مسئله مرگ و زندگی اثر اروین دی یالوم و مریلین یالوم

معرفی و دانلود کتاب مسئله مرگ و زندگی اثر اروین دی یالوم و مریلین یالوم رایگان به همراه خلاصه کتاب

پس از آنکه بیماری سرطان مریلین دیالوم، همسر اروین دیالوم تشخیص داده شد، این زوج که با تجربه‌ای دردناک روبرو شده بودند، تصمیم گرفتند اثری را خلق کنند که بوسیله آن بتوانند برای تمام انسان‌ها امیدی در روز‌هایی که غم و فراق به آن‌ها روی خواهد آورد، به وجود آورند. از دست دادن کسی که سالهاست عاشقانه دوستش داشته‌ایم و حالا قرار است ما را ترک کند، حتی تصورش هم دردناک است چه برسد به آنکه بخواهد به حقیقت تبدیل شود.

حالا تفاوتی نمی‌کند که آن شخص، یک روانپزشک حرفه‌ای مانند اروین دیالوم باشد یا یک انسان معمولی که شاید خیلی هم دور از دنیای روانشناسی، اطلاعاتی نداشته باشد. ممکن است خیلی از آدم‌ها، به لحظه فراق و مرگ فکر کنند اما وقتی با آن روبرو می‌شوند، اوضاع فرق می‌کند و ضربه سنگینی را متحمل خواهند شد که در آن لحظه‌ها، جبران ناپذیر جلوه می‌کند. مریلین دیالوم و همسرش پس از آنکه متوجه شدند راهی جز پذیرش این موضوع ندارند، قصدشان برای در اختیار گذاشتن تجاربشان، جدی‌تر شد و هدف اصلی‌شان این بود که به انسان‌ها بیاموزند چطور می‌توانند به عزیزانشان عشقی را هدیه کنند که بعد از مرگ آن‌ها، تا حد ممکن کمتر دچار پشیمانی شوند.

البته در میانه‌های تألیف اثر مذکور، مریلین بدرود حیات گفت و اروین، خود به تنهایی آن را به پایان رساند و سال 2021، زمان عرضه این نوشته به جهانیان بود.

دانلود کتاب مسئله مرگ و زندگی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل مسئله مرگ و زندگی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب مسئله مرگ و زندگی

درباره اروین دی یالوم و مریلین یالوم

اروین دیالوم (Irvin D. Yalom)، روانپزشک و نویسنده آمریکایی است که در 13 ژوئنسال 1931 در واشنیگن دی سی ایالات متحده به دنیا آمده ست. او در دانشگاه‌های جورج واشینگتن و بوستون به تحصیل پرداخت و در سال 1963، استاد دانشگاه استنفورد شد. از جمله جوایزش، دریافت جایزه انجمن روانپزشکی آمریکا در سال 2002 است و تاکنون آثار داستانی و غیرداستانی متعددی را به تألیف در آورده است و حتی از روی آثارش، مستند‌ها و فیلم‌هایی ساخته شده‌اند. برخی از نوشته‌هایش عبارتند از: دروغگویی روی مبل، درمان شوپنهاور، هنر درمان، من چگونه اروین دیالوم شدم، خیره به خورشید نگریستم و شدم آنکه هستم.

کتاب مسئله مرگ و زندگی مناسب چه افرادی است؟

به اشخاصی که علاقمند هستند نحوه رویارویی با غم از دست دادن عزیزانشان را فراگیرند، پیشنهاد می‌شود مسأله مرگ و زندگی را مورد خوانش قرا دهند.

فهرست کتاب

ناشرین بسیاری دست به انتشار کتاب معرفی شده، ‌زده‌اند که عبارتند از: انتشارات دنگ با ترجمه مهدی عزیزی در 224 صفحه، انتشارات ققنوس در 232 صفحه با ترجمه نازی اکبری، انتشارات گوتنبرگ در 280 صفحه با برگردانی از رضا اسکندری آذر، نشر عطرکاج در 240 صفحه با ترجمه غزال بیگی، انتشارات لیوسا در 278 صفحه با ترجمه مینا فتحی، نشر کتاب پارسه در 288 صفحه با ترجمه زهرا ابراهیمی، انتشارات اندیشه احسان در 260 صفحه با ترجمه افشین چایچی نصرتی و انتشارات بذر خرد با ترجمه حسین کاظمی یزدی.

