نام سارا جلو آمد و به من گفت که از آن مرد فاصله بگیر، او نمی‌تواند برای تو مرد مناسبی باشد! عصبانی شدم و دوست داشتم آن زن را از خودم دور کنم. وقتی از او خواستم تا دلیلی قانع‌کننده برای من بیاورد گفت که باب به افراد زیادی صدمه‌زده! حرف‌های این زن را نشنیده گرفتم. حقیقتش این بود که نمی‌خواستم باور کنم عشق زندگی‌ام چنین شخصیت ترسناکی دارد.

اما هشدار‌ها به این مورد ختم نشد. یک روز نامه‌ای به دفتر کارم فرستاده شد. همکارانم از اینکه این نامه را دیده بودند ترسیدند و بلافاصله برای من ارسال کردند. او کسی نبود جز نامزد قبلی باب. گویا باب به او هم خیانت کرده بود و باعث شده بود صدمه‌های روحی زیادی ببیند. او به من هشدار داد که مواظب کلاهبرداری باب باشم اما به این نامه هم اهمیت ندادم.

در کودکى، احتمالاً دوست داشتید چیزهاى جدید را امتحان کنید، از میله‌ها آویزان مى‌شدید، اشیاى ناشناخته جمع مى‌کردید، از درختان بالا مى‌رفتید، ساعت‌ها به تماشاى حشرات مى‌نشستید یا اینکه بى‌اختیار آواز مى‌خواندید و مى‌رقصیدید.

بعد چیزى اتفاق افتاد. اغلب ما با شور و احساس به راه افتاده‌ایم، سوار بر اسب مشهورمان شده‌ایم، و بعد تحت‌تأثیر حرف‌هاى دیگران، به خودمان اجازه داده‌ایم به فضاى کوچک خویشتن بشرى ترسوى‌مان بازگردیم. احتمالاً در واکنش به این رویداد، خود را به فردى قربانى، وابسته و یا کسى که تمام هم و غمش جلب رضایت مردم است، بدل شدیم. البته برخى از ما طغیان کرده‌ایم، اما به قیمت چشم‌پوشى از قدرت زنانه بى‌همتایمان و وام گرفتن از رفتارهاى مردانه. در این میان، قدرتى که از آگاهى شهودى و هوش عاطفى‌مان سرچشمه مى‌گیرد، به کلى نیست و نابود شده است.

اما این اتفاق مى‌افتد، همه ما درباره زندگى‌مان داستانى سر هم مى‌کنیم که شاخصه آن‌ها رویدادهایى است که نمى‌دانستیم چگونه آن‌ها را درک کنیم. متأسفانه، بسیارى از اتفاقاتى که در داستان ما از نظر پنهان شده‌اند، تجاربى دردناک هستند. تعابیر ما از این وقایع و تجربیات، الگوهایى را پدید آورده‌اند که باور‌ها، افکار، احساسات و به‌خصوص ترس‌هاى‌مان را ساخته و پرداخته‌اند.

گرچه این الگو‌ها در گذشته شکل گرفته‌اند، اما سر جاى خود باقى نمانده‌اند. ما به طور ناخودآگاه این الگو‌ها را به زمان حال منتقل کرده‌ایم و محدوده‌هایى خودخواسته را خلق مى‌کنیم و ناآگاهانه تصمیماتى مى‌گیریم که ادامه زندگى‌مان را تحت‌تأثیر قرار مى‌دهد. انتخاب‌هاى ما آثارى فراگیر دارند و اغلب، احساساتى همچون ضعف، شرم و بزدلى را در ما به جاى مى‌گذارند.

مشخصات کتاب شجاعت

مشخصات
نویسنده دبی فورد
مترجم فرناز فرود
ناشر کلک آزادگان
شابک 9789647974912
موضوع مهارت های زندگی و موفقیت
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 224
وزن 251 گرم
سایر توضیحات چیره شدن بر ترس و برانگیختن اعتماد به نفس

نظرات کتاب شجاعت

 • پرهام دلگشایی پرهام دلگشایی

  دبی فورد نویسنده بسیار تواناییه. از این نویشنده این کتاب، نیمه تاریک وجود رو هم پیشنهاد میکنم

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبی هست و ترجمه ی روانی داره اما روی جلد قیمت کتاب ۲۵ تومنه اما من ۶۳ تومن از خریدم و روی قیمت با ماژیک مشکی خط کشیده بودن،واقعا عجیب بود!!

 • کاربر کاربر

  کتاب های دبی فورد همشون بی نظیر هستن و این کتاب کمکتون میکنه اعتمادبنفس پیدا کنید

 • محمد روشنی محمد روشنی

  خوبه

 • زینب اسدی زینب اسدی

  این کتابو به همه توصیه میکنم خصوصاکسانی که اعتماد به نفس ضعیفی دارن حرف نداره

 • مهلا کامیاب مهلا کامیاب

  کتاب خوبیه از لحاظ جلدش و کیفیت چاپش خوبه

 • شهرزاد سادات موسوی مرندی شهرزاد سادات موسوی مرندی

  توصیه میکنم بخرید

 • Hanieh Yazdani fard Hanieh Yazdani fard

  بی نظیر برای کسانی ک مطالعه میکنن

 • کاربر کاربر

  عالییییییی بود

 • کاربر کاربر

  این کتاب رو هنوز شروع نکردم اما کتاب دیگه ای از این نویسنده خوندم به اسم نیمه تاریک وجود و کتاب های این نویسنده تو دوره های روانشناسی عمقی توصیه میشه،قیمتش هم خوبه

 • زهرا کاظمی اسفه زهرا کاظمی اسفه

  کتاب بسیار خوبی هستش مخصوصا برای کسانی که اعتماد به نفس کمی دارند و درمورد رسیدن به هدفها و رویاها شون می ترسند از اینکه دنبال رویاها شون برن چون ترس اینا دارند که تنومند به اون برسند و این باعث سرخوردگی شون بشه من به افرادی که با این مشکل روبه رو هستند خوندن این کتاب رو پیش نهاد میکنم

 • سحر شیرازی نژاد هاشمی سحر شیرازی نژاد هاشمی

  برای دوستم گرفتم راضی بود

 • کاربر کاربر

  خوب بود کتاب معروفیه

 • الهام رحمانی الهام رحمانی

  کتاب های دبی فورد عالی اند ،حتما بخونید

 • زهرا مرادی زهرا مرادی

  خوب بود ارزش خوندن داره

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب شجاعت