جای خالی سلوچ اثر محمود دولت آبادی

معرفی و دانلود pdf کتاب جای خالی سلوچ اثر محمود دولت آبادی رایگان

مشخصات کتاب جای خالی سلوچ اثر محمود دولت آبادی

مشخصات

نویسنده

محمود دولت آبادی

شابک

9789643623203

ناشر

چشمه

موضوع

رمان پارسی

قطع

رقعی

نوع جلد

سلفون

تعداد صفحه

405

تعداد جلد

یک

وزن

551 گرم

نقد و نظرات کاربران در خصوص کتاب جای خالی سلوچ اثر محمود دولت آبادی

 • بهار سیاه سرانی بهار سیاه سرانی

  این کتاب داستان خوب و روانی داره منتها داخل متن پر از کلمه هایی هست که احتیاج به معنی دار ه اما متاسفانه پاورقی وجود نداره تا ما معنی کلمه ها رو متوجه بشیم. کلمه های ناآشنایی مثل زاله بندی-کلاه غیژ-دلاغ-پرخو-شلات-لبگرد-چعانت احتیاج به معنی دارند بنظر من.

 • میلاد برادران کناری میلاد برادران کناری

  داستان نامش جای خالی سلوج است .خواننده در ابتدا این فرض را می کند که همه از سلوچ خواهد شنید . اما همه از مرگان می خوانیم.مرگان، زن سلوچ، با کسره زیر میم به معنای شکارچی. رمان پی یک هدف است که به خواننده تفهیم کند .اگر از زندگی عنصر فرهنگ را به هر دلیل که مهمترین دلیل آن فقر است خارج کنی- آن وقت است که انسان از آدمیت می افتد.انسایت را بی مفهوم می کند .روابط انسانی بین همسایه و همسایه_ دوست با دوست – برادر با برادر و حتی بین مادر و فرزند را نیز سایه می اندازد (چه تشابهی که هر دو با حرف ف شروع می شوند.فقر-فرهنگ) دیگر او انسان نیست بل حیوان است وحرکات از غریضه وفطرت حیوانی اش سرچشمه می گیرد. اگر مفید بود لایک کنید(:

 • محمدرضا مشفقی محمدرضا مشفقی

  شاهکاری از آقای رمان قصه ی گیرا و جذاب متن گیرا ودلنشین قسمتی از متن کتاب: زخمی اگر بر قلب بنشیند، تو نه می توانی زخم را از قلبت وابکنی و نه می توانی قلبت را دور بیندازی. زخم تکه ای از قلب توست. زخم اگر نباشد، قلبت هم نیست. زخم اگر نخواهی باشد، قلبت را باید بتوانی دور بیندازی. قلبت را چگونه دور می اندازی؟ زخم و قلبت یکی هستند.

 • الهام شفیعی الهام شفیعی

  دردهای گروهی و پییدگی رفتاری اون ها و امید و جدایی ها رو میشه توی این کتاب دید.

 • R Mohamadirad R Mohamadirad

  قلم استاد محمود دولت آبادی نیاز به تعریف و تمجید نداره چاپ و کیفیت کتاب عالی بود ممنونم

 • احمد ستایش احمد ستایش

  کتاب داستانه خوبی داره هرکسی سلیقه ای داره و من دوست دارم داستان روبخونم اما متاسفانه این کتاب بیشتر توضیح داده یهو میبینی دوصفحه ی کامل نوشته خورشید گرم و سوزان بود ووووووووو یعنی دو برگ بعدم میرفتی چیزی از داستانو از دست نمیدادی چون باز درمورده خورشید بود

 • فرزاد نیک روش فرزاد نیک روش

  بسیار روان قوی از لحاظ ارتباط حسی بین خواننده و شخصیت های داستان حتما بخونید

 • مهدی فهندژسعدی مهدی فهندژسعدی

  قیمت خرید برای این کتاب را ۱۲۰ هزار تومان گذاشتید و با تخفیف آن را به ۸۷ هزار تومان فاکتور کردید در حالی که قیمت روی جلد ۸۴ هزار تومان است ممنون میشم مسئولین بازرگانی توضیحی بابت این موضوع بدند

 • کاربر کاربر

  این کتاب از بهترین زمان هایی هست که خوندم. پیشنهاد میکنم حتما بخونید. با دیدن نطرات که می گفتن، کتاب سنگینه و کلمات خیلی سختی استفاده شده، کمی دو دل شدم؛ ولی با شروع کتاب دیگه این دو دلی از بین رفت و از اول تا آخر کتاب قول میدم مجذوبش میشین و نمیتونین نخونین. خیلی از کلماتی که به قول دوستان سنگینه اگر در اون جمله قرار نمی‌گرفت، به هیچ وجه اون زیبایی کتاب رو نشون نمی‌داد. و این رو هم باید در آخر بگم که اون چیزی که شما تو عکس خود می بینید، به دلیل این نورپردازی و جهت هایی که بهش دادن، عکس جلد خیلی طبیعی تر میاد ولی وقتی کتاب برسه دستتون متوجه میشین که جلد واقعا اون شکل عکس رو نداره.

 • نسیم صدری نسیم صدری

  این کتاب بهترین اثر این نویسنده معرفی شده.. هر چند مجموعه کلبدر شاهکار محمود دولت آبادی هست. کلا قلم این نوبسنده خوب هست

 • سپیده فولادی سپیده فولادی

  این یکی از بهترین کتابهای دولت آبادیه. شما واقعا با شخصیت زن سلوچ همراه میشین و همه‌ی دردهاش می‌شه دردهای شما.

 • اصغر چوپان اصغر چوپان

  غیر ممکن است یک صفحه از نوشته های استاد را خواند و شیفته مطالعه دیگر آثار نشد . همه چیز سرجای خود . شکوه زن ....جایگاه فقر ..... درگیری های بورژوا و ....با یک حماسه چند وجهی مواجه میشوید .

 • فرناز فضیلی فرناز فضیلی

  حتما بخرید . حتما بخونید. لحظاتی رو در این رمان تجربه می کنید که تکرار شدنی نیستند.

 • رضا زاهدی رضا زاهدی

  بنظر من این نسخه بسیار خوب و قطعا ارزش خرید داره جلد محکم، چاپ تمیز و واضح و ویرایش دقیق. فاقد غلط املایی و چاپی و ... محتوای کتاب هم که نگم براتون قطعا یک شاهکار ادبیِ

 • کاربر کاربر

  کتاب عالی بود ولی موقع ارسال افتضاح به بار آورد شانس آوردم همه کتابای مهر و موم شده بود فقط یدونه یه مقدار کثیف شد که اونم نجات دادم (عکس شو گذاشتن)

 • عکس خوانده نمی‌شود