ژرمینال اثر امیل زولا

معرفی و دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا رایگان به همراه خلاصه کتاب

ژرمینا اثری از امیل زولاست که در سال 1885 برای اولین بار منتشر گردید. ژرمینال که از آثار بسیار محبوب در بین مردم و منتقدین می‌باشد درباره اعتصاب کارگران است و درون مایه‌اش شامل استثمار بخش عمده‌ای از مردم توسط عده‌ای است که تعداد کمی هستند اما بر آن‌ها نفوذ دارند. زولا از شفقت، دلسوزی و امیدی که مردم برای حل مشکلات خود، در وجودشان داشته‌اند، برای خلق یک داستان فوق‌العاده بهره برده است.

شخصیت اصلی داستان اتین لانتیه نام دارد که یک کارگر بیکار راه آهن است و سوادی ندارد اما از هوش بالایی برخوردار است و خلق و خویی خطرناک دارد. او مدتی را در پی کار می‌گذراند اما پس از آنکه موفق به یا فتن شغلی نمی‌شود، مجدداً به معدن لو ووروکس باز می‌گردد تا در آنجا فعالیت کند. ایتین، همکارانش را در حالی مشاهده می‌کند که توانایی خرید لباس و غذا را برای خود و خانواده‌هایشان را ندارند و زندگیشان پر از بدهکاری و بیماری‌های گوناگون شده است.

اوضاع تشدید می‌شود و لانتینه خود را نماینده کارگران و رهبر جنبشی تصور می‌کند که می‌تواند از مشکلات کم کند و شاید آن‌ها را حل نماید. در چنین شرایطی خوشبختی و موفقیت گروه کارگران و یا بدبختی‌شان به تدابیر او گره خورده است و مانند شمشیری دو سویه، از هر طرفی تحت فشار است.

دانلود کتاب ژرمینال

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب ژرمینال به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره امیل زولا

امیل ادوار شارل آنتوان زولا (Émile Zola) متولد 2 آوریل سال 1840 در پاریس فرانسه است که از نمایندگان مکتب ادبی ناتوررالیسم و نمایشنامه‌نویس، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار فرانسوی به شمار می‌آید. پدرش را در 7 سالگی از دست داد و بخاطر بدهکاری پدرش، دوران سختی از نظر مالی را با مادرش سپری کرد. او از جوانی شیفته ادبیات بود و خیلی زود به نوشتن پرداخت. زولا در 6 سالگی رمانی درباره جنگ‌های صلیبی نوشت و اولین رمانش را در 27 سالگی به چاپ رساند و قبل از آنکه به عنوان یک نویسنده حرفه‌ای شناخته شود، مدتی در یک شرکت حمل و نقل و همچنین بخش فروش یک انتشارات، فعالیت می‌کرد. زولا که در 29 سپتامبر سال 1902 بر اثر مسمومیت با مونوکسید کربن از دنیا رفت، در طول حیاتش نوشته‌های مختلفی تألیف کرد که عبارتند از: دیو درون، ثروت روگن‌ها، شور زندگی، نانا، آسوموآر و رویا.

کتاب ژرمینال مناسب چه افرادی است؟

به علاقمندان به آثار ادبیات کلاسیک با درون مایه مسائل اجتماعی و سیاسی توصیه می‌شود ژرمینال را مورد خوانش قرار دهند.

فهرست کتاب

ژرمینال در کتاب فروشی‌های ایران توسط انتشارات مختلفی به چاپ رسیده است و در اختیار عموم قرار گرفته است. انتشارات روزگار با ترجمه اسماعیل قهرمانی پور در 438 صفحه، انتشارات دبیر در 515 صفحه با ترجمه ابوالفتح امام، انتشارات نیلوفر در 552 صفحه با ترجمه سروش رفیعی، انتشارات نیلوفر با همین ترجمه و صفحات با جلد شومیز، انتشارات امیرکبیر در 576 صفحه با ترجمه سروش حبیبی.

بخش‌هایی از کتاب ژرمینال

ارابه‌ران پشت به آتش داده ایستاده بود. پیرمردی بود که پشمینۀ کشباف بنفشی به تن و کاسکتی از پوست خرگوش بر سر داشت. اسبش که حیوان کوه‌پیکر زردرنگی بود مثل مجسمه بی‌حرکت ایستاده بود تا شش واگنت خاکی که بالا کشیده بود خالی شود.

شعله‌ها صورتش را روشن می‌کرد. بیست‌ویک سالش می‌شد. رنگ پوستش سبزۀ تندی بود و صورت جذابی داشت و با وجود ظرافت اندام نیرومند به نظر می‌رسید. ارابه‌ران که خیالش آسوده شده بود سری تکان داد که: کار ماشینکاری؟ نه، نه... دیروزم دو نفر اومده بودن. نه، کار خبری نیست.

این بار او بود که دستش را بلند کرد و دهکده‌ای را که جوان بام‌های آن را در تاریکی حدس‌زده بود نشانش داد. ولی شش واگنتش خالی شده بود و بی‌آنکه شلاقش را به صدا درآورد با پا‌هایی از رماتیسم مثل چوب خشک، به دنبال آن‌ها به راه افتاد و اسب زردرنگ، بی‌آنکه منتظر فرمان یا هدایت او بماند قطارش را در دل تندباد تازه‌ای که مویش را راست می‌کرد به سنگینی به دنبال کشید.

کارگری که سر واگن‌برگردان کار می‌کرد، قوزکرده ایستاده و حتی نگاهی به اتیین نینداخته بود. اتیین می‌خواست بقچۀ خود را که بر زمین افتاده بود بردارد که صدای سرفه‌های پی‌درپی شدیدی از بازگشت ارابه‌ران خبر داد. سر و کله‌اش به آهستگی از دل تاریکی بیرون آمد و اسب زردمو نیز که شش واگنت پر را می‌کشید به دنبالش ظاهر شد.

آیا این فریاد گرسنگی نبود که در غرش باد مارس، تندروار، سراسر صحرای عریان را می‌پیمود؟ نفس‌های تندباد غضب‌آلود شده بود، به داسی بزرگ می‌مانست که کار را فرو می‌خواباند. قحطی بود که بسیاری را می‌کشت. چشم‌های جویان جوان، فشرده در تنگنای میان میل به دیدن و وحشت از آنچه دیده می‌شد می‌کوشید تا در تاریکی نفوذ کند.

جوان جواب داد: نه، من مال جنوبم. کارگر واگن‌برگردان سه واگنت را خالی کرده و خوشحال از وقفۀ کار روی زمین نشسته و از سر دیرآشنایی خاموش مانده بود. فقط سر خود را به سوی پیرمرد بلند کرده بود و با چشمان درشت بی‌نور خود او را می‌نگریست و گفتی حوصله‌اش از پرحرفی او تنگ شده بود.

مشخصات کتاب ژرمینال

مشخصات
نویسنده امیل زولا
مترجم سروش حبیبی
شابک 9789644482618
ناشر انتشارات نیلوفر
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
چاپ شده در ایران
تعداد صفحه 552
تعداد جلد 1
وزن 615 گرم

نظرات کتاب ژرمینال

 • امیر ح امیر ح

  کتاب «ژرمینال» رمان بی‌نظیر نویسنده پر آوازه فرانسوی «امیل زولا»، داستان زندگی مشقت‌بار کارگران معدن زغال‌سنگ «وورو» در شمال فرانسه است. زمان داستان مربوط به اواسط سده نوزدهم است؛ توصیف زندگی پرتلاش اما خالی از امید کارگران و تلاش برای برهم زدن قواعد تحمیلی از سوی شرکت‌های سرمایه‌داری به رهبری جوانی کارگر به نام «اتین». سرگذشت اعتصاب، و در خلال آن روایت زندگی و روابط افراد در جامعه کارگری، هسته اصلی این رمان شگفت‌انگیز است. خواندن این کتاب از نشر نیلوفر و با ترجمه «سروش حبیبیِ» بزرگ را توصیه می‌کنم.

 • محمد بلالی محمد بلالی

  موضوع کتاب اعتصاب کارگران معادن فرانسه علیه امپریالیسم

 • محمدنوید امانی محمدنوید امانی

  به جز قیمتش، همه چیز عالی...

 • محمدرضا شهاب محمدرضا شهاب

  درود بهترین اثر امیل زولا هستش، به هیچ وجه شک نکنید در خوندنش

 • پانته آ قیصری پانته آ قیصری

  ترجمه فوق العاده و نویسنده برجسته

 • کاربر کاربر

  رمان بسیار عالی با ترجمه بی نظیر جناب حبیبی ولی از لحاظ صحافی کتاب خیلی سنگین شده و به همین خاطر فعلا چسب جلدش کنده شده

 • مصطفی زینلی مقدم مصطفی زینلی مقدم

  مفاهیم عمیق و قابل تامل خواندنش رو به همه توصیه میکنم

 • علیرضا رمضانی علیرضا رمضانی

  عالی

 • کاربر کاربر

  همون چیزی که میخواستم

 • کاربر کاربر

  داستان عالی ترجمه عالی انتشارات خوب نیلوفر

 • نگار مرادی نگار مرادی

  به طور کلی خوبه

 • سید سعید موسویان سید سعید موسویان

  این کتاب توی هر کتابخونه ای باید باشه

 • حسین رسولی حسین رسولی

  کتاب خوبی بود

 • کیوان فتحی زاده جونقانی کیوان فتحی زاده جونقانی

  ترجمه خوب هست و خود اثر هم زیباست

 • کاربر کاربر

  ترجمه عالی ناشر حرفه ای و بسته بندی مناسب.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب ژرمینال