مثل یک راهب فکر کن اثر جی شتی

معرفی و دانلود کتاب مثل یک راهب فکر کن اثر جی شتی رایگان به همراه خلاصه کتاب

جی شتی در کتاب فوق العاده‌اش با عنوان مثل یک راهب فکر کن قرار است مخاطبانش را به سمت یک زندگی شاد و آرام ببرد که امروزه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر انسانی شده است. او از اندیشه‌های کهن راهبان بودایی بهره برده است تا به افراد در مقابل چالش‌های زندگی‌اشان یاری برساند. مؤلف ادامه می‌دهد و این تلنگر را به مخاطبانش می‌زند که چرا برای موفقیت در زمینه‌های گوناگونی که به آنها اشتغال دارند از اشخاصی که به عنوان الگو در آنها به اهدافشان رسیده‌اند و از آنها اطلاعاتی در دسترس است، استفاده نمی‌کنند.

برای مثال جف بنروس، استیو جابز و آیلان ماسک چگونه توانسته‌اند از فرصت‌های بالقوه استفاده کرده و هم اکنون شیوه کار و زیستن آنها برای بسیاری از مردم آرزو می‌باشد؟ شتی در کتابش همچنین این ابهام را برطرف می‌کند که راهبان، آدم‌هایی بدون شغل نیستند بلکه از روی مطالعه و انتخاب، پس از فاصله گرفتن از زندگی عادی‌اشان که نتوانسته آنها را به مقصودشان برساند، وارد مسیر جدیدی شده و آنچه که آموخته‌اند را در زندگی مدرن به کار گرفته و به انسان‌هایی بسیار الهام بخش و موفق تبدیل شده‌اند. خود نویسنده نیز از همین گروه از انسان‌ها می‌باشد و تمام کوشش خود را در مصاحبه‌های مختلف گفتاری و کتاب‌هایش به کار گرفته است تا همگان را از تجاربش بی نصیب نگذاشته و راهنایی بسیار عملی برای غلبه بر مشکلات و موانع را در اختیارشان قرار دهد.

دانلود کتاب مثل یک راهب فکر کن

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب مثل یک راهب فکر کن به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره نویسنده

جی شتی (Jay Shetty)، نویسنده، پادکستر و مربی زندگی بریتانیایی-هندی است که در 9 سپتامبر سال 1987 در لندن متولد شده است. او تحصیلاتش را در مدرسه بازرگانی به اتمام رسانده و پس از آشنایی با یک راهب، زندگی‌اش وارد مرحله جدیدی شد. او سابقه فعالیت در رسانه هافینگتون پست به عنوان مسئول استراتژی دیجیتال و همچنین انجمن بین المللی آگاهی کریشنا را دارد و کتاب‌هایش که در مورد روابط و رسیدن به اهداف است، همواره از پرفروش‌ها به شمار می‌رود، برخی از آنها عبارتند از: 8 قانون عشق، نقل قول‌های تغییر زندگی. وی همچنین ویدئوهایی را نیز در یوتیوب خود منتشر می‌کند که بازدید کنندگان بسیاری دارد.

کتاب مناسب چه افرادی است؟

افرادی که احساس می‌کنند زندگی شادی ندارند و در بیشتر اوقات، آرامش خود را دچار تشویش می‌بینند، بهتر است به مطالعه این کتاب بپردازند.

فهرست مطالب

اثر مذکور توسط ناشرینی با این مشخصات، هم اکنون در بازار کتاب موجود است:

نشر گویا با ترجمه محسن صالحی اصیل در 395 صفحه، نشر مون در 351 صفحه با ترجمه محمد مصطفی ابراهیمی، کتاب کوله پشتی در 368 صفحه با ترجمه حسین گازر، اشراقی در 352 صفحه با برگردان حدیث مددی ماهانی، هو با ترجمه نفیسه معتکف در 424 صفحه، اندیشه مولانا در 351 صفحه با ترجمه نفیسه معتکف وبهار سبز در 380 صفحه با ترجمه منصور بیگدلی.

بریده‌هایی از کتاب

گورانگا داس برای آشکار کردن عوامل خارجی، که من واقعی ما را پنهان می‌کنند، استعارۀ زیبایی دارد: در انباری پر از قفسه‌های کتاب‌های عجیب‌وغریب و جعبه‌های پر از آثار هنری هستیم. برعکس سایر جاهای آشرام، که بی‌نهایت تمیز و مرتب است، اینجا به‌شدت پر از گردوخاک و تار عنکبوت است. راهب اعظم مرا جلوی آینه‌ای می‌برد و می‌پرسد چه می‌بینم.

آینه آن‌قدر خاک گرفته است که حتی تصویر خودم را هم نمی‌بینم. همین را می‌گویم و راهب سری تکان می‌دهد. سپس با گوشۀ ردایش بخشی از خاک آینه را کنار می‌زند. ابر بزرگی از گردوخاک به هوا می‌رود و چشم و گلویم را می‌سوزاند و به سرفه‌ام می‌اندازد.

این مثال نمونه‌ای عملی بود از سخنان چایتانیا، قدیس بنگالی هندوی قرن شانزدهم که به زدودن ناپاکی‌ها از آینۀ ذهن اشاره دارد. اساس سنت‌های راهبانه بر پایۀ حذف حاشیه‌هایی است که مانع تمرکز بر روی مهم‌ترین مسئله یافتن معنای زندگی با تسلط بر امیال و خواسته‌های جسم و جان می‌شود.

نمود عملی این تفکر در برخی سنت‌ها سکوت کردن است، برخی دیگر دوری از رابطۀ جنسی و برخی منع مالکیت دارایی‌های دنیوی. البته هستند سنت‌هایی که دوری گزیدن از هر سه را لازم می‌دانند. در آشرام فقط با آنچه حقیقتاً نیاز داری زندگی می‌کنی، نه بیشتر.

هویت ما در گروی آنچه است که دیگران درباره ما می‌اندیشند، یا دقیق‌تر بگویم آنچه که ما خیال می‌کنیم دیگران درباره ما فکر می‌کنند. نه‌تنها تصویر ما از خویشتن تحت‌تأثیر تصور دیگران از ماست، بلکه بیشتر تلاش‌هایمان در راستای رشد، در مسیر رسیدن به آن تصویر ایدئال است. اگر بفهمیم در نظر شخصی که تحسینش می‌کنیم، ثروت موفقیت است، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با ثروتمند شدن او را تحت‌تأثیر قرار دهیم.

مشخصات کتاب مثل یک راهب فکر کن

مشخصات
نویسنده جی شتی
ناشر مون
شابک 9786229769577
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 351
وزن 328 گرم

نظرات کتاب مثل یک راهب فکر کن

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه.

 • شهرزاد اشکان خجسته شهرزاد اشکان خجسته

  راضی هستم از خریدم

 • کاربر کاربر

  بسیار کتاب عالی بود و پیشنهاد میشود

 • کاربر کاربر

  اندیشه های رواقی گری رو رواج میده

 • کاربر کاربر

  عالی

 • کاربر کاربر

  عالی

 • کاربر کاربر

  در کل هم از نظر محتوا هم از نظر کیفیت چاپ خوبه .کاغذشم بالکی هست که باعث شده کتاب سبک باشه.

 • کاربر کاربر

  مطالب خوبی داره توصیه میشه

 • کاربر کاربر

  کاهیه برای من که کتابامو موقع خوندن هایلات میکنم جالب نیست هایلاتر روش کشیده نمیشه .موضوعش جالبه یکم خوندنش حوصله میخواد

 • میثم شاهزاده ابراهیمی میثم شاهزاده ابراهیمی

  کتاب معنی دار و تاثیر گذار عالیه

 • کاربر کاربر

  باسلام لطفا موجودش کنید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب مثل یک راهب فکر کن