بریده‌هایی از کتاب مسئله مرگ و زندگی

سال‌ها خودم را محتاطانه به بازنشستگی نزدیک و آن را در مقادیر کم امتحان کرده‌ام. روان‌درمانی کار تمام عمرم بوده و تصور رهاکردن آن برایم دردناک است. اولین قدم به سمت بازنشستگی را زمانی برداشتم که تصمیم گرفتم در اولین جلسه مشاوره به بیمارانم اطلاع دهم که آن‌ها را تنها به مدت یک سال معاینه خواهم کرد.

من، مریلین، هر روز روی مبل اتاق نشیمنمان دراز می‌کشم و از پنجره‌های سرتاسری به بلوط‌ها و درختان همیشه بهاری نگاه می‌کنم که در ملک ما میزیستند. حالا بهار است و به برگ‌های سبزی نگاه می‌کنم که دوباره دارند روی بلوط دره‌ی باشکوهمان می‌رویند. اول صبح جغدی را دیدم که روی صنوبر میان خانه و دفتر اروین نشسته بود. می‌توانم بخشی از باغچه‌ی سبزیجاتمان را ببینم که پسرمان رِید در آن گوجه‌فرنگی، لوبیا سبز، خیار و کدو کاشته است. او از من می‌خواهد به رسیدن سبزیجات در تابستان، یعنی زمانی که به فرض او «بهتر شده‌ام» فکر کنم.

دوستان زیادی داشته‌ام که به سرطان پستان مبتلا شده بودند و حالا می‌توانم تجربه‌ی آن‌ها را در جنگیدن با بیماری‌شان درک کنم. شیمی‌درمانی، پرتودرمانی، عمل و گروه‌های حمایتی بخش‌های اصلی زندگی روزمره‌ی بیماران سرطانی را تشکیل می‌دهند. بیست‌وپنج سال پیش وقتی تاریخچه‌ی پستان را می‌نوشتم هنوز سرطان پستان یک بیماری «کشنده» تصور می‌شد. امروز پزشکان آن را بیماری «مزمنی» تلقی می‌کنند که می‌تواند معالجه شود و از پا درآید. من به بیماران مبتلا به سرطان پستان حسودی‌ام می‌شود؛ چون آن‌ها با بهبود بیماری‌شان می‌توانند شیمی‌درمانی را قطع کنند. بیماران مبتلا به میلوم متعدد معمولاً باید درمان را ادامه دهند، هرچند که تزریق‌هایشان خیلی کمتر از هفته‌ای یک تزریقی است که من حالا دارم. بار‌ها و بار‌ها از خودم پرسیده‌ام: ارزش‌اش را دارد؟

به دلایل زیادی از کنارگذاشتن روانپزشکی متنفرم. بیشتر به این خاطر که از کمک‌کردن به دیگران بسیار لذت می‌برم و تا این لحظه از زندگی آن را به‌خوبی یادگرفته‌ام. دلیل دیگری که از گفتنش کمی خجالت می‌کشم، این است که دلم برای گوش‌دادن به آن همه داستان تنگ می‌شود. من اشتیاقی سیری‌ناپذیر برای شنیدن داستان دارم، به خصوص آن‌هایی که بتوانم در تدریس و نوشتن به کار ببرم. از دوران کودکی عاشق داستان‌ها بودم و به جز سال‌هایی که به دانشکده پزشکی می‌رفتم، همیشه بی‌برو برگرد قبل از خواب کتاب می‌خواندم. با این‌که نویسنده‌های صاحب سبکی چون جویس، نابوکوف و بنویل من را مبهوت خود می‌کنند داست‌سرایانی مثل دیکنز، ترولوپ، هاردی، چخوف، موراکامی، داستایفسکی، آستر و مک‌یوان را از ته دل تحسین می‌کنم.

به دلایل زیادی از کنارگذاشتن روانپزشکی متنفرم. بیشتر به این خاطر که از کمک کردن به دیگران بسیار لذت می‌برم و تا این لحظه از زندگی آن را به خوبی یادگرفته‌ام. دلیل دیگری که از گفتنش کمی خجالت می‌کشم، این است که دلم برای گوش دادن به آن همه داستان تنگ می‌شود. من اشتیاقی سیری ناپذیر برای شنیدن داستان دارم، به خصوص آن‌هایی که بتوانم در تدریس و نوشتن به کار ببرم. از دوران کودکی عاشق داستان‌ها بودم و به جز سال‌هایی که به دانشکده پزشکی می‌رفتم، همیشه بی‌برو برگرد قبل از خواب کتاب می‌خواندم. با این که نویسنده‌های صاحب سبکی چون جویس، نابوکوف و بنویل من را مبهوت خود می‌کنند داستان سرایانی مثل دیکنز، ترولوپ، هاردی، چخوف، موراکامی، داستایفسکی، آستر و مک یوان را از ته دل تحسین می‌کنم.

مشخصات کتاب مسئله مرگ و زندگی

مشخصات
نویسنده اروین دی. یالوم و مریلین یالوم
مترجم مهدی عزیزی
ناشر دنگ
شابک 9786226593496
موضوع داستان روانشناسی
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 224
وزن 250 گرم

نظرات کتاب مسئله مرگ و زندگی

 • مجید سلیمیان مجید سلیمیان

  این کتاب یه دنیاسسس

 • محمد هوشنگی محمد هوشنگی

  پیشنهاد میکنم عالیه

 • النا نوباری النا نوباری

  از نظر محتوا ک هنوز به همه چیز نرسیدم و البته کنجکاوی خاصی برای یافتن علت این آرامشی که در وجود نویسنده هست وجود دارد و کیفیت چاپ و... بسیار خوب

 • فاطمه مؤتمن فاطمه مؤتمن

  من با این کتاب خیلی اشک ریختم و چون خودم سوگ رو تجربه کرده بودم خیلی حالم رو خوب کرد برای من حس اینو داشت که با یه دوست خوب درد و دل کردم و سبک شدم

 • ارسلان بهلول ارسلان بهلول

  قلم یالوم عالیه

 • مصطفی. زهرا خادمی مصطفی. زهرا خادمی

  قسنگ ترین کتابی بود که خوندم

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبی هست ارزش خوندن داره. توصیه میکنم.

 • ربابه ساریخانی ربابه ساریخانی

  کتاب خوبی بود برای عوض شدن حال آدم خوبه

 • مهدی عباسیان خلیلی مهدی عباسیان خلیلی

  آثار یالوم واقعا ارزش خوندن داره👌

 • کاربر کاربر

  سالم بود راضیم

 • کاربر کاربر

  قیمت مناسب

 • کاربر کاربر

  بسیار عالی و پیشنهادی

 • حسین احیایی حسین احیایی

  خوب

 • کاربر کاربر

  کتاب خوب،کیفیت خوب،تخفیف خوب

 • کاربر کاربر

  فوق العادست

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب مسئله مرگ و زندگی

  معرفی و زندگی‌نامه نویسنده کتاب

  معرفی اروین یالوم

  اروین دیالوم متولد 13 ژوئن سال 1931 در ایالت واشنگتن دی سی آمریکا می‌باشد او که علاوه بر نویسندگی به عنوان یک روانپزشک هستی گرا شهرت دارد مدرک کارشناسی‌اش را در سال 1952 از دانشگاه جورج واشنگتن دریافت نمود و سپس مدرک فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه بوستون اخذ کرد.

  (مطالعه متن کامل